Ha nem fizetik ki az alvállalkozót

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hete #18196 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki az alvállalkozót

Anita111 írta: ....de ha hazajött volna akkor nem tud semmit csinálni.....felvette az ügyvéddel a kapcsolatot,...hát most várunk, hogy mi lesz...

Nem valami jó terv! Mire vártok és meddig? Az ilyen passziv viselkedés rendszerint minden tartalékot felemészt, s a végén mégis csak az lesz hogy a dolog "bedöglik" és minden nélkül kell a párodnak hazatérnie! Az ügyben szerintem, csak az ügyvéd fog jóljárni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete - 7 éve 9 hónapja #18203 Írta:
válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki az alvállalkozót

adtunk megbízást magyarországi ismerős ügyvédünknek is igy ő tartja a kapcsolatot a németországival.őbenne legalább megbízunk 15 évig volt a cégünknek az ügyvédje itthon.nem vártuk,de ti tanácsoltátok hogy ami a szerződésben van azt csinálják meg./ködbér miatt/.legelőször is másik munkát kellett találnia, hogy a költségeket fedezni tudjuk.köszönöm a segítségeteket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hete #18208 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki az alvállalkozót

Anita111 írta: adtunk megbízást magyarországi ismerős ügyvédünknek is igy ő tartja a kapcsolatot a németországival.őbenne legalább megbízunk 15 évig volt a cégünknek az ügyvédje itthon..

Nem bizalom kérdése! Nem az ügyvéd ellen nyilatkoztam, hanem a jó ügyvéd sem fog sok eredményt elérni! Ezért mondtam, hogy csak az ügyvéd lesz az, aki jóljár!
Akár a magyar ismerős, akár az itteni német! Ezek munkáját akkor is ki kell fizetnetek, ha nem lesz eredmény!


S szerintem nem sok az esély!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete #18213 Írta:
válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki az alvállalkozót

ez egy kicsit bonyolultabb ügy, büntető is van benne.Nagyon sok pénz járna.Már ha elkezdtük nem lépünk vissza.már csak azért sem mert akik otthagyták a sz..ba,azt hiszik hogy felvette a pénzt azért nem jön haza .Talált egy másik munkahelyet/alkalmazott/ remélem itt nem lesz gond a fizetéssel.Az utolsó hetekben üvegeket szedett és vitt vissza hogy enni tudjon, már én se tudtam segíteni anyagilag.teljesen lenulláztuk magunkat.hát mi így kezdtük a nagy külföldi munkát.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hete #18215 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki az alvállalkozót

Anita111 írta: .Az utolsó hetekben üvegeket szedett és vitt vissza, hogy enni tudjon, már én se tudtam segíteni anyagilag.teljesen lenulláztuk magunkat.hát mi így kezdtük a nagy külföldi munkát.

Erre utaltam! Valóban jobb, ha elmegy dolgzni mint alkalmazott. Talán ha mindektten így tennétek (Te otthon, Ő itt), természtesen nem "habokra", hanem szerődéssel, akkor azért csak mennie kell a dolognak!
Sajos vannak sokan, akik nem szertnek alkalmazottként dolgozni, pláne ha
megszokták az önállóságot s hamar belebuknak ha másnak kell dolgozni!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18243 Írta: Eszter3
Eszter3 válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki az alvállalkozót

Kedves Anita111,
szeretném megkérdezni, hogy melyik cégnél, melyik városban dolgozott a férjed, akik, illetve ahol nem fizették ki.
Azért kérdezem, mert a jövő héten utaznak ki a férjemék, hasonló munkára, (de nem gipszkartonozás), és szeretnénk, ha nem futna bele ebbe a cégbe, illetve munkába.
Válaszodat előre is köszönöm!
Kívánom, hogy rendeződjön a férjed dolga!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!