Rasszizmus Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23105 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Rasszizmus Németországban

kfz írta:

DECOTEXT írta: Mo. a rasszizmus sokkal nyiltabban jelen van, lássd: a romákkal szembeni viselkedés....[/color][/i]

?? ezt kifejtenéd? Ki viselkedik, kivel, hogy, mikor és miért? Szerintem ismét nem tudod mihez akarsz hozzászólni!(persze vannak idióták akik gyűjtik a sáskát meg a csótányt is.... : )

Ja, sok minden van! Elöször is országosan negativan viselkednek a cigánsággal szemben. Aztán egyre több a "zsidózás". A jobbik nem is nagyon burkolja a hozzállását a külföldiekkel szemben... stb. Aztán a betiltott gárda egyenruhája és tevekenysége sem kimondottan "antinacionalista" jellegü. Söt, amig nem tiltották be, addig kimondottan nyiltan voltak náci megmozdulásaik! Szerited mi ez ha nem rasszizmus? Hánynom kell tölük! Örülök, hogy nem élek otthon, s nem kell nap mint nap elviselnem az a csöcseléket!
Ui: S akkor még nem emlitettem a nyiltan ellenzett külöföldi vállalkozások és lakosok jelenlétének kritizálását! Én ezt is ebbe a kategóriába sorolom, mert ha magyar cég tesz ilyet az oké mindenkinek, de ha egy külföldi multi vásárolja fel a konkurenciát akkor obégatnak! Nem csak a külsö és genetikai állapot elleni megmozdulások tartoznak a rasszizmus kategóriájába!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23127 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Rasszizmus Németországban

A nemetorszagi rasszizmussal kapcsolatban par dolog. Multicegnel dolgozom, mindenfele naciokbol es vallasu emberek is dolgoznak. A muszlim kollegak nyugodtan imadkozhatnak napkozben, van imaszobajuk is(!). Penteken elmehetnek a mecsetbe ebed utan a nagy imajukra, altalaban belefer. HA emiatt vmi problema van, azt altalaban nem merik nekik szova tenni. Ergo, szerintem kisse atesnek a nemetek a lo tulso oldalara. A cegemnel biztosan.
De ugy altalaban a nemet kollegak nagyon erosen elhatarolodnak mindenfele neonaci eszmektol, rasszizmustol es a kollektiv bunossegtol. Egyszer beszelgettem egy szomszedunkkal, aki oszinten kifejtette velemenyet a torokorol. O is egyebkent nagy tiszteloje a torok kulturanak, de kifejtette, hogy azok a torokok akik Nemetorszagba jottek, azok nagyreszt a tanulatlan es muveletlen reteg, aki mar Torokorszagban se tudott mit kezdeni magaval. Ok nem azt a kulturat hoztak magukkal amit ott kint tisztelni lehetne es problemasnak erzi, hogy errol nem beszelhetnek a nemetek nyiltan. O sem akarta kollektiven kiutalni oket, de szerinte tobbet kellene nyiltan beszelni a problemarol es a torok integraciorol.
Az arabokrol meg annyit, hogy altalaban aki nem ismeri a muszlimokat, azoknak mindenki gyujtoneven "arab". aki muszlim Pedig mind vallasban, mind hozott kulturaban a muszlimok nagyon nagyon kulonbozoek. Teljesen mas az E-Afrikai arab kultura(ak), az obol menti etc. Az iraniak, torokok nem (!) arabok, bar egy kalap ala veszik sokan oket. Nem mellesleg osznepileg utaljak egymas kozott az obol menti arabokat.. Szoval ez egy komplex kerdeskor:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23132 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Rasszizmus Németországban

mahlzeit írta: A nemetorszagi rasszizmussal kapcsolatban par dolog. Multicegnel dolgozom, mindenfele naciokbol es vallasu emberek is dolgoznak. A muszlim kollegak nyugodtan imadkozhatnak napkozben, van imaszobajuk is(!). Penteken elmehetnek a mecsetbe ebed utan a nagy imajukra, altalaban belefer. HA emiatt vmi problema van, azt altalaban nem merik nekik szova tenni. Ergo, szerintem kisse atesnek a nemetek a lo tulso oldalara. A cegemnel biztosan.
De ugy altalaban a nemet kollegak nagyon erosen elhatarolodnak mindenfele neonaci eszmektol, rasszizmustol es a kollektiv bunossegtol. Egyszer beszelgettem egy szomszedunkkal, aki oszinten kifejtette velemenyet a torokorol. O is egyebkent nagy tiszteloje a torok kulturanak, de kifejtette, hogy azok a torokok akik Nemetorszagba jottek, azok nagyreszt a tanulatlan es muveletlen reteg, aki mar Torokorszagban se tudott mit kezdeni magaval. Ok nem azt a kulturat hoztak magukkal amit ott kint tisztelni lehetne es problemasnak erzi, hogy errol nem beszelhetnek a nemetek nyiltan. O sem akarta kollektiven kiutalni oket, de szerinte tobbet kellene nyiltan beszelni a problemarol es a torok integraciorol.
Az arabokrol meg annyit, hogy altalaban aki nem ismeri a muszlimokat, azoknak mindenki gyujtoneven "arab". aki muszlim Pedig mind vallasban, mind hozott kulturaban a muszlimok nagyon nagyon kulonbozoek. Teljesen mas az E-Afrikai arab kultura(ak), az obol menti etc. Az iraniak, torokok nem (!) arabok, bar egy kalap ala veszik sokan oket. Nem mellesleg osznepileg utaljak egymas kozott az obol menti arabokat.. Szoval ez egy komplex kerdeskor:)


Na ez kristály tiszta volt B)

Ajánlom figyelmetekbe.....

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #23137 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Rasszizmus Németországban

Szerintem egy kicsit fura felhozni ebben a temaban, mi törtenik egy idösotthonaban ! Azert az idös emberek , mar gyakran szelsösegesen viselkednek . A szelsösegest termeszetesen nem a rasszizmusra ertem :) Hitler jugend tagjaival, merem allitani nem gyakran fogsz talalkozni , a munkahelyeden kivül :P
Rasszizmus Nemetorszagban , csak ugy van mint barhol mashol . Vannak elöiteletek a külföldiekkel szemben , ami vegül is gyakran nem elö hanem utoitelet .
Altalaban aki igyekszik beilleszkedni az itteni kulturaba,nem az allamon elösködik es igyekszik erthetöen megtanulni nemetül , az nem igen talalkozik nyiltan a problemaval .
Nem nyiltan meg, meg orszagon belül is van szethuzas . A keleti sokszor nem szereti a nyugatit , a nyugati a keletit stb.
Volt hogy az senkit sem erdekelt hogy en külföldi vagyok , de amikor kiderült hogy bajor a ferjem akkor halgathattam a bajorokkal szembeni elöiteleteket . Ahhoz tudnam hasonlitani mint amikor nem budapesti tarsasagban , szoba került hogy pesti vagyok . Kb. hogy mindegyik nagykepü , arrogans es sok penze van stb. Magyaran buta elöiteletek .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 8 hónapja #23143 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Rasszizmus Németországban

Mandoooooooooora!
Hanyeves vagy , 18 ?
Magyarorszagon az idösebbek ( 70/80/90) nagy resze vagy kommunista, vagy
szakszervezeti besugo, a ruszkik seggenek nyaloi voltak.
Most ha Magyarba megy egy nemet akkor felnie kell, mert a Pista bacsi KISZ titkar
volt?
Hadd ne tudd, hogy a volt vezetö politikusok Nemetorszagban akik most 80/ 90
körül jarnak a kisbajuszos osztrak kezeit szorongattak es szolgaltak.
A mai nagy Industrielle cegek (Thyssen Group, Siemens, VW stb. ) mind a
kisbajuszos ideje alatt lettek vezetö ipari nagyhatalmak es ezt elfelejti a kis-
polgar.
Ha igy beszel veled a H -Jugend öregkatona, akkor en alkalmazkodnek es
minden reggel mosolyogva köszöntenem, hogy : 88 !

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Pflegerin

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23148 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Rasszizmus Németországban

88 =da 8 ein H ist und somit das selbe wie HH bedeutet
was bedeutet das HH? Was denkst du? :evil:

De ez jó ötlet volt :laugh:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!