Nem is akar a magyar dolgozni

Több
11 éve 8 hónapja #22925 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Kedves Prosperus Uram !

En eleg gyakorlatiasan allok az ilyen "nemzeti" munkaero temahoz.
Nem értem.
Hogy prosperus a magyar munkaerőt helyezné előtérbe, annak szerintem semmi köze a nagy Magyarországért zászló lobogtatásával és a kapcsolódó nagy és népnemzeti érzelmekkel. Ha jól sejtem racionális logika van mögötte. Egyrész segíti a honfitársait de Ő is jól jár(na), másrészt feltételezi az ember, hogy saját nyelvén beszélve a dolgozóval pontosabban és érthetőbben lehet kommunikálni. Az, hogy nem talál megértő fülekre, itthon is általános dolog, nem kell érte külföldre menni.

Miklos Uram csak röviden.
Nepnemzeti erzelem. Mi az?
Magyarzaszlo lobogtatasa? Nem volt reszem benne.
"Az, hogy nem talál megértő fülekre, itthon is általános dolog, nem
kell érte külföldre menni. "
Valoszinü, hogy meg kegyed meg csak egy kivansag sem volt amikor
en elhagytam azt az orszagot.
Tehat ti voltatok akik utanam jöttek es ennek ellenere megis a magyar
szakmunkast szandekozom tamogatni, ahogy a 80-as, 90-es evekben is ezt
tettem.
Hülye a megjegyzesed ,hogy en is jol (jar)nek, mert hogy te sem ingyen dolgozol
es a tököd vakarasaert fizetnek az is biztos!

A válaszom Mahlzeit beidézett mondatára lett volna Ha netán félreérthető volt, sorry, de szerintem inkább a szinkronnal volt a probléma. :whistle:
Kiragadott szavakkal nincs, egybeolvasva van értelme a dolognak. Mégegyszer nekifutok egyszerűbben fogalmazva: a magyarok foglalkoztatásának semmi köze a ma divatos nemzeti tudattal, egyszerű dolog az egész. A racionális gondolkozás lényege / szerintem /, hogy a munkáltató és a munkavállaló is jól járjon. Ennyi volt odaírva.
Nem áll szándékomban mondatszerkezeti és értelmezési vitába bonyolódni, legfőképpen azért nem, mert teljes mértékében egyetértek a céljaiddal és a mondanivalóddal, ezért légyszíves olvasd el még egyszer, amire ilyen negatívan reagáltál.
Amit meg pirossal ügyesen kiemeltél, az az irónia rész. Mellékesen 90. októberében léptem először Németországba, mint munkavállaló, és akkor sem, valamint most sem tökvakargatásból élek.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22926 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Kőszőnőm a tanácsodat prosperus .

Én a ado és kőnyvelői témához nem tudok hozzá szolni, párom régi motoros ebben. 35 éve csinálja,
és gondolom tudja mint ,hogy.
Tudom az orabéreket, hiszen én is 7,80 brutto-ért dolgozom. :blush:
De ezt elmagyarázni egy Magyarnak :sick: hiába mondod , "mert otthon " pedig otthon munkája sincs.
Szerintem otthon ül a feleség és számolja a csekkeket amit be kell fizetni, és mikor apu pénze megjőn akkor kevesli és még ,még jelszoval buzditja a szerencsétlent. Az meg elkezd kővetelőzni nem hogy őrülnének, hogy 2-3 szor jobb pénzt vissz haza nem :blush:
És már elvileg beleszámitják a bérbe, hogy hazajár honaponta, és mindjárt ugy számolja ,hogy azt levonja. persze ugy mindjárt 200-250 euroval kevesebbet számol .
És azt nem érti meg, hogy itt ez nem igy megy, itt dolgozni kell,szorgalmasan és talán fél év mulva hazmehetsz, egy németcégtől legalábbis.
Persze, vannak aik , a nehézségek árán is feltalálják magukat mert van őnbizalmuk és megmutatják , és tudnak dolgozni, és akarnak is.
Én őrülnék, ha magamnak találnék ,ilyen munkahelyet ,ahol én is megtehetném amit akarok :blush: :silly:
De azt hiszem, a párom marad inkább a Lengyel munkásaival. :sick:
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22928 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Kedves Laci !

De akkor amikor én munkát keresek odakinn, és a leírtak alapján sok munkáltató ezen a véleményen van, nem tudom miért általánosít, mikor nem tudja kivel áll szemben. Kétlem, hogy odakinn minden ember tökéletes, legyen az német, lengyel, vagy akár milyen nemzetiségű!
Meg kell nevezni azt aki miatt gondod van és ne általánosíts!!!

A munkáltató csak általánosítani tud, mert arra nincs ideje, türelme, pénze, hogy egy üres állásra felvegyen 30 embert, hátha valamelyik beválik. Hidd el, hogy nem 1 ember hülyesége, hanem sorozatos beéégés után fordulhat az elő, hogy a munkáltató bizonyos nemzetiséget háttérbe szorít. Tapasztaltam. Igazad van, a hülyeség kor és nemzetiség semleges, de meg kell érteni a másik oldalt is. Valamiből ki kell indulnia, és az a valami a tapasztalati tényező. Hogy ez a saját tapasztalata, vagy valamelyik partneréé, az már másodlagos. Ha nem akar foglalkoztatni, azt jelenti, hogy már megégette magát.
Ha nagyjából sejtenéd a számot, aki:
-az ígérete ellenére ki sem ment,
- az első pár nap után hazajött ( az ok másodlagos ),
- viselkedés, munkamorál miatt hazaküldték,
Meglepő számot kapnál, és ezek után nem akarnád, hogy meg legyenek nevezve az illetők.
By Deco:

Szerintem az itteni hozzászólások kivétel nélkül nagyon konstruktiv és segítő beírások, s aki ezekből nem tudja a lényeget kiszürni, mert érzékenykedik, annak nem kellene elindúlnia a világba.

Ha sikerül elindulnod és megérkezned, mindíg is egy megtürt külföldi leszel. Többet, jobban kell teljesítened általában kevesebb pénzért. Ez van, ezt kell szeretni.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22930 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Miklós írta: Ha sikerül elindulnod és megérkezned, mindíg is egy megtürt külföldi leszel. Többet, jobban kell teljesítened általában kevesebb pénzért. Ez van, ezt kell szeretni.

Ez igy egyáltalán nem stimmel! 23 éve vagyunk kint, s még egyszer nem volt
ilyen tapasztalatom, igaz mi folyékony német nyelvtudással kezdtünk 1989-ben!
A mostani munkahelyemen a legtöbb kolegánál jobban keresek, magyarként,
igaz én nem követelödztem, hanem egyeszrüen (önfényezés nélkül) jobb vagyok!
Ezt "foromat" igyekszem megtartani igy szüségük van rám!
Ez én is tudom, s ök is tudják, igy még a nagy pofámat is eltürik!

;) :P

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22933 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Kedves Deco !

Ez igy egyáltalán nem stimmel!

Helyesen: Ez így nem teljesen stimmel.
Te is tudod, én is tudom, a kivétel erősíti a szabályt, és akinek nem inge....
Persze, sok függ a beilleszkedési moráltól, a helytől, a környezettől, stb.
De attól még igaz.
Elég, ha csak arra gondolsz, Te hogy vélekedsz a türkikről. Pedig korábban ott voltak, mint Te. Vagy akár a keletiekről, holott ők ráadásul született németek.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22934 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Miklos, en nem erzem ugy, hogy megtürt külföldi lennek. Persze, ha valakinek baja van velem, akkor gyakran az az indok, hogy nem tudok jol nemetül. De ezt olyannak is mondjak, aki mar 40 eve itt el, es jol tud nemetül. Tudod, van rajta sapka, vagy nincs...
De: a munkamat megbecsülik, kisvarosban elek, masr azt is tudjak a boltban, mit szoktam vasarolni, es bizony nem erzem a külföldisegemet, amikor a munkamat dicserik. Neha persze van, aki kekec, de hol nincs ilyen. Itt sincs több, mint otthon. Es a magyaroktol sem hallottam olyat, hogy megkülönböztetnek öket a magyarsaguk miatt. Aki jol dolgozik, az jol dolgzoik, aki meg nem, az nem. Ez a fontos. Persze, ha valaki mar megegett magat - mint irjatok, lehet van nemi elöitelete, de ez termeszetes talan.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!