Német rendszámmal Magyarországon

  • Eva10
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9926 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német rendszámmal Magyarországon

Szia Gergö!
Tegnap talaltam ezt is. Egyebkent logikus is, mert miert kell a rendörnek miden nyelven tudnia.Ez a rendelet egyebkent nem jo szerintem.
Miert kell ilyen agresszivan eljarni? Miert nem lehet idöt adni arra,hogy bemutasa valaki a papirokat? vagy esetleg kaphatna egy papirt az auto melle, hgy jarhat vele...sok megoldas lehet, de ez a legrosszabb. Mert akkor nekem ha otthon vagyok es a fiam vezetne az autot, vagy pl a baratnöm, mindig papirt kell irjak, hogy vezetheti?
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9928 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német rendszámmal Magyarországon

Azért lenne logikus mert valószínűleg rendőr létére kizárólag magyarul beszél? Szerintem kötelessége egy német közokiratot felismerni, különben, hogy lett rendőr? Nem?
A nevet és egyéb adatokat csak össze tudja már hasonlítani. Ha még sem mert tegyül fel kínai jogsival megyek akkor meg befáradunk szépen a kapitányságra és kerít valakit aki ért kínaiul. Biztos, hogy nem kell nekem magyar (hivatalos) fordításáról gondoskodnom a német jogosítványomnak ha teszem fel egy hétre hazaugrom. Kizárt dolog. Mint írtam is előbb, szó nincs fordításról! Amúgy a lehetőségek szinte korlátlanok. A tárcámból bármikor előhúzok neki 3 dolgot amiből egyértelmű, hogy csak hazaugrom és amint lehet menekülök ismét. :laugh: Ha pedig beletúrok a céges irataimba akkor csak az a kérdés, hogy milyen vastag lehet a dosszié amit teletömök papírokkal szintén csak azt igazolva, hogy éppen hazalátogatok.
Ezek után pedig megnézném azt a rendőrt aki levenné a kocsimról a rendszámot, ha máskor nem, miután jelentettem felettesének illetve a megfelelő helye(ke)n. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9929 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német rendszámmal Magyarországon

Amúgy, jó ideje (1989 óta biztosan) ha nem a saját tulajdonú autódat vezeted vagy a tulajdonosa nem ül az autóban akkor kéne egy (nem tudom a nevét) használati szerződés, meghatalmazás. Szóval ez nem új dolog.
Időt pedig én sem adnék mert akkor gyakorlatilag következmények nélkül maradna a dolog mivel a mai napig a korrupció lételeme az ország mükődésének.
Ez így tiszta ügy, aki sunyi fizessen!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9930 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német rendszámmal Magyarországon

Eva10 írta: Mert akkor nekem ha otthon vagyok es a fiam vezetne az autot, vagy pl. a baratnöm, mindig papirt kell irjak, hogy vezetheti?szia:Eva

Na, ezt ne tegyék soha! Ha a fiad (esteleg) ha abiztositónál fel van tüntetve mint második vezető, akkor igen, de a barátnődnek soha nem add oda a kocsit! Abban a pillantaban megszünik a biztositási védelmed!! Ha a fiad nincs rávezteve a kötvényre akkor is baj lehet, hiába családtag!!

Van olyan is, hogy eleve az egész család fel van jegyezve. Ez okés is akkor!
Ha idegen vezeti és baleset van akkor nagy szivattyú lehet!! Ezt kerüld el!!!
(Ezek olyan dolgok, amelyek addig nem számítanak amig ki nem derülnek!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9938 Írta: kormi33
kormi33 válaszolt a következő témában: Német rendszámmal Magyarországon

"A tulajdonosnak, üzemben tartónak az utóbbi esetben módja
van bizonyítani, hogy jogszerűen használta a külföldi
felségjelzést, de a bizonyítási kényszer szeptembertől
az autóst terheli."
Az en olvasatomban ezt azt jelenti, hogy lekapjäk az ut szelen a rendszämot,forgalmit elveszik es a hätralevö szabadsägos napjaimat rohangälässal,bizonyitässal töltöm, nem a csaladommal.
Maradok a magyar rendszämnäl... :evil:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9940 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Német rendszámmal Magyarországon

Üdv Mindenkinek !
Nos, létezik ilyen jogszabály, már a nyár eleje óta cikkeznek róla folyamatosan, szeptember 1.-el hatályba is lépett. A mostani max. egy módosítás lehet. ;)
Némi segítség:
Idézet "A külföldi rendszámmal ellátott járművek ellenőrzésének módszertana" kiadványból:

"Az ellenőrző hatóság a jármű megállításával, az okmányok vizsgálatával végzi tevékenységét. Az ellenőrzéskor a járművezető személyi okmányát, vezetési jogosultságot igazoló okmányát, valamint a jármű forgalmi engedélyét kérhetik el. Amennyiben a külföldi hatósági jelzéssel ellátott járművet vezető személy a vezetési jogosultságát, illetve saját magát magyar okmányokkal igazolja, a jármű jogszerű használatának ellenőrzése a következő lépés."

"Amennyiben a jármű tulajdonosaként a vezető van bejegyezve, tudnia kell igazolni a külföldi tartózkodást. Ilyen lehet munkavállalási engedély, munkáltatói igazolás. Amennyiben tulajdonosként nem magánszemély van bejegyezve, akkor a céggel való kapcsolatot kell igazolni."

Remélem így tisztább a dolog.
Nem kell rögtön felháborodni ( akinek nem inge ... ) nem a becsületes kint dolgozók ellen szól a törvény. ;)
Üdv: Miklós

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, kormi33, Ambrusch, Absolon

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!