Magyar név németesítése

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hete #18327 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar név németesítése

Hát nem tudom! Nekünk magyar nevünk van (marad is). Kersztnevem meg az egyik legrégebbi magyar (hun) név, s ez előnyt jelentett amikor 1989-ben kijöttünk. A gyerekek: Franciska (c-vel) és Gábor á-val! Soha nem volt gond a magyra név, csak németeknek a kiejtéssel, de szerintem régen felette vagyunk az ilyen dolgoknak! Kolegák 13 év alatt megtanulták, sőt, most már a kávélistán az á-n van: ' !
Nekem az a véleményem, hogy ne név alapján vegyenek fel, hanem a tudásom miatt!
Ahol meg a nevem miatt élből elutasítanak, azok olyan szinten is vannak....!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #18339 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Magyar név németesítése

DECOTEXT írta: Hát nem tudom! Nekünk magyar nevünk van (marad is). Kersztnevem meg az egyik legrégebbi magyar (hun) név, s ez előnyt jelentett amikor 1989-ben kijöttünk. A gyerekek: Franciska (c-vel) és Gábor á-val! Soha nem volt gond a magyra név, csak németeknek a kiejtéssel, de szerintem régen felette vagyunk az ilyen dolgoknak! Kolegák 13 év alatt megtanulták, sőt, most már a kávélistán az á-n van: ' !
Nekem az a véleményem, hogy ne név alapján vegyenek fel, hanem a tudásom miatt!
Ahol meg a nevem miatt élből elutasítanak, azok olyan szinten is vannak....!

Pedig hat vannak olyan magyar nevek amikrol elso olvasatra vmi olyan nacio kepe sejlik fel, ami ellen letezhet nemi kimondatlan xenophobia. Es mar a kukaban is landolt az oneletrajzod:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #18349 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Magyar név németesítése

DECOTEXT írta:

keeek írta: . ..En is gondolkoztam mar a nevvaltoztatason (keresztnev), az enyimben ZS van, amivel nem tudnak mit kezdeni sehol sem. Meg kiejteni se nagyon tudjak legtobben, leirni se, ha nagyon igyekeznek akkor SZ szokott belole lenni. Monogramnak Z-t kapok, ami meg a batyam monogramja eppen, ezert ez mindig nagyon fura nekem....

Pedig sok német tanult és tud pl. franciául, olaszul vagy spanyolul így nem lehet gond pl. a Zsuzsa vagy a Zsolt mert van a (fonetikusan) a Zsülien (j), persze nem kell azonnal a "nyúlnyakú anyós zsákostól nyelt gyújtógyertyát -al kezdeni!! Nos, ezek a kiejtett betük vannak más nyelvekben is! Én inkább az Á > A > O közötti vagy a Ö-Ő, Ü-Ű-nél a hangzási különbségben látom a gondot, de ezt meg lehet tanitani, mert pl. a "Leuna" vagy a "heute" az eu-ba (aj) pontosan a mi "a" hagunk van! Egy András igy ejtehető nekik is, csak hát foglalkozni kell(ene) velük! !


nem csak feltetlen nemetekre gondoltam. es persze, el lehet magyarazni, gyakorolni, stb, de nem tudod ezt mindenkivel eljatszani. Van 50 kollegam, nehany havonta cserelodik a fele, es jelenleg pincerkedem, tehat szazaval talalkozom naponta, nem feltetlen alkalmas ez nyelvorakra (persze viszonylag sokszor megkerdezik, h hogyan kell ejteni a nevem, es akkor par percig probalgatjak, de hidd el, ez is unalmas jatek nehany alkalom utan..), tehat mar igy se szolit senki az igazi nevemen, ezert gondoltam talan egyszerubb lenne valami olyan formatumot hasznalni, ami kevesbe problemas.
Nalunk a csaladban nagypapa valtoztatott vezeteknevet, nemetrol magyarositott, akkor ez biztonsagi es anyagi lepes volt . Valtozik a vilag, neha szerintem lehet vele valtozni.. En mindenesetre odafigyelek majd, h ha lehet ne problemas nevet adjak majd a porontyoknak, akar magyar nevuk lesz, akar nem :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hete #18404 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar név németesítése

keeek írta: Nalunk a csaladban nagypapa valtoztatott vezeteknevet, nemetrol magyarositott, akkor ez biztonsagi es anyagi lepes volt . Valtozik a vilag, neha szerintem lehet vele valtozni.. En mindenesetre odafigyelek majd, h ha lehet ne problemas nevet adjak majd a porontyoknak, akar magyar nevuk lesz, akar nem

Adj magadnak egy neked tetsző és a németeknek ejthető becenevet! Nálunk van egy Janosch, de a lengyel irásmód az másmilyen. Igy leirta fonetikusan, azóta szerite mindenki "lengyelül" ejti a nevét!
Legyél "Kecki" nekik, az itteni hasonló "nicked" alapján! :woohoo:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #18414 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Magyar név németesítése

Szerintem a szülők megérzik a gyerek sorsát előre.:)))))))
Így kapnak többen is kettő keresztnevet,a szerencsésebbek hármat is,bizonyos vallásoknál.
Így lett az én Kinga barátnőmből Angliában Monica,belőlem meg Németországban Silvia.
De a fiam megtanította az osztálytársainak a teljes nevét kiejteni,abszolut magyarul,pedig pergős r-el kezdődik, és van benne "znai" is,ami ugye "cnáj" lenne németesen.:)))))))))

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • angyal77
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete #18431 Írta: angyal77
angyal77 válaszolt a következő témában: Magyar név németesítése

:whistle:Sziasztok :)
Mi most költözünk ki Németországba .......kint voltam a férjemnél egy hetet és egy német ismerősének mutatkoztam be. szerencsétlen leíratta velem egy papírra a nevem és fél őrán keresztül próbálta kiejteni mi meg elmagyarázni a kiejtést "Györgyi" hát sehogy sem sikerült :(
és a vezetéknevem is ilyen ja és plussz van egy második keresztnevem :(
azért én elgondolkoznék hogy megváltoztatom:) :))))

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!