Felmondás táppénz alatt

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #38076 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondás táppénz alatt

mahlzeit írta: Ilyenkor csak olyan indok lehet ami meg is allja a helyet, nem olyan mint Mo., hogy kitalalnak vmit. A rossz munkavegzest igazolni is kell ha birosag ele kerul az ugy. De a nincs eleg megbizatas se allja meg a helyet, ha penzugyileg a ceg nincs lejton.
Persze probaido alatt, mindez nem szamit.


A cégek mindig pókereznek! A nagy többség nem perel mert sajnos a legtöbb munkavállaló mindig rossz oldalon takarékoskodik és nincs jogi biztosításuk. Ezért nem is fognak perelni akkor sem, ha igazuk lehet! Az a pár pert ami mégis becsúszik, a cégek féllábon kibírják! A rossz munkavégzést bármikor lehet bizonyítani! Mutass nekem valakit aki nem csinál soha hibát!

(Rajtam kivül!) :chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38077 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Felmondás táppénz alatt

Kedves Gábtur!

Sajnos a helyzeted nem egyszerű, mivel próbaidőn vagy, ezen kívül a betegségedből kifolyólag a munkáltató kimondhatja a felmondást (ún. personenbedingte Kündigung), mivel a Prognózis szerint hosszú távon korlátozva leszel a munkavégzésedben, Ez elegendő ok és klasszikus eset sajnos. A táppénzt mindenesetre fizetik, míg betegszabadságon vagy, illetve hat hétig §8 Abs. 1 EntgFG:
"§ 8 Beendigung des Arbeitsverhältnisses

(1) Der Anspruch auf Fortzahlung des Arbeitsentgelts wird nicht dadurch berührt, daß der Arbeitgeber das Arbeitsverhältnis aus Anlaß der Arbeitsunfähigkeit kündigt. Das gleiche gilt, wenn der Arbeitnehmer das Arbeitsverhältnis aus einem vom Arbeitgeber zu vertretenden Grunde kündigt, der den Arbeitnehmer zur Kündigung aus wichtigem Grund ohne Einhaltung einer Kündigungsfrist berechtigt."

Neked kell mérlegelned, hogy az egészséged milyen mértékben fontos neked, mennyire húzható ki a műtét, illetve mennyire akut...
Munkanélküli segélyre mindenképpen jogosult vagy, méghozzá Sperrzeit nélkül.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38079 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Felmondás táppénz alatt

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Ilyenkor csak olyan indok lehet ami meg is allja a helyet, nem olyan mint Mo., hogy kitalalnak vmit. A rossz munkavegzest igazolni is kell ha birosag ele kerul az ugy. De a nincs eleg megbizatas se allja meg a helyet, ha penzugyileg a ceg nincs lejton.
Persze probaido alatt, mindez nem szamit.


A cégek mindig pókereznek! A nagy többség nem perel mert sajnos a legtöbb munkavállaló mindig rossz oldalon takarékoskodik és nincs jogi biztosításuk. Ezért nem is fognak perelni akkor sem, ha igazuk lehet! Az a pár pert ami mégis becsúszik, a cégek féllábon kibírják! A rossz munkavégzést bármikor lehet bizonyítani! Mutass nekem valakit aki nem csinál soha hibát!

(Rajtam kivül!) :chuckle:

A pokerezes igy van. A cegek es a munkavallalo is :) nyilvan probalkoznak vitas esetben.
A rossz munkavegzest viszont nem ilyen egyszeru bizonyitani birosag elott. Ha a probaidon tul van valaki akkor az megfelelt az elvarasoknak. Ha kozben romlik a munkavegzes minosege, annak folyamatos voltat kell igazolnia a cegnek. Ergo ha vmi kapitalis marhasagot nem csinal az ember akkor azert megsem olyan egyszeru..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #38080 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felmondás táppénz alatt

mahlzeit írta: A rossz munkavegzest viszont nem ilyen egyszeru bizonyitani birosag elott. Ha a probaidon tul van valaki akkor az megfelelt az elvarasoknak. Ha kozben romlik a munkavegzes minosege, annak folyamatos voltat kell igazolnia a cegnek. Ergo ha vmi kapitalis marhasagot nem csinal az ember akkor azert megsem olyan egyszeru..


No, igen de mint tudjuk, a céget egy másik cég vette át (meg) s így a munkavégzőknek újból indult a próbaideje! Az új cégtuljanál a volt munkaszerődés nem feltétlenül érvényes és kiírhatnak teljesen új feltételekkel másik szerződést! Aztán a melós vagy elfogadja vagy nem!

Egyébként pont nálunk a cégnél volt most ilyen. Mivel a cégen rosszul megy s 3 millió euró "sár" gyűlt össze, felmondták a tarifa szerződéseket és mindenki új szerződést kapott.
Az újban már nincs benne a 13 havi (50%-50%-os) bér amit a szabira és Karácsonyra osztottak el. Aki nem írta alá annak előbb utóbb bíróság el kell vinnie a dolgot, de nehéz eset, mert kapja a nyakába a "Kündigung aus Brtiebsgründen"-t s az esély majdnem nulla!
Mindezt a "Gewerkschaft" és a Betriebsrat" együttesen egy ügyvéddel igazolta is. Sokan aláírtuk. de nálam csak a 13. havi bér bukott így az éves jövedelem csökkent de a havi nem. Igaz én már 15. éve vagyok itt. Sokaknál csökkent a bér, s nőtt a munkaidő!.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39523 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Felmondás táppénz alatt

Facebookon találtam, bármilyen, a betegségen kívüli ok lehet a felmondásra:

"Beweislast verteilt
Eine Auflösung des Arbeitsvertrages aus Anlass der Arbeitsunfähigkeit ist dann anzunehmen, wenn diese den entscheidenden Anstoß für den Arbeitgeber zum Ausspruch der Kündigung gibt. Dem Arbeitnehmer obliegt in diesem Fall die Beweispflicht.
Fallen jedoch Kündigung und der Tag der Erkrankung zusammen, spricht der Beweis des ersten Anscheins dafür, dass die Erkrankung maßgebend war. In diesem Fall ist der Arbeitgeber beweispflichtig, dass er aus anderen Gründen gekündigt hat."

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 3 hónapja - 8 éve 3 hónapja #39794 Írta: karnem
karnem válaszolt a következő témában: Felmondás táppénz alatt

Sziasztok !
Nagy bajban vagyok kérlek segítsetek. H-S Personalnal dolgoztam mint hegesztő szerencsétlen mozdulat derekam recs,10 nap fekvés közben jött a levél ki vagyok rúgva . Ez ok, de fél havi fizetést kaptam s mert meg mertem kérdezni mi ez , az irodából is kitiltottak. Most itt állok mint a ...... mert vagy a gyerektartást adom fel de nem marad vagy az bérleti díjat , vagy leülök mellé és nézegetem. Voltam bent a jobb centerben nagyon segítőkészek voltak kaptam egy rakás papírt,de ez is csak Januárban lesz, Soha életemben nem kértem senkitől de van itt vmi segély vagy akármi látni szeretném a lányaimat karácsonykor légyszi segítsetek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!