Nem is akar a magyar dolgozni

Több
11 éve 8 hónapja #22873 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Sziasztok

3 munkaerőt hoztam ki Magyarországrol párom mellé.
És kővetkező a tapasztalat. :sick:
Első egy honap után hazament szabira és vissza telefonált,hogy nem jőn vissza mert unatkozik vasárnap (mert akkor ugye nincs munka)
Azota meg egyfolytában telefonál vissza jőnne dolgozni :blush: :sick: :sick: de ide ugye már a páromnak mégegyszer nem kell.
Második olyan munkát végzett,hogy 2 honap utan a párom azt mondta na ebből elég. és megkőszőnte a munkáját.
Harmadik. Na Megbeszéltem vele, 10 euro netto :evil: és maradhat egy-két napig nálam a vendégszobában mig nem találunk neki szállást.
Két hétig maradt nálam,hiába mondtam itt, ott van szállás, minek is mikor ő ugy is haza megy nyaralni 2 hét mulva :sick: :sick:
Na ettől már elkezdett berzenkedni a párom, és én is. Én német cégnél dolgozom és kőzőlte a főnőkőm 6 honapig nincs szabi, proba idő allatt.
Természetesen, két hétig, nálunk aludt evett, mindennap főztem rá is.
Elindult szabira és mondta a párom neki, hétfőn ugye vissza jőssz, persze.
Természetesen kedden déltuán hivott mondta szerdán indul, szerda délután hivott ,elindult de mindent otthon hagyott, és csütőrtőkőn jőn.
Na és természetesen hallgattam a páromtol aki a munkákat lefixálta,naponta ugye lakásfelujito
tologatta az időpontot nem tudta elkezdeni amunkákat.
Én felhivtam a kedvest és elmondtam fél évig nem mehetek szabira, és ugye én 7,80 ért dolgozom bruttoban, nem netto 10 ért. :blush: és hogy gondolja igy az egészet.
Természetesen a feleség, felvolt háborodva, mondván hogy beszélek én, és én nem tudom az otthoni gondjaikat,amit el kellett intézniük, a nyaralás után.
Csütőrtők éste 10 kor hivott a kedves munkás egy ora mulva itt van nálunk a párom kőzőlte itt nem mert mi alszunk már. :P :P
Na azota sem tudom hol alszik, talált szállást magának :sick:
Ja és a lényeg pénteken délután mikor a munkábol megjőttek mondta beszéljünk mert neki igy kevés a pénz :sick: :sick: :sick: ő tőbbre gondolt. :woohoo: :evil:
De a párom mondta letelik a proba idő és mehet , mert ilyen munkásra nincs igénye, és természetesen a munkájátol el van szállva, amit ő csinál csak jo lehet.
Persze a párom szerint ez nem igy van :ohmy: :P
De a lényeg megfogadtam tőbbet Magyart nem. és most 2 Lengyel dolgozik és a párom szerint "sokkal gyorsabbak, és főlleg gondolkodnak nem állnak főllőtte zsebre tett kézzel " ja és csak 8 eurot kapnak.
Üdv.Terézia
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szugya, Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22875 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Nos nekem is megvannak már a tapasztalataim a munkával és általában mindennel kapcsolatban.
6 hete dolgozom, most pár napra kivételesen hazajöhettem a férjemhez és a lányomhoz, de csak azért mert a lányom még csak 9,5 éves. Ahogy Terézia írta a munkáltató megköti, hogy a próbaidő alatt nem mehetsz haza, és ha maradni szeretnék hát bizony Ő diktál.
Munkásszállón lakom, de már ezt is megszoktam, itt van több magyar is akik 3 hetet dolgoznak 1 hetet otthon vannak, de férfi létükre folyamatosan nyavajognak, hogy keveset vannak otthon, keveset fizet a cégük. / a napi itókára viszont futja /. :sick:
Én meg csak csendben hallgatom őket és csodálkozom, és megértem azokat a munkaadókat akik nem akarnak magyarral dolgoztatni.
DE: nem szeretnék általánosítani. Itt is van kb.3 magyar aki dolgozni akar és tud is, ők nem mennek haza 3 hetente mert az alatt az 1 hét alatt is tud pénzt keresni, és többet visz vagy küld haza. Nos ezek a ritkább esetek, nem ez a jellemző.
Nagyon sokan nem hiszik el otthon, hogy itt pl. egy kórházban mennyit kell dolgozni, és azt hitték viccelek amikor mondtam, hogy hólyag lett a talpamon. Iszonyú nehéz a kezdet, 6 hét alatt többször úgy gondoltam, hogy na most pakolok össze, mert vacak a szállás, mert diplomás nővérként segédápolói feladataim vannak, mert nem találok lakást, mert a férjem munkája ugrott a lakáshiány miatt, ...indok és ok is lett volna. Aztán megbeszéltem magammal, hogy nem ezért jöttem ki, és ami nem öl meg az megerősít.
Tehát küzdök tovább, előbb-utóbb úgyis mindannyian kinn leszünk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22878 Írta: Laci71
Laci71 válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Kedves hozzászólók!
Laci vagyok Magyarországról. Az eddig leírtakat figyelem egy ideje, és megmondom őszintén, teljesen el vagyok keseredve a tartalmak miatt. Néhány hozzászólás olyan képet ad a magyarokról, amit nem hiszem, hogy minden esetben általánosítani kell. Külön kiemelni szeretnem, hogy némely hozzászóló, nem is tudja már azt sem, hogy Ő honnan indult, vagy legalább is nagyon szeretné elfeledni. Természetesen, a leírtakkal sok esetben egyetértek!!! Én még csak most akarok menni Németországba dolgozni, és a közeljövőben az egész családommal kiköltözni szeretnék, de sajnos azt kell a leírtak alapján tapasztalnom, hogy holmi Magyar ellenes buzdítás olvasható ezen a linken. Az eltelt éveim alapján, amit már ledolgoztam itthon néhány munkaórát, azt én is látom, hogy sok embernek csak a szája van meg, de a munka büdös neki. Pont ez az amiért rosszul érzem magam idehaza. Sajnos az is igaz, hogy csak a pénz kell minden munka nélkül! Ez is nagyon igaz! De akkor amikor én munkát keresek odakinn, és a leírtak alapján sok munkáltató ezen a véleményen van, nem tudom miért általánosít, mikor nem tudja kivel áll szemben. Kétlem, hogy odakinn minden ember tökéletes, legyen az német, lengyel, vagy akár milyen nemzetiségű!
Meg kell nevezni azt aki miatt gondod van és ne általánosíts!!!
Van még szerintem olyan magyar aki valóban dolgozni, és családot fenntartani menne, arról meg nem is beszélve, hogy olyan tervekkel is indul valaki, mint én, aki komoly letelepedési szándékkal kerül ki a német piacra.
Szóval sok mindenben igazatok van, de nem hiszem, hogy ezért meg kell alázni minden magyart!!!
Üdv:
Laci
A következő felhasználók mondtak köszönetet: edvardojro, FKatika71

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 8 hónapja #22880 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Lieber Dr. Watson!
az, hogy kit hol szivatnak meg az sajnos jellemzö minden orszagra nem
csak a Labancokra vagy a Nemetekre, mert ez megtörtenik Angliaban,
Pannoniaban es Hollandban is.
A Te ismeröseidnek akik tulnyomotöbbsegben Trockenbau Sektorban dolgoznak,
ajanlanam, hogy ne vallajanak be munkat sem a Labancoknal sem Nemetben.
Ha megis akkor figyelembe kell venniük, hogy a Gipszkartonozas soha nem
törtenik ora elszamolasban, tehat itt a megkeresett 800 vagy 900 Euro havonta
aranyos a teljesitmenyükkel!!
Tehat az altalad emlitett 6 nap egy heten, 288 ora egy honapban nem mond
semmit. Lehet tingli- tangli, 5 percenkent egy drabo vagy eppen ketszer
reggelizünk, ha nincs ott a megbizo Bauleitere.
Nalunk is voltak olyan megbizasok ahol telejeitmenyben törtentek az elszamolasok
es hadd ne emlitsem, hogy az a Gewerk (Heizung) aminek kettö ! 2 het alatt
kellett volna keszen lennie a kivalo magyar szakemberek 4 negy !! het utan lettek
keszen!! Na mar most, ha jo matekos vagy akkor: a 2 hetre kapott volna minden szakember 900,--Eurot fejenkent. De mivel 4 het allatt lett atadva a szakasz
900,--Euro lett a negy hetre kifizetve. Na mar most, akkor ki kivel b.............tt ki?
A melos sajat magaval, mert nem 1800 kapott egy honapra, hanem 900,-Eurot.
Tehat Dr. Watson ott van a gubanc, hogy meg mindig ott tartunk, hogy (tiszt.kiv.)
sokan ugy vannak, mintha nyaralni jönnenek, majd csak el tengünk ahogy a
45 sz. Ep. Ip. vallalatnal magyarban.
A masik, hogy egy masik forumon mar felhivtuk minden magyar szaki figyelmet,
hogy el a kezekkel a Trockenbautol, ha nem vagy abban a helyzetben, hogy
tejesitmenyben dolgozni tudsz, mert ra megy a gatyad es ehen halsz!

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DrWatson

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22881 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

En eleg gyakorlatiasan allok az ilyen "nemzeti" munkaero temahoz.

Nem értem. ;)
Hogy prosperus a magyar munkaerőt helyezné előtérbe, annak szerintem semmi köze a nagy Magyarországért zászló lobogtatásával és a kapcsolódó nagy és népnemzeti érzelmekkel. Ha jól sejtem racionális logika van mögötte. Egyrész segíti a honfitársait de Ő is jól jár(na), másrészt feltételezi az ember, hogy saját nyelvén beszélve a dolgozóval pontosabban és érthetőbben lehet kommunikálni. Az, hogy nem talál megértő fülekre, itthon is általános dolog, nem kell érte külföldre menni. :blush:

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 8 hónapja #22882 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Kedves Kisne,
en csak ova intem a kedves ferjedet, mert mi mar igen sokat rafizettünk
utolag a Finanzamtnak, ha az embereitek ,mint vallalkozo vannak
nalatok bejelentve.
Kaptok egy Steuerprüfungot a Finanzamtol es amennyiben a
dolgozoitok nem fizettek adot azokat mind nektek kell utolag
befizetni!!!!! Alle Sozialabgaben, es ebben nincs pardon.
A masik, hogy ilyen majmokat akiknek nem eleg 10 Euro netto
orankent azt rugg paros labbal seggbe, es menjen a Boschhoz magyarba
80.000 HUF-ert netto harom müszakba dolgozni.
A meg inkabb masik, hogy 10 Euro nettot egy olyan nemet szakmunkas
keres aki min. 10-15 evet egy ugyanazon cegnel mar lehuzott!!
Ha nem lennel tisztaban vele egy nemet szakmunkas brutto orabere =
= 9,70 Euro brutto!! (West)
Ami függ a Steuerklassetol ez 7-8 Euro netto között van.
Ovatosan, de okosan.

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!