Spóroljunk Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #16417 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Spóroljunk Németországban

Bella írta: Élelmiszer: Aldi,Lidl,Plus. Ruházat: C&A, H&M, igaz ezek drágábbak,mint pl. a Takko ,NKD, Kik, .......
....A fa bútoraink is 80 %-ban onnan vannak, amiknek az árát üzletekben igencsak megkérik.
Szép napot!

Kedves Bella! Én csak azt szeretném megkérdezni tőled, hogy ez a krónikus takarékosság kényszer vagy hobby? Én csak egy dolgot emlitek. Sokáig vettem 20-30 eurós karórákat amik 1-2 évig mentek aztán javithatatlanul landoltak a fióokba. (Idővel a szemétbe) 2002-ben vett nekema nejem egy 850 eurós citicen (mutatós) kütyüt, s azóta megy... megy.... megy. 30 méterig vihatlan, vagy 25 programmja van, szép kényelmes.....stb. S móeg 10 óevig megy biztosan mert elem sem kellett eddig bele. Az óralapon egy solóarcella van s tölti magét a fényben......
Miért ez a folyamatos takarékosság?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16434 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Spóroljunk Németországban

Kedves DECOTEX

Hidd el ha oda jutnak az emberek, hogy megvegyék a 850 euros orát akkor majd ugy ahogy te ők sem fognak sprolni. :blush: :kiss: :woohoo:
De akik most kijőnnek, és te is tudod milyen helyzetben bizony meg kell nézniük mit vegyenek,
És bevallom őszintén neked, hogy én bizony megvehetném a legdrágább dolgokat, de bizony ,elgondolkodom mindig és a kőzéputat választom.
Talán belénk ivodott otthon a sprolás :sick: :blush: és sokáig meg marad, de szerintem sokkal jobb ,mint a tékozlás, és felvágás :blush: :blush:
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16438 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Spóroljunk Németországban

olyan kínai gagyit ??? Hihihi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16463 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Spóroljunk Németországban

kisne írta: Hidd el ha oda jutnak az emberek, hogy megvegyék a 850 euros orát akkor majd ugy ahogy te ők sem fognak sprolni. De akik most kijőnnek, és te is tudod milyen helyzetben bizony meg kell nézniük mit vegyenek, És bevallom őszintén neked, hogy én bizony megvehetném a legdrágább dolgokat, de bizony ,elgondolkodom mindig és a kőzéputat választom.Talán belénk ivodott otthon a sprolás és sokáig meg marad, de szerintem sokkal jobb ,mint a tékozlás, és felvágás Üdv.Terézia

Sajnos nem értetted amit írtam! nekem sem kellett a drága óra. Amiről írni szerettem volna, hogy sokak valóban sokkal többet megengedhetnének maguknak, de ugyan úgy élnek mint Mo.-on! Ahogy emlitetted! Megszokták hát takarékoskodnak! Az óra árát a nejem évek alatt rakosgatta félre, s meg akart vele lepni! (Meg is lepett!)

Hidd el, hogy életünk iszonyúan rövid, s nem kéne garasoskodással eltölteni! Ha meg valakik kijönnek és állandóan a pénzre kell összpontosítaniuk, mert nem elég sem elöl, sem hátul, akkor milyen változást értek el az otthoni életükkel szemben? Csöbörből vödörbe? Ez volt a cél?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16515 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Spóroljunk Németországban

DECOTEXT írta: Ha meg valakik kijönnek és állandóan a pénzre kell összpontosítaniuk, mert nem elég sem elöl, sem hátul, akkor milyen változást értek el az otthoni életükkel szemben? Csöbörből vödörbe? Ez volt a cél?


Igeen! És ez az amivel megfogtad a lényeget ami miatt néha marjuk egymást....mert Te nem érted az itthonról kimenni vágyókat, Mi meg nem értünk Titeket. Vagy csak azt hisszük, hogy nem értjük egymást :silly:
Tény és való, hogy a kifelé vágyakozók 80%-a azt hiszi (bár elmondják neki, hogy nem) ott kolbász a kerítés léce. Ugyan azokat a gátakat kell futás közben átugrani, csak közben lehet, hogy nem ordenáréskodnak az alannyal, meg talán meg is fizetik. Ha eléri, hogy a munkája miatt megbecsülik lesz lehetősége CITIZEN órát venni, ha csak okoskodik, meg a "segíjkére" ácsingózik, pont olyan tré lesz neki mint itthon...........usw.
Mint már írtam volt anno a 90-es évek elején olyan, hogy pont nem érdekelt mi mennyibe kerül...ha kellett hát megvettem...

üdv kfz B)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16575 Írta: szentkutigabor
szentkutigabor válaszolt a következő témában: Spóroljunk Németországban

A Citizen egy jó óra nekem is az van.(7 éve vettem alig használtan...) és még semmi baja.
De szerintem amit hosszabb távra veszünk azon nem érdemes spórolni vagyis én nem szoktam.
Pl téli-nyári gumi az autóra.(Használtat soha többet!)
Olcsó húsnak híg a leve....Szerintem.
Szép napot nektek!!!

:-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!