Spóroljunk Németországban

Több
12 éve 1 hónapja #16289 Írta: Attila_BRD
Spóroljunk Németországban téma létrehozva Attila_BRD által

Példa: esprit bőrcsizma és szandál: eredeti ár 99-130 euró, elvittem 28-35 eurókért.

hehe... örült is a kinai.
En Pekingben 15-20 Euroért veszem és azon is nyer.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16297 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Spóroljunk Németországban

Én nem értelek benneteket! Mióta a két gyerek kirepült (ma már 31 és 33 évesek) azóta nem nézzük az árakat! Nem is volt célunk úgy élni, ahogy otthon Magyarországon kellett élnünk! Nem vagyunk sajnos milliomosok, de nem kell néznünk a mindennapi dolgoknál hogy mi olcsóbb és hol! Azt vesszük meg ami kell és csak a REAL-ba járunk vásárolni, mert ott mindent megkapunk egy helyen! Szerintem ez egy beteges, magyar szokás a folyamatos takarékoskodás még itt kint is, ahol néhány év alat azért egy megfelelő exisztenciát össze lehet dobni!!

:sick: Nekünk nagyon tele van ezzel a fillérezéssel a tornacipőnk! :angry:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16302 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Spóroljunk Németországban

Nodeha a Rolex csak 15 Dollár, ki tud ellenállni? :D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16307 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Spóroljunk Németországban

Attila_BRD írta: Nodeha a Rolex csak 15 Dollár, ki tud ellenállni? :D

Megvesszük ami kell!

Ezt írtam! Nem hiszem, hogy valakinek a rolex létszükséglet, de pl. ha lehet mindig a drágább, bióárúkat vesszük, akkor is ha nincs 100%-os garancia arra, hogy az is van benne, statisztikailag nagyobb az esély arra, hogy mégis bió! Vagy pl. nem azért van egy nagyobb közpkategóriás kombink, mert nagyzolás, hanem mert biztonságosabb és hatékonyabbak mint a kisebbek....stb. Semmilyen életviteli dolognál nem takarékoskodunk, de ez nem jelenti azt, hogy 150 ezres porsche van a sehajunk alatt, mert abban is éppen úgy meg lehet halni, de biztos, hogy nem fogunk kis renaultban vagy golfban kinyiffanni csak azért mert 5 vagy 10 ezer hijja van....

Reális racionalizmus, de semmi soherság! Gyermekeinket is igy neveltük, s
már sokkal jobban állnak mint mi, pedig csak harminegynéhány évesek!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16308 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Spóroljunk Németországban

DECOTEXT írta: Én nem értelek benneteket! Azt vesszük meg ami kell ..........................Szerintem ez egy beteges, magyar szokás a folyamatos takarékoskodás még itt kint is, ahol néhány év alat azért egy megfelelő exisztenciát össze lehet dobni!!

:sick: Nekünk nagyon tele van ezzel a fillérezéssel a tornacipőnk! :angry:


Azért próbálj megérteni minket.... :)

Mindennek meg van a miértje.

Én spec azért nem szeretek "bárhol" vásárolni, mert (ezer meg egy példát tudok hozni) nem nagyon bírom elviselni, hogy a nehezen megkeresett nyomorult forintjaimat kiillatostott kretének csikos (vagy uram bocsá' rózsaszín) ingben parádézó fiatal ficsúrok"leegytizedeljék" és az általam kifizetett uzsora árból dőzsöljenek..... Mert, hogy itthon ez megy!

A magyar azért takarékos és néz meg mindent, mert lépten-nyomon át b....ák......szerintem.

A gyors egzisztenciaszerzés persze kinyírja az elővigyázatosságot, de örülök hogyha van magyar akinek mindegy mit hol vesz. :cheer:

Aki tud ellenvetést az jelezze ;)

üdv kfz B)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16311 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Spóroljunk Németországban

kfz írta: Azért próbálj megérteni minket.... Mindennek meg van a miértje.
Én spec azért nem szeretek "bárhol" vásárolni, mert (ezer meg egy példát tudok hozni) nem nagyon bírom elviselni, hogy a nehezen megkeresett nyomorult forintjaimat kiillatostott kretének csikos (vagy uram bocsá' rózsaszín) ingben parádézó fiatal ficsúrok "leegytizedeljék" és az általam kifizetett uzsora árból dőzsöljenek..... Mert, hogy itthon ez megy!
A magyar azért takarékos és néz meg mindent, mert lépten-nyomon át b....ák......szerintem.
A gyors egzisztenciaszerzés persze kinyírja az elővigyázatosságot, de örülök hogyha van magyar akinek mindegy mit hol vesz.

Kedves Kfz! Nem figyeltél! Itt a németországi boltokról, vásárlásról és rendszerröl beszélgettünk! Az "exisztencia" szerzés is arra érvényes, hogy ha valaki itt pár évig kint él, tud egy megfelelö életszinvonalat biztositani s nincs szüksége állandóan a "szuper olcsó" kedvezményes, reklámárút levadásznia! (Ami nem is biztos, hogy olyan olcsó mint ahogy azt szugerálják!)
Én egy szót nem szóltam az otthon minimálbérböl élökröl. S annak ellenére, hogy mi amikor kijöttünk, jól álltunk anyagilag és nem gazdasági okokból indultunk el a BRD-be, meg tudom érteni a legtöbb ember, otthoni anyagi problémáját, még akkor is ha nagyrészben ök maguk a hibásak, s generálják ezt!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!