Nem is akar a magyar dolgozni

Több
11 éve 8 hónapja #22901 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Szia Terézia!
Hát én már nem foglalkozom azzal, hogy a német a munka könnyebbik oldalát fogja meg és nem szeretnek se délután se éjszaka se hétvégén dolgozni. Ez nekem jó, mert ezekért a műszakokért pótlék jár, és nekem most a pénz a fontos. Megkapom munkakezdéskor a kb. 15 betegemet és teszem a dolgom. A német kollégám szól, hogy 10 perc pause, utána folyt.köv. Ő diktál, de sosem tudja hamarabb megcsinálni a saját oldalát pedig neki jut véletlenül a fennjáró,nekem a fekvő betegoldal.
Írtad, hogy egy senki külföldinek érzed magad, ezt sajnálom, de én nem is szeretném németnek érezni magam mert magyar vagyok, az is maradok, csak most itt dolgozom.
Most pár órája egy közeli rokonnál voltunk, aki kérdezte, hogy na és milyen nevezetességeket néztem már meg Münchenben? Mondtam, hogy ha az S-bahn vonala beleszámít akkor kb. ennyi. 1,5 óra oda ugyanennyi az út vissza, + zu fuß kb. félóra a munkahelyig, este még tanulok egy kicsit olyan szavakat amit napközben hallottam felírtam de nem ismertem.
Nem akarta elhinni, azt hitte viccelek :woohoo:

Hát itthon tényleg nagyon sokan azt hiszik, hogy ez egy nagyon egyszerű valami. Elképesztő, és bosszantó!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trixi0606

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22903 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Szugya, nem nekem irtad, de ez az en tapasztalatom is.
El sem hiszik, mennyi a munka, es utana az ember örül, ha el. Csak azt latjak, hogy megelsz, es jobban keresel, mint otthon.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22904 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Laci71 írta: Szóval sok mindenben igazatok van, de nem hiszem, hogy ezért meg kell alázni minden magyart!!!

Kedves Laci, ha már ezt kis kritikát is egy megalázásnak tekinted, akkor el se indúlj, mert itt nem lesznek veled még csak megközelitőleg sem annyira türelmesek mint mi vagyunk!
Szerintem az itteni hozzászólások kivétel nélkül nagyon konstruktiv és segítő beírások, s aki ezekből nem tudja a lényeget kiszürni, mert érzékenykedik, annak nem kellene elindúlnia a világba. Nagy álmokkal és tervekkel nem szabad belevágni! Tudással (nyelvek), szakképesitéssel (szakmák), egy kisebb indulótőke, valamint kitartással és szorgalommal azonban sok mindent el lehet érni, ha nem hagyod magad emocionális megszokásoktól vezetni!
;)
UI: a mi szarvunkat már letörték, s mögöttünk az iga.... :P

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Szugya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22914 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Decotext csak annak lehet segíteni aki hagyja, de nagy része nem hiszi el amit Te segítő szándékkal mondasz, és személyes sértésnek veszi
Nem érdemes az ilyenre reagálni, hadd jöjjön ki pénz, szakma nyelvtudás nélkül, 1 hónap múlva hazafut.
Ezek alapfeltételek és még így is nagyon nehéz beilleszkedni, élni és dolgozni.

Több éve nem látott ismerősök is megtalálnak a skypon, akikkel szinte csak köszönőviszonyban voltam és érdeklődtek hogy na milyen kinn? Volt akinek beszéltem róla és azt mondta, ezt csak azért mondom, hogy ő ne jöjjön ki. :sick:
Na én vagyok az akinek tökmindegy ki jön és ki marad de istápolni senkit nem fogok. Segítek, de nem én fogom és nem is akarom megoldani mások életét, ott van az enyém, ezt MINDENKINEK magának kell.
És ha ezért bárki is lehurrog hát annyi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22916 Írta: DrWatson
DrWatson válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Sziasztok megint.
Kicsit jobban körüljárom a témát, mármint a saját helyzetemet. Mi itt csak teljesítményben dolgozunk, és merem állítani a közel 8 éves tapasztalatom alapján, hogy mind a minőség, mind a betermelt mennyiség nem hagy kívánnivalót maga után. Én személy szerint egy régi építészmérnöktől tanultam mindazt, amit a szakmáról tudok ( Trockenbau) , és nála a maximum tűréshatár 2 mm volt. ehhez tartom maga azóta is.
( a 2 mm, nem méterenként, hanem a fal, vagy mennyezet teljes területére értendő).
Nálunk a munkaidő 7-18 óra között van. Ebédszünet délben, 1/2 óra. A mai teljesítménye 4 főnek:
5 db egyenként 3,6m * 4,03 m -es fal szerkezettel egy oldalról két rétegben kartonozva, rétegek között glettelve. 2 db ajtótok beépítése 1,52*4,03 m falba szintén szerkezettel és két rétegben kartonozva. A falak teteje trapézlemez alakú öntött betonhoz zár hézagmentesen. Természetesen mivel irodaépület ezért rengeteg gépészeti - légtechnikai csövet kell kerülgetni, de nem hiszem, hogy ez a teljesítmény annyira rossz lenne.
Nem azzal van a gond, hogy nem akarnánk dolgozni, hanem a német megrendelő fizetési kedvével.
Mert hiába számlázunk le teljesítmény alapján egy bizonyos összeget, ha azt nem fizetik ki,
mindenféle okokra hivatkozva , pl.: nem találják az általunk e-mailben elküldött számlát, küldjük el még egyszer. Mindezt a szerződés szerinti 8 napos fizetési határidő 8. napján.
Tehát nem a munkával van a probléma.
Azt hozzátenném, hogy ez egy másik Firma, nem az amelyik nem fizet. Eddig ez korrekt. Sőt már a következő ütemet ajánlja, holott ennek a határideje is csak október eleje.
Nem minden cég egyforma ezért nem lehet általánosítani. Eddig én a rossz oldalát fogtam ki a dolgoknak, de bízom benne, hogy ahogyan fejlődik a nyelvtudásom és a tapasztalatom úgy fogok egyre jobb helyzetbe kerülni. Nem biztos, hogy a jobb helyzet Németországban lesz, de valahol lesz.
Addig is szorgalmasan olvasgatom a fórumot, mert minden hozzászólásból lehet valamit tanulni.
:cheer:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22921 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Nem is akar a magyar dolgozni

Szugya, en nem ertem. Sokat dolgozol, es joval többet is keresel, mint otthon. Mi a baja annak, aki azt mondja, hogy azert meseled el, hogy ne menjen ki? Dolgozni nem akar, vagy a jo keresetet nem akarja? :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!