Német rendszámmal Magyarországon

Több
12 éve 5 hónapja #9951 Írta: forsterh
forsterh válaszolt a következő témában: Német rendszámmal Magyarországon

Szervusztok!

Szeretnék a témához hozzászólni, mert úgy tapasztalom, hogy sok minden keveredik ebben...
Én ötödik hónapja tartózkodom kint Németországban, úgy hogy kezdetektől fogva bérelt bejelentett lakásban lakom. Munkát elég nehezen találtam, sőt magamtól egyáltalán nem és ezért igénybe kellett vennem egy munkaközvetítő iroda segítségét. Itt aztán az adatok felvétele után arról tájékoztattak, hogy többféle munkalehetőséget is fel tudnak ajánlani, de ezek látogatásához saját személygépkocsira van szükség. Mivel a munkaszerződés létrejöttének egyik sarkalatos pontja volt a gépkocsival történő munkába járás költségtérítése, (napi 8 Euro) Erre a célra a törvény szerint csak német rendszámú személygépkocsira vehető fel hivatalos költségtérítés, tehát eleve borítékolható volt a következő lépésem, ha munkát akartam, akkor német rendszámú gépkocsit kellett vennem, amelyre németországi biztosítóval kötöttem meg
a kötelező felelősségbiztosítást is. Ettől azonban a jogosítványom magyar maradt, ami itt egyáltalán nem gond, hiszen nemzetközi érvényességű.
Itt egyébként nem ritka, hogy az emberek napi munkahelyükre akár napi 80-100 km-t is elutazgassanak, mert egy jól fizető munkahely biztonsága ezt busásan honorálja.
Na most akkor, ha legközelebb hazautazom, természetesen a német rendszámú, Németországban üzembehelyezett személygépkocsival, akkor a törvényalkalmazó buzgó, magyar rendőr leveheti a rendszámomat, amit Németországban hivatalosan helyeztek a gépjárműre, mert van egy magyarországi bejelentett lakóhelyi címem is. Ez valóban nem harmonizál az EU alapelvekkel, hiszen a szabad munkavállalói jogból az következik, hogy az ember az EU tagállamban megkeresett jövedelmén fogyasztási cikkeket vesz, akkor ezt Magyarországon milyen jogon babrálja a köz tisztes őre?
Ebből következően két átgondolni való teendőm akadhat: vagy nem megyek többet haza, amit természetesen nem akarok, mert "nekem szülőhazám ez a lángoktól ölelt...." vagy a másik, hogy totálisan kijelentkezem a magyarországi lakóhelyem címéről és leszek egy olyan magyar állampolgár aki életvitelszerűen Németországban dolgozik, ott lakik és Magyarországon semmiféle bejelentett lakóhellyel nem rendelkezik. És ha letelik a szükséges idő, német állampolgárság iránti kérelmet nyújtok be, hogy német állampolgárként a hazámban nagyobb
állampolgári védelmet élvezhessek, mintha magyar lennék.

Das Leben ist schön, wenn du es leben kannst!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kormi33, Ambrusch, Absolon

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!