Spóroljunk Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16711 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Spóroljunk Németországban

mahlzeit írta: Ja es ugye nagyvarosban nem art vmi beallo v. garazs, ha nem akarsz orakat korozni a haz korul parkolora vadaszva.:) Az meg plusz 80-100euro per ho.


Ez van nálam is, de csak 20€. ;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #16719 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Spóroljunk Németországban

Kisvarosban is jo a garazs, vagy stellplatz. Nekem szerencsem van, mert a garazs csak 30 euro havonta.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16721 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Spóroljunk Németországban

Eva10 írta: Kisvarosban is jo a garazs, vagy stellplatz. Nekem szerencsem van, mert a garazs csak 30 euro havonta.

Az már több mint a fele egy havi bérletnek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16732 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Spóroljunk Németországban

Attila_BRD írta:

Eva10 írta: Kisvarosban is jo a garazs, vagy stellplatz. Nekem szerencsem van, mert a garazs csak 30 euro havonta.

Az már több mint a fele egy havi bérletnek.

Mármint egy autó bérelésének? Gondolom buszbérletre gondoltál

Szerintem még a tömegközlekedés nem olcsóbb mint egy kocsi tartása. Számolj pl vonatot vagy repülöt+vonatot 4 személyre, mondjuk Berlin-Budapest szakaszra! (Oda vissza) Ezt 4x vagy 5x évente. Most a várakozásokról s cipekedésröl nem beszélek, csak a tiszta árról....

Nos, a buszbérletnek van egy irgalmatlan rossz oldala. A buszok csak ritkán járnka arra amerre lakom vagy ahova mennem kéne. Söt, amikor falun laktunk akkor alig.18:00-kor volt az utolsó haza. Reggel meg csak 8:30-ra értem volna be a melóba. (6:15-kor kezdek, mert koránkelö vagyok) Igaz ezt nem kéne....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16734 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Spóroljunk Németországban

DECOTEXT írta: Szerintem még a tömegközlekedés nem olcsóbb mint egy kocsi tartása. Számolj pl vonatot vagy repülöt+vonatot 4 személyre, mondjuk Berlin-Budapest szakaszra! (Oda vissza) Ezt 4x vagy 5x évente. Most a várakozásokról s cipekedésröl nem beszélek, csak a tiszta árról....

Vegyuk a te autodat. 30e-ert vetted, most er kb. 10et. 20e az amortizacio 6 evre, ez banki kamatokkal kb. havi 330euroban van neked. Biztositas, garazs, teli gumival, szerviz, kb. havi 450euro. Eddig meg csak az udvarodon allt. Most tankoljuk meg es jarj csak a munkahelyedre vele, csak a peldakepp. Havi 550euro-ban van neked az auto, munkahelyrejarassal. Peldakepp lakj Berlinben:) 4x hazamesz Bp.-re, az 900km. Atlagfogyasztas 8l, egyszeruseg kedveert legyen 350HUF 1l uza.4*1800km-re ez kb. 220eHUF autopalyamatricaval. Eves szinten autoval tehat ez 6600euro es 220eHUF.

MAsik oldal: Havi berlet 60euro, de legyen 100, mert mondjuk varoson kivul laksz. Munkaba jaras 1200euro per fo per ev. Atlag 4 fos csalad berlete igy mondjuk 3600eur (2gyerek, 2 felnott). Berlin Budapest nem fapad oda vissza 140 euro atlag per fo, 4 fos csaladnak 560euro 1 alkalom, az 4x = 2240eur. JOn hozza mondjuk 400euro (4 alkalom) koltseg a repteri kijutashoz Berlinben es mondjuk 40eHUF a budapesti repteri transzferek 4 alkalomra. Ez osszesen 6240euro+40eHUF. Azaz 360euroval es 180000HUF-al olcsobb 1 evben auto nelkul, 4 fos csaladnak. Ha csak 1 fo van, lenyegesen nagyobb a kulonbseg. Nyilvan lehet finomitani a szamolast, csak egy draft. De nem olcsobb az auto!!
Autot szerintem akkor kell venni, ha ezek a koltsegek megerik a kapott kenyelemert. BAr oszinten szolva, nekem az nem kenyelem, hogy 12orat vezetek haza es meg 12-t vissza.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #16735 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Spóroljunk Németországban

Sziasztok!
Amikor a külvarosban laktam, autoval kellett közlekedni, mert a busz csak orankent jart, es csak este fel7-ig. Amikor po 7-ig dolgozom, ez ugye, lehetetlen..
Most a belvaros közeleben lakom, es gyalog közlekedem legtöbbször, igy az auto a garazsban van.
De ha messzebb megyek, akkor ha egyedül, akkor altalaban vonattal, ha többen, akkor jobb az auto.
Pl Erfurtban dolgozom idönkent. Tudom, hogy meg a parkolassal együtt is olcsobb lenne az auto, mint a vonat. Ugyanakkor Erfurt belvarosaban van a hely, ahol dolgozom. Egesz napos faraszto munka elött es utan nem kivanok a belvarosba autozni, parkolohelyet keresni....igy jobb a vonat.
A lanyom meg fontolgatja, hogy biciklivel menjen iskolaba...
sziasztok:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!