Német rendszámmal Magyarországon

Több
12 éve 5 hónapja #9941 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Német rendszámmal Magyarországon

Javítsatok ki kérlek, ha tévednék, tehát:

Ha a jövőben pl. a férjem nevén lévő német rendszámú autóval én jövök haza ( mindketten rendelkezni fogunk kinti lakcímmel, állással, stbstb) , akkor kell egy kéttanús meghatalmazást Tőle hoznom ( megjelölve benne , hogy a felesége vagyok, mert a nevem erre a tényre nem utal ) , hogy vezethetem az autót, ami ugyebár közös, csak az Ő nevén van?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9943 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német rendszámmal Magyarországon

Szia Miklos!
Ugy latom, tajekozott vagy a temaban. En mivel tudom igazolni magamat? Az autot hitelre vettem, de en vagyok az üzembentarto. Nemet jogositvanyom van, de magyar allando lakcimem is, meg nemet is. De egy nemet lakcimigazolas gondolom nem eleg. Vallalkozo vagyok, igy munkaltatoi igazolasom nincs....
Lehet, hogy eleg a nemet jogositvany? Mert ugya, ahhoz igazolni kellett az itt lakast.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9944 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Német rendszámmal Magyarországon

Szia !
Nem vagyok túlzottan benne, ugye nem is érint, csak utána néztem, hogy valós adatok jelenjenek meg. :)
A kérdés jó: gondolom, hogy vállalkozó vagy, arra kaptál valamilyen irományt. Tehát dolgozol, és van róla igazolásod. Szerintem ennyi elég. A lakcímkártyával nem nagyon szeretnek foglalkozni, nem elég bizonyíték.
Egyébként a jogszabály arról szól, hogy külföldi rendszám-magyar papírokkal. Ha van német jogsid, német személyid, akkor szerintem nem érvényes rád, ha csak elő nem veszed a magyart is.
Üdv: Miklós

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9945 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Német rendszámmal Magyarországon

Kedves Szilvi !

Ne vedd kekeckedésnek, de ez már nagyon régen így van, csak ugye nem került elő igazán idáig, és nem is nagyon ellenőrizték. ;)
A tulajdonos és az üzembentartó vezetheti jogszerűen az autót, mindenki más csak meghatalmazással/engedéllyel. Sőt, ha az autó külföldi rendszámú, még bonyolultabb.
Üdv.: Miklós

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9947 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német rendszámmal Magyarországon

Szia Miklos!
Köszönöm.
De: nemet szemelyim nincs. Ha lenne, nem lenne problemam.
A magyar allando lakcimet meg a rendör az adatbazosbol azonnal elö tudja szedni, ha nem is adom oda a lakcimkartyat. A nemet lakcimröl csak a bejelentölap van, kartyat nekem nem adtak. Kellett volna?
Es: a Freizügis. szerintem csak arra jogosit, hogy letelepdhetek, es dolgozhatok, de nem igazolja, hogy valoban dolgozom is, de nem tudom...
Van adoszamom, meg ilyenek, de ezek nem igazoljak, hogy valoban dolgozom.
Azt gondolom, megkerdezek valami otthoni hatosagot, hogy mit fogadnak el.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9949 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Német rendszámmal Magyarországon

Amennyire én tudom, a mai formátumú jogosítványok önállóan alkalmasak a személyazonosság igazolására. Nem kell mellé felmutatni a személyi igazolványt. Apropó, Krankenheitsversiherung kártyád biztosan van. Az pedig szerintem teljes mértékben igazolja, hogy kint vagy biztosítva, tehát kint élsz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!