Felmondás táppénz alatt

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 4 hónapja #39795 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondás táppénz alatt

Gergö!
A topic nem erröl szól! A szövegben az van, hogy a felmondás oka a táppénz (betegség).

"Eine Auflösung des Arbeitsvertrages aus Anlass der Arbeitsunfähigkeit ist dann anzunehmen...."

Ebben az esetben a munkaképtelenség a felmondás oka. Az azonban nem ugyan az, mint amikor valaki táppénzen van és felmondanak neki valamilyen céges indokkal, pl kevesebb munka, vagy egyszerüen létszám csökkentés technikai okokból! Nekem is mondtak már fel a 90-es években amikor a bokám megrepedt, de nem a betegség volt a kiváltóok! 10 emert küldtek akkor el.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 4 hónapja #39796 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Felmondás táppénz alatt

Azért ide raktam mert két dologról szól a kérdés és így december 20-án a 24-ig valamilyen segély, hogy láthassam a gyermekeimet nyilván esélytelen és nincs miről beszélni! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 4 hónapja #39797 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondás táppénz alatt

Kedves Karnem!

Több kérdés is nyitott, igy nehéz válaszolni, még nehezebb segitö tanácsot adni!
Elöször is nem tudjuk, hogy a munkaszerzödésed kötött (egy bizonyos idöszakra szól, pl. 1 évere) vagy állandó alkalmazottként voltál a cégnél??
Nem tudjuk azt sem, hogy mióta dolgozol a cégnél.
Azt sem tudjuk hogy ez munkahelyi balesetnek számit e vagy sem, hiszen a munkában, munka alatt és a munka következtében történt a dolog. (Nekem is volt ilyen, s én is sokáig hegesztö voltam.)
Ezek nagyon fontos komponensek! Amit biztosarn tudok mondani az az, hogy 6 hétig a munkaadó fizeti a tápénzedet s csak után veszi át a betegbiztositó a fizetését a táppénzednek de ez csak munkahelyi baleset esetén lesz 100% külöben lényegesen kevesebb mint a havi béred!

Az viszont biztos hogy bármilyen fizetési kötelezettséged van a német törvények szerint a létminumi összegnek meg kell maradnia! Ami
2015-ben netto 1054 euró:

Der Mindestbetrag, der pfändungsfrei ist, wird als schuldrechtliches Existenzminimum bezeichnet. Seit 2013 liegt dieser Wert für eine alleinstehende Person bei 1.054,04 Euro netto. Der Freibetrag soll zum 1. Juli 2015 erneut angehoben werden und zwar auf 1073,85 Euro.

Az e feletti összeget lehet csak levonni tartásdijként vagy bármilyen bérterhelés esetén! Ennek meg kell maradnia. Az, hogy ha gyermekeidet látni akarod Karácsonykor, az magánügy, pláne ilyen késön kapkodva! Ez nem oka semmilyen segélyezésnek! Egy megoldás van, ha nincs lé: jöjjenek a gyerekek ki hozzád.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 4 hónapja #39798 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Felmondás táppénz alatt

Mondjuk én abban sem vagyok biztos, hogy a "derekam recs,10 nap fekvés" mögött lenne táppénz!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 4 hónapja - 8 éve 4 hónapja #39799 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondás táppénz alatt

Ezzel az elöérzeteddel nem vagy egyedül, de csak a hiányos informaciókra lehet támaszkodni!

Egyebként amikor az én derekam "reccs", 10 nap nem volt elég, s a vége egy operáció lett, amit porckorongsérvnek hivnak!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 9 hónapja #40121 Írta: hajdén
hajdén válaszolt a következő témában: Felmondás táppénz alatt

Kedves Tagok!
Az alábbi helyzetben vagyok:
Zeitfirmánál dolgozom és beteg lettem illetve a kezem úgynevezett "alagútszindróma" betegségben szenved aminek következtében nem tudok dolgozni. Jelenleg betegszabadságon vagyok és várom a műtétemet. Tegnap jelezte az egyik kolléganőm, hogy a munkáltatóm ( nem a zeitfirma hanem ahova közvetítce vagyok) nem tart tovább igényt rám és számítsak a telefonra onnan hogy kirúgtak. Ebben az esetben, ha én betegszabin vagyok és kirúgnak akkor kapok tovább valamilyen pénzt vagy sem? Illetve felmondási időm van?
Köszönöm előre is a választ!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!