Rasszizmus Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23150 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Rasszizmus Németországban

mahlzeit írta: A nemetorszagi rasszizmussal kapcsolatban par dolog. Multicegnel dolgozom, mindenfele naciokbol es vallasu emberek is dolgoznak. A muszlim kollegak nyugodtan imadkozhatnak napkozben, van imaszobajuk is(!). Penteken elmehetnek a mecsetbe ebed utan a nagy imajukra, altalaban belefer. HA emiatt vmi problema van, azt altalaban nem merik nekik szova tenni. Ergo, szerintem kisse atesnek a nemetek a lo tulso oldalara. A cegemnel biztosan.
De ugy altalaban a nemet kollegak nagyon erosen elhatarolodnak mindenfele neonaci eszmektol, rasszizmustol es a kollektiv bunossegtol. Egyszer beszelgettem egy szomszedunkkal, aki oszinten kifejtette velemenyet a torokorol. O is egyebkent nagy tiszteloje a torok kulturanak, de kifejtette, hogy azok a torokok akik Nemetorszagba jottek, azok nagyreszt a tanulatlan es muveletlen reteg, aki mar Torokorszagban se tudott mit kezdeni magaval. Ok nem azt a kulturat hoztak magukkal amit ott kint tisztelni lehetne es problemasnak erzi, hogy errol nem beszelhetnek a nemetek nyiltan. O sem akarta kollektiven kiutalni oket, de szerinte tobbet kellene nyiltan beszelni a problemarol es a torok integraciorol.
Az arabokrol meg annyit, hogy altalaban aki nem ismeri a muszlimokat, azoknak mindenki gyujtoneven "arab". aki muszlim Pedig mind vallasban, mind hozott kulturaban a muszlimok nagyon nagyon kulonbozoek. Teljesen mas az E-Afrikai arab kultura(ak), az obol menti etc. Az iraniak, torokok nem (!) arabok, bar egy kalap ala veszik sokan oket. Nem mellesleg osznepileg utaljak egymas kozott az obol menti arabokat.. Szoval ez egy komplex kerdeskor:)

Én minden rasszizmus nélkül mondom, hogy ha egy idegen idejön, ne hozza magával az otthoni kutúráját! Ez itt Európa és Németország. Ezzel nekem irgamatlan nagy gondom van, mert ha én a nejemmel pl. Iránba mennék és mondjuk a saját kultúrámnak megfelelően csinálnék mondjuk egy FKK-t, vagy csak mondjuk a nejem bikiniben sétafikálna valamelyik tengerparti városban (ami ugyebár pl. a Balatonnál nem ritka) akkor lincselés lenne....Nos, miért legyek én toelráns a zsidó fitymametszés (súlyos testi sértés és csonkitás) vagy a török kecske vagy birka kivéreztetéssel szemben, (állatkinzás) ha ők sem toleránsak a mi kultúránkkal szemben! Szerintem ha valaki bevándorol egy idegen országba, igenis integrálódjon. Hihet amit akar (ottnon), de ide nem való mecset musé, vagy minaret mert itt kölni Dom van és katolikus egyház, s nem nekünk kell alkalmazkodni hozzájuk, hanem nekik hozzánk! Ha meg ez nem megy, akkor menjenek haza, senki nem kötelezi őket, hogy itt éljenek!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya, htimea, hajcsi, alexis

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23153 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Rasszizmus Németországban

mandora írta: Sziasztok!
Ápolóként dolgozom egy idősotthonban.
Van egy lakó, aki a hitler jugend tagja volt, és nagyon nem szerewti a külföldieket, és ennek a véleményének hangot is ad. Akár hogyan dolgozom, az nem jó, és takarodjak vissza oda, ahonnan jöttem.
Akkor rákérdeztem másoknál,erre, és azt mondják, Bayer tartományban ez sokkal jellemzőbb, főleg az osztrák határ mentén.


Ez elegge szelsoseges esetnek tunik, en Bayern-ban vagyok de a mindennapi eletben semmi rasszizmust nem tapasztaltam, sot mindig nagyon kedves es udvarias velem mindenki, annak ellenere hogy rosszul beszelek nemetul. Nagyon nehez lehet neked e korul a lako korul dolgozni. Nincs valami megoldas a helyzetre, pl. nem lehet megkerni a fonokot hogy lehetoleg nemet kollegakat (ha vannak) osszon be a bacsi melle? Ennyi idos koraban mar valoszinuleg nem fog megvaltozni, az lenne a legjobb, ha minel jobban el tudnad kerulni... Ha tobben is vagytok kulfoldiek es mindannyiotokat inzultal, esetleg osszefoghattok es egyutt elmehettek a fonokhoz, megkerhetitek, hogy probaljon segiteni.

Egyebkent a Hitlerjugend sajnos kotelezo volt annak idejen, tehat minden nemet ferfi aki a bacsi korosztalyaban van, tagja volt, pl. a jelenlegi papa (Benedikt XVI) is. Ez onmagaban tehat nem sokat jelent. A rasszizmus a jelenlegi Nemetorszagban messze nem jelenik meg annyira, mint Magyarorszagon (ahogy azt az itt megjelent valaszokbol is eszrevehetted, sok magyar szerint normalis dolog rasszistanak lenni - ez Nemetorszagban szerencsere nem igy van).
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #23154 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Rasszizmus Németországban

Nem normalis dolog rasszistanak lenni , de attol meg sajnos letezö jelenseg .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23197 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Rasszizmus Németországban

Kedves Kanga !

A rasszizmus a jelenlegi Nemetorszagban messze nem jelenik meg annyira, mint Magyarorszagon (ahogy azt az itt megjelent valaszokbol is eszrevehetted, sok magyar szerint normalis dolog rasszistanak lenni

Világosítsd meg buta fejemet, hogy ne kelljen tudatlanul lefeküdnöm és álmatlanul forgolódnom ;) :P :silly: :woohoo:
Honnan szűrted ezt le ??

Rasszizmusnak általában fajtudatosságot neveznek. Rasszista az, aki saját faját magasabbrendűnek, más fajokat ezzel szemben alacsonyabbrendűnek tart, és ezt a meggyőződését szavakban vagy írásban kinyilvánítja.

Kedves Timi !
Nagyon sok dolog van, ami a nem normális kategóriába illik és létező jelenség.
Csak könyörgöm, ne azt nézzétek, amit a politikusok mondanak, hanem azt, amit az átlagember tesz.

Ha igy beszel veled a H -Jugend öregkatona, akkor en alkalmazkodnek es
minden reggel mosolyogva köszöntenem, hogy : 88 !

Kettes verzió: ha jól emlékszem, azt a meccset nagyon elbuktátok.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23246 Írta: nagytotya
nagytotya válaszolt a következő témában: Rasszizmus Németországban

Sziasztok!

Nem biztos, hogy teljesen idevág, de lehet, hogy vannak olyanok akik nem gondolják végig mit csinálnak egy idegen kultúrában és ezen cselekedeteikkel szítják a címben említett rasszizmust ill. idegengyűlöletet. Jó példa erre a fotó amit mellékelek. Ez áprilisban készült Nördlingenben (Bayern) a Baldinger Tor melletti parkoló nyilvános WC-jében. A német jóemberek nem valószínű, hogy értik mi van és miért odavésve, még talán azt sem tudják, hogy magyarul van, de tudják, hogy külföldiül és ez nem növeli a velünk, idegenekkel szembeni szimpátiát. Én mindenesetre szégyenletesnek és elítélendőnek tartom az efféle rongálást bárhol történjen is ez.
. (megjegyzem, itthon még sehol sem láttam német nyelvű graffitit ill. hasonló feliratokat)





Üdv!

Nagytotya
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27164 Írta: szabogabor
szabogabor válaszolt a következő témában: Rasszizmus Németországban

2,2m ember fog bevándorolni n.o.ba....
www.spiegel.de/wirtschaft/soziales/einwa...chland-a-872688.html

aminek a következménye előbb-utóbb ez lesz:
www.delmagyar.hu/vilagvevo/immar_feher_a...g_londonban/2311178/

:woohoo:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!