Milyen az élet Baden-Württenbergben?

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 11 hónapja #30825 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Milyen az élet Baden-Württenbergben?

Kedves Prosperus! Nem az a bajom, hogy dolgozni kell hanem az hogy a külföldit (nem csak a magyart) külön állatfajként kezelik. Én ezt már utálom

Kedves Erdohati :baby:
Valoszinü, hogy az emilio33 is felreerti a dolgokat.
Itt nem a kepzesröl vagy a technikai dolgokrol vitatkozunk, hanem az
apolok, orvosok hozzaallasarol.
A nagy magyar honban, ha nem csusztatsz az apolonönek, hagynak az agyba
ßarni, es hagyjak hogy napokon keresztül az melegitse a beteget, igy is
sporolva a fütessel :angry: , mert ugye mar fizetni kell erte nem ugy ahogy a
sowjetbirodalom idejen, hogy meg agusztusban is mehetett a fütes vollepulle :whistle:
Hala az egnek es a Genjeimnek nem sürün vagyok orvosnal, föleg nem magyarban,
mert nagy ivben elkerülöm, de amiket hallok az bizony zum kotzen :puke:
Az apolonök 99 %-a (tiszt. a. kiv.) ugy beleszarik a betegbe, hogy az mar faj,
ha nem kapja meg azt a 10-es, vagy 20.000 -est a zsebebe.
Szemtanuja voltam 1990-ben, hogy egy idösebb hölgy a targyalasunk közepette
kapott egy szivinfarktust es hiva a mentöket beszallitattuk a Peterfy Sandor utcai
korhazba.
A mentösök lebasztak a hölgyet hordaggyal együtt a folyosora es elmentek
röhöve mint akik jol vegeztek dolgukat.
A hölgy jajveszekelt, alig kapott levegöt, hiaba kiabaltunk orvosert szartak rank
meg az apolonök is a folyoson arrol targyaltak röhögve hogy ki kit dugott meg es
hahotazva villyogtak.
Na aztan amikor elkapott minket a mereg akkor mi kezdtünk el üvöltözni orvosert
aki nagy kenyelmesen, zsiros pofaval , morfiumos szemeivel odadöcögött es
közölte a villyogo hurrekkal ,hogy azonnal a mütöbe a beteggel.
Amikor megkerdeztük a dokit, hogy mi van a hölgyel akkor csak ezek a valaszok
jöttek, hogy: hát.......hát.........hát......s igy tovabb, ekkor a kollegam kezebe nyomott egy
szar markast es a .....hátbol annyi jött ki belöle, hogy minden tölünk telhetöt
megteszünk a betegert !!! :clap: :clap: :hyper: :hyper:
A kissebbseg erzesedre vonatkozoan pedig egy jo tanacs.
Legyel külömb, mint a nemet, legyel külömb mint barmelyik "külföldi" es akkor
hiddel, hogy mindenhol szivesen latott ember leszel.
Es ennek is a fundamentje, nyelvet tanulni, nap mint nap, minden nap !!! :wait:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #30829 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Milyen az élet Baden-Württenbergben?

Emilio33 írta: Deco, miért gondolod, hogy a műszerek technikai színvonala, egyenes arányban áll, az ápolók szakmai színvonalával? Ez nem így van!!! A feleségeddel történt sajnálatos esetnek, például mi köze van az otthoni ápolók szakmai színvonalához? Ugye semmi. Szinte 100%-ra mondom (egészségügyben dolgozom 15 éve), hogy pont fordítva van. Szerintem képzettebb egy otthoni ápoló (diplomások főleg, ahogy a párom is. Embertelen anyagot tanultak, de akár a HID-at végzettekre is érvényes. Itt különben nem is értik, hogy lehet egy ápoló diplomás, itt ugyanis nincs ilyen képzés) mint egy német, ezt szinte biztosra állítom. És a közelemben is van 2 élő példa...

Nézd, úgy látom két malomban örölünk! Hiába van neked (s nem kétlem) diplomád és hiába van neked egy irgalmatlan nagy ismerted, ha itt bemennél egy intenziv osztályra, akkor valószinü valamilyen technikai kiállitáson éreznéd magad! Én merem állitani, hogy a kütyük felére tanfolyamot kellene végezned! Ez is a tudáshoz tartozik. Aztán nézzük a gyógyszereket. Mi legtöbbször innen a BRD-böl viszünk gyógyszert, mert olyan amilyen kell az nincs Mo.- még csak forgalomban sem! Hogyan tudna akkor egy otthon képzett diplomás ápoló, itt ellátni a feladatát? Még egy egyszerü recept nélküli "Aspirin Komplex" sincs a gyóyszertárban..... Ami biztos, hogy az anatómiai ismeretek, azok valószinü hogy jók, hiszen Mo.-on is a Homo Sapiens él. Tehát amikor én képzettségröl beszélek, akkor nem arról irok, hogy be tudsz adni egy infúziót vagy sem, hanem arról, hogy mi van a zacskóban amiböl csöpög majd a "bambi"! S valamiért mégis nekem lehet igazam, mert akkor azonnal elfoganák minden papirjaitokat. Itt volt olyan fórumozó társunk akinél pl. hiányzott X idö gyakorlat (vagy nem ismerték el) s ezért nem kapott papirokat! Nem egyszer halljuk, hogy még különbözeti vizsgát is kell egészségügyisnek tennie! Miért ha jobb és magasabb a képzettségetek?

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30830 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Milyen az élet Baden-Württenbergben?

Csak, hogy ismét kötözködjek:
ezt írod: "Még egy egyszerü recept nélküli "Aspirin Komplex" sincs a gyóyszertárban...." . Hát van, ld. a mellékelt linket:
www.kertvarosipatika.hu/kvpt01013233_asp..._granulatum_10x.html
Csak úgy példaként másoltam be az elsö felugró találatot (és nem egy speciális gyógyszertárét !).
"Mi legtöbbször innen a BRD-böl viszünk gyógyszert,..." - valószínüleg jól lenyúltak a rokonok... :)
Az egészségügyesek papírjainak nem automatikus elismerését nem a szakmai színvonaluk indokolja, hanem pl. többek között az olyan különbségek, hogy a gyógyszerek jó részének itt más a neve, mint M.o.-on, bár a hatóanyaguk ugyanaz, söt sokszor a gyártó is.
Mellesleg: engem otthon a halál küszöbéröl hoztak vissza "rosszul képzett" magyar orvosok, tényleg katasztrofális körülmények között (pont a Prosperus által emlegetett Péterffy S. utcai kórházban), míg itt a high-tech háziorvosom (sarokban az öt nyelven beszélö, 3D plussszos ultrahangos kütyüvel) egy szimpla vizeletvizsgálatból kiszürhetö vírusos vesegyulladást nézett be szigorúan csak a sztetoszkópot és a vérnyomásméröt használva, terápia: ágybafekvés.... :woohoo: Majd három nap múlva ugyanez még egyszer: "biztos influenza, ki kell feküdni". Rá két napra szirénázva vittek a kórházba súlyos veseelégtelenséggel, 10 nap kórház.... Alighogy kijöttem, már itt volt a számla a kórházi ápolás önrészéröl, rá két hétre a TK is jelentkezett, hogy a mentös beszállítás költségeibe nekem is be kell szállnom (igaz, valami részösszeggel, pont annyival, amiért akár taxival is mehettem volna, valószínüleg gyorsabban odaérve)... Szóval itt is, ott is elöfordul pozitív és negatív példa. Az tény, hogy amihez pénz kell, abban M.o.-on legalább 20 év hátrányban vannak átlagosan, de az emberi oldalon abszolút nincs különbség.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #30833 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Milyen az élet Baden-Württenbergben?

gejza írta: Szóval itt is, ott is elöfordul pozitív és negatív példa. Az tény, hogy amihez pénz kell, abban M.o.-on legalább 20 év hátrányban vannak átlagosan, de az emberi oldalon abszolút nincs különbség.

Akkor mond meg nekem, hogy a frászban tudod azt az irgalmatlan nagy tudásodat Mo.-on kamatoztatni ha nincs meg ehez az infrasturktura? Egyébként az Aspirin Komplex nálunk nem kapható! Van 7 (hét) gyógyszertár, s egyikben sem! Akkor ahol ez kapható valahol máshol van. (2 gyógyszertárban még csak a dobozát sem ismerték!) Ennyit az itthoni képzésröl..... Meg kell még jegyeznem, hogy NINCSENEK rokonok, s pláne nem olyanok akinek gyógyszert hoznék! Vegyenek maguknak!
UI: látom elemedben vagy, s közben nem olvasol figyelmesen! Én egy szóval nem irtam, hogy a magyar orvosok ROSSZÚL képzettek! Én csak azt mondtam, hogy a magyar egészségügyben a képzés szintje nem üti meg a nyugatit, vagy a német szintet s ennek rendszerint költség háttere van! Ez nem ugyan az!!!!Igy ha egy diplomás ápoló ide kijön, akkor kicsi az esélye, hogy minden simán megy!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30838 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Milyen az élet Baden-Württenbergben?

Én teljes mértékben értettem Deco minden szavát, de úgy látom ő nem értett engem.
Én nem vagyok nővér! A feleségem az!
Ő 6 évig tanulta a szakmát, diplomát szerzett belőle, szemben például itt Németországi 2, és 3 éves oktatással. Kikerekedett szemekkel néztek rá, hogy diplomája van, "az minek? Orvos leszel?", kérdezték tőle a németek!!! Ugye nem gondolod komolyan Deco, hogy problémát jelent neki a gyógyszerek nevének megtanulása? Szinte ugyanazon hatóanyagú gyógyszerek vannak itt, csak más néven. 2-3 hónap alatt minden megvolt, már ő mondja el a németeknek, hogy mi mire való. Ugyan is ők sokszor nem tudják!!!!!!!! Ők nem tanulták (vagy nem akarta megtanulni :D ), azon a szuper képzésen. Most is van egy tanuló náluk az osztályon, teljes odaadással szarik bele mindenbe, mondván ő nem fog öreg néniket lemosdatni. Az pedig, hogy orvosi műszer téren van elmaradás a magyar és a német egészségügy között, az egyáltalán nem komoly hátrány, mert ez mind mind könnyen tanulható dolog, és eleve rengeteg olyan osztály van, ahol ezek a dolgok háttérbe szorulnak. Persze nyilván nem az intenzív betegellátásban, de műszerezettség terén, abban otthon sem olyan rossz a helyzet. A Prosperus által említett hozzáállás dologba már inkább lehet valami, habár az a 99%-ék talán költői túlzás volt (mondjuk az 50-50 arányaiban jobban adná vissza a valóságot), de igen ezen a téren rengeteg javulni való van. Az meg, hogy a nővérek pénzt kapnak zsebbe, ilyet én otthon nem is hallottam, max. főnővérek, de a feleségemre rákérdezve, neki a 7 év alatt talán ha 5× akartak pénzt adni, (500 ft-ról, beszélünk!!), amit természetesen nem fogadott el. Talán az orvosokkal kevered őket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30839 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Milyen az élet Baden-Württenbergben?

Szerintem a kérdező teljesen el van tévedve (minden tekintetben) és természetesen a válasz a kérdésére, hogy ugyanolyan emberek élnek nem csak Baden-Württenbergben hanem mint Magyarországon. A munka alját pedig amíg nem erős a nyelvtudása, mindig is Ő fogja végezni hiába olyan szuper!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!