Milyen az élet Baden-Württenbergben?

Több
11 éve 22 órája #30788 Írta: erdohatiandi
Milyen az élet Baden-Württenbergben? téma létrehozva erdohatiandi által

Sziasztok! Ápolónö vagyok Berlin környékén (másféléve), szeretnék váltani! Kérdezném azokat akik München ill. környékén vagy Baden-Württenbergben dolgoznak :
-milyenek ott az emberek (a németekre gondolok)
-hogyan fogadják a külfödieket (nem perfekt nyelvtudással)
-milyenek a munkafeltételek, fizetések
-tényleg van karácsonyi- és szabadságpénz ?
Köszi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 16 órája #30797 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Milyen az élet Baden-Württenbergben?

Sziasztok! Ápolónö vagyok Berlin környékén (másféléve), szeretnék váltani! Kérdezném azokat akik München ill. környékén vagy Baden-Württenbergben dolgoznak :
-milyenek ott az emberek (a németekre gondolok)
-hogyan fogadják a külfödieket (nem perfekt nyelvtudással)
-milyenek a munkafeltételek, fizetések
-tényleg van karácsonyi- és szabadságpénz ?
Köszi.

Valaszok:
1) az emberek olyanok mint berlinben, csak szeretik a Schweinehaxet es a
jo sört, ßar ember van berlinben es van BW -ben es Bayernben is :wait:
2) München es Badenwürttemberg az 2 külömbözö zenekar. Münchennek
semmi köze BW-hez.
3) Munkafeltetelek jobbak mint Sachsenben vagy Thüringenben. Ott is dolgozni
kell.
4) Nincsen karacsonyi penz! De Milka mikulast biztosan hogy ingyen adjak.
Karacsonyi penz NEM KÖTELEZÖ !!!!! :wait: Adhato !
De mivel en nem jarok magyarba nekem is lenne egy kerdesem.
Milyenek az emberek Mohacson? Ott is dolgoznak az emberek es kapnak
é fizetest? :angry:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 15 órája #30800 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Milyen az élet Baden-Württenbergben?

erdohatiandi írta: Sziasztok! Ápolónö vagyok Berlin környékén (másféléve), szeretnék váltani! Kérdezném azokat akik München ill. környékén vagy Baden-Württenbergben dolgoznak :
-milyenek ott az emberek (a németekre gondolok)
-hogyan fogadják a külfödieket (nem perfekt nyelvtudással)
-milyenek a munkafeltételek, fizetések
-tényleg van karácsonyi- és szabadságpénz ?
Köszi.

Nagyon sok kérdést tettél fel, aminek nincs semmi köze egymáshoz.
BW-ben ugyan olyan jól lehet élni mint bárhol máshol, csak drágábban és tölünk függ, hogyan.
München önmagában nemzetközi. Minden szinü és nemzetü embert megtalálsz itt.
A munkafeltételek 1000 félék, cégtöl függ minden. Nincs "generál" feltétel!
Tényleg van egy elosztott 13. havi bér annál a cegnél amelyik ad ilyet. Ez
50%-ban megy a szabira, 50%-ban meg Karácsonyra, ha adják! Mivel ez nem
kötelezö, igy ez is cégtöl függ!
Viszont: irgalmatlan magasak a lakbérek és drágább átlagosan az élelmiszer is!

Remélem sokat tudtam segiteni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 41 perce - 10 éve 11 hónapja #30811 Írta: erdohatiandi
erdohatiandi válaszolt a következő témában: Milyen az élet Baden-Württenbergben?

Kedves Prosperus! Nem az a bajom, hogy dolgozni kell hanem az hogy a külföldit (nem csak a magyart) külön állatfajként kezelik. Én ezt már utálom -jön egy új külföldi csoport és onnantól kezdve megint minden külföldi idióta (mert az újak nem beszélnek jól). Lehet, hogy te nem tudod de a Magyar Ápolók magasan jólképzettek jobbak mint a helyiek (és ez lépten nyomon bebizonyosodik de mégis az idegen az idegen).
Ez csak az én munkahelyemen van így, más területen jobb a helyzet. Ezért szeretnék váltani.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #30812 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Milyen az élet Baden-Württenbergben?

erdohatiandi írta: Nem az a bajom, hogy dolgozni kell hanem az hogy a külföldit (nem csak a magyart) külön állatfajként kezelik. Én ezt már utálom -jön egy új külföldi csoport és onnantól kezdve megint minden külföldi idióta (mert az újak nem beszélnek jól). Lehet, hogy te nem tudod de a Magyar Ápolók magasan jólképzettek jobbak mint a helyiek (és ez lépten nyomon bebizonyosodik de mégis az idegen az idegen)..

Mi, (az egész család > 2 gyerek és 2 felnött) 24 éve vagyunk itt kint de még egyszer nem néztek le bennünket vagy tettek ilyen "állatfaj" kategóriába! Talán ezen gondolkozz el. Azt meg garantálom, hogy az itteni ápolók lényegesen jobban képzettek, mint a magyarok otthon! Nézzd csak meg a kórházakat és klinikákat. Nézd meg a technikai szinvonalat. (Itt nem egy olyan kütyü van már régen fogalomban amit otthon nem is ismernek) Nézd meg a higéniai helyzetet. Mo.-on állandáon "nincs pénz rá" duma megy. ZEG-en pl. nem egy helyen van még 1968-ban (ezerkilencszázhatvannyolc!) gyártott röntgenkészülék üzemben...... ha olyan szuper a képzés Mo.-on miért nem fogadják el azonnal a szakmai papirotokat? Valami mégis nagyon más, pedig a betegek ugyan olyan emberek!
Terméstetesen itt is van sok hiba, és van mit javitani. Ez az egeszségügy sem tökéletes, de csak annyit mondok neked, ha a nejem Mo.-on kezelték volna, akkor már em élne, mert nem egyszer találkozom olyannal, hogy nem operláják mert drága, meg maszek gyüjtés milliós operációkra, stb. Itt a TKK szemrebbenés nélkül fizette a 65 ezer eurós kezelést. (Op. sugárzás, kemo, gyógyszerek)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30823 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Milyen az élet Baden-Württenbergben?

Deco, miért gondolod, hogy a műszerek technikai színvonala, egyenes arányban áll, az ápolók szakmai színvonalával? Ez nem így van!!! A feleségeddel történt sajnálatos esetnek, például mi köze van az otthoni ápolók szakmai színvonalához? Ugye semmi. Szinte 100%-ra mondom (egészségügyben dolgozom 15 éve), hogy pont fordítva van. Szerintem képzettebb egy otthoni ápoló (diplomások főleg, ahogy a párom is. Embertelen anyagot tanultak, de akár a HID-at végzettekre is érvényes. Itt különben nem is értik, hogy lehet egy ápoló diplomás, itt ugyanis nincs ilyen képzés) mint egy német, ezt szinte biztosra állítom. És a közelemben is van 2 élő példa...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!