Milyen az élet Baden-Württenbergben?

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #30840 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Milyen az élet Baden-Württenbergben?

Emilio33 írta: Az meg, hogy a nővérek pénzt kapnak zsebbe, ilyet én otthon nem is hallottam, max. főnővérek, de a feleségemre rákérdezve, neki a 7 év alatt talán ha 5× akartak pénzt adni, (500 ft-ról, beszélünk!!), amit természetesen nem fogadott el. Talán az orvosokkal kevered őket.

Én nem tudok arra visszaemlékezni, hogy én azt állitottam volna, hogy a növérek is kapnak hálapénzeket! Nem tudom valóban, hogy itt mire lenne jó a diploma egy növérnek. Úgy sem fognak komolyabb dolgokat rábizni, mert ahogy irtad, nem orvos! Az meg messze nem azt bizonyitja, hogy jobb a magyar képzés, hogy 5-6 évig tart, amit itt 2-3 év alatt megtanulnak......Lehet, hogy csak felhigitják olyannal ami nem kell, ezért tart sokáig!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30844 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Milyen az élet Baden-Württenbergben?

Deco, szerintem teljesen jó gondolat, hogy egy magasabb szinten képezzék azon nővéreket, akik nem segéd, illetve alapápolási feladatokat látnak el. És ez Magyarban nagyon komoly színvonalon működik. Bátran mondhatom, hogy az ott képzett nővérek olyan tudás birtokába jutnak, amivel nem hoznak szégyent sem magukra, sem az országra, ill. teljesen zökkenőmentesen veszik át a kinti munkatempót. Na ez most kicsit merev lett, de a lényeg benne van :D
A következő felhasználók mondtak köszönetet: marcsibarcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #30847 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Milyen az élet Baden-Württenbergben?

Emilio33 írta: Deco, szerintem teljesen jó gondolat, hogy egy magasabb szinten képezzék azon nővéreket, akik nem segéd, illetve alapápolási feladatokat látnak el. És ez Magyarban nagyon komoly színvonalon működik. Bátran mondhatom, hogy az ott képzett nővérek olyan tudás birtokába jutnak, amivel nem hoznak szégyent sem magukra, sem az országra, ill. teljesen zökkenőmentesen veszik át a kinti munkatempót. Na ez most kicsit merev lett, de a lényeg benne van

Valamit alapvetöen tisztázni kéne! Én nem állitom azt, hogy a magyar ápolók képzése rossz! Ezt soha nem is mondtam. Biztosan jól értenek a dolgukhoz, annak ellenére, hogy és speciel kimondottan rossz tapasztalatokkal rendlekezem ezen a téren! (Nagynénémet, -amig élt- a kórházban a lánya járt be hozzá minden nap tisztába tenni a kórházba, mert a növérek ezt nem tették**) Én elhiszem hogy magas tudásúak, de nehezen tudom elképzelni, hogy megközelitik a nyugati szintet. Ezt már többször meg is indokoltam: magasabb szintü technika, kiterjedtebb gyögyszeres információk, stb. A szike meg itt is szike, tehát a "szerszámokat" adogatni azt biztosan itt is tudják, ha értik a nyelvet!

** Én is látogattam a nénémet. Nem volt szellöztetve a kórteremben, a szomszéd beteg 20 percen át csengetett, mire jött valaki, persze ez lehet, ha sok a munka, de mivel én türelmetlen lettem, magam szóltam. (A növérek csevegtek az erre kijelölt helységben, s kávéztak!) Szóval hiába az irgalmatlan tudás, ha trehány a munkavégzés..... S ami a legszörnyübb, olyan választ kaptam, hogy a bicska kinyilt a zsebemben: "annyit itt nem fizetnek, hogy mi állandóan ugráljunk"! Tudod, ezért nem kell csodálkozni, hogy ha szkeptikusan fogadom az önfényezö ápolók ideérkezését, mert ha valakik igy állnak a dolgokhoz, akkor az ilyen miért nem megy el kondásnak?!?!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 11 hónapja #30851 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Milyen az élet Baden-Württenbergben?

A Prosperus által említett hozzáállás dologba már inkább lehet valami, habár az a 99%-ék talán költői túlzás volt (mondjuk az 50-50 arányaiban jobban adná vissza a valóságot), de igen ezen a téren rengeteg javulni való van. Az meg, hogy a nővérek pénzt kapnak zsebbe, ilyet én otthon nem is hallottam, max. főnővérek, de a feleségemre rákérdezve, neki a 7 év alatt talán ha 5× akartak pénzt adni, (500 ft-ról, beszélünk!!), amit természetesen nem fogadott el. Talán az orvosokkal kevered őket.

Oke. Egy valamit mar emlietettem egy forumozonak.
Ö Baranyarol, Borsodrol beszelt amit mar nem ismerek, en ismerem Budapestet es
környeke 20-as 30-as km környezetben.
Te eszak-nyugatrol vagy mas tajrol vagy tajokozottabb en beszelek Budapeströl.
Mint emliettem volt nem jarok mar jo par evek ota magyarba, nincs miert ,nem
huz oda semmi, amiert is mennek :whistle: ?
De, de addig mig mennem kellett a 80-as 90-es evekben bizony mennem kellett,
mert valaki vagy az ismeretsegi vagy a csaladi körböl haldoklott vagy sulyos
beteg volt, s ki tudja mikor latom ujra, es megint szentimentalis vagyok, fajna,
ha nem lett volna lehetösegem elköszönni.
Es akarmikor, akarhol is voltunk mar a portastol egeszen a föorvosig
betartva a szolgalati utat :chuckle: csak tejeltünk es tejeltünk... :whew:
Nem tudom miota apolonö a nejed, de nem hinnem ,hogy benne volt a 80-as,
90-es csapatban.
Ott a seggbe a kupot is csak baksisert, jattert adtak az apolonök :angry:
Hogy ma jatt nelkül is odaadoan dolgoznanak az apolonök ketlem :wait:
A masik, ha nyitott szemmel jarnal, oda volt mindig biggyentve ,hogy
(tiszt. a. kiv.)

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!