Ha nem fizetik ki az alvállalkozót

Több
13 éve 1 hete - 13 éve 1 hete #4013 Írta: bogi
bogi válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki az alvállalkozót

Sziasztok,
Sajnos nekem is rossz tapasztalatom van. A férjemnek is tartoznak 4000 euróval, 3 évig kint éltünk Németországban de haza kellett jönnünk mert nem tudtuk fizetni a költségeket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8490 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki az alvállalkozót

Szeretnék érdeklődni tud-e valaki segíteni ,hogy hova kell fordulni Németországban olyankor ha a páromékat nem fizették ki?
Németországban élő lengyel volt főnökük,tudják is hogy hol lakik és hiába mennek hozzá ajtót sem nyit nekik!!!
Ha valaki tud segíteni nagyon megköszönném mert bosszantó mikor dolgozik az ember de hiába!!!!
Üdv:Vatbrigi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9513 Írta: fajtlaci
fajtlaci válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki az alvállalkozót

Sziasztok, magyarok! Pár mondat erejeig szeretnem megosztani a saját negatív tapasztalataimat-bár szívesebben irnék a másik oldalról,de kintlétem 1,5 éve alatt erre nem sok lehetőség adódott. Tehát: hihetetlen de egy régi, nagynevű építőipari cég felé kiállitott és október 27.-én lejárt határidejű számlája a mai napig nem lett kifizetve! Sőt, miután közöltem a német cég képviselőjével, hogy súlyos likviditási problémánk van, sem üzemanyagra, sem ennivalora nincs már pénzünk (október 27. már régen elmúlt), nem tudunk megjelenni a munkahelyen. A reagálás az volt,hogy másik céget kértek fel, "rezsi" költségért, hogy fejezzék be helyettünk a melót. Ha nagy nehezen felveszik a telefont csak a szokásos, majd holnap-igérettel kábítanak. Olyan, mintha otthon lennék! Röviden ennyi a kálvária,ha van valakinek tippje,mit csináljunk,örömmel vennem válaszát, építő jellegű hozzászolását! Ne feledjük-TELJESEN kifogytunk, otthonrol sem tudnak pénzt küldeni-sajnos. A családok tragédiájáról, mint erkölcsi kárról nem is beszelve. Hogyan, hova tovább?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9514 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki az alvállalkozót

fajtlaci írta: Hogyan, hova tovább?

Bíróságra, majd a nagykövetségre, hogy segítsenek hazajutni. Ettől építő jellegűbb hozzászólásra esélyetek sincs sajnos.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: fajtlaci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9522 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki az alvállalkozót

fajtlaci írta: Tehát: hihetetlen de egy régi, nagynevű építőipari cég felé kiállitott és október 27.-én lejárt határidejű számlája a mai napig nem lett kifizetve! Sőt, miután közöltem a német cég képviselőjével, hogy súlyos likviditási problémánk van, sem üzemanyagra, sem ennivalora nincs már pénzünk (október 27. már régen elmúlt), nem tudunk megjelenni a munkahelyen. A reagálás az volt,hogy másik céget kértek fel, "rezsi" költségért, hogy fejezzék be helyettünk a melót. ....Ne feledjük-TELJESEN kifogytunk, otthonrol sem tudnak pénzt küldeni-sajnos. A családok tragédiájáról, mint erkölcsi kárról nem is beszelve. Hogyan, hova tovább?

Több súlyos hibát is elkövettetek!
1./ Nem kalkuláltátok be, hogy mindenhol későn fizetnek!
(VW a cégünknek pl. sokszor 2 év múlva, de volt, hogy egy 3,5 éves számlát rendeztek!!)
Ezért dolgozunk több projekten és sok cégnek. Csak igy birjuk! Valaki mindig fizet!

2./Az egyes pontból következik, hogy nem volt tartalékotok. :-(

3./ A cég felé bevallottátok, hogy nulla a likviditásotok. Ez egyben azt is jelenti, hogy nincs elég munkátok, ERGO nem dolgoztok jól, azért nincs elég munka! Következménye, hogy elvesztitek a munkát. (A másik cég reklám áron, (rezsiért) haszon nélkül befejezte a melót, de ezzel "bejutott" arra a piacra, miből ti kiestetek!)

4./ A családi tragédiára (előtte) kell gondolni, nem akkor amikor beüt a baj! Egyébként ez magánügy!


Bocs' tudom, hogy keményen hangzik, de saját magatokat ütöttétek ki!

______________________________
Ők segitenek hazajutni, de nektek
mindent ki kell utólag fizetnetek:


Magyar Nagykövetség
Cim: 10117 Berlin, Unter den Linden 76
Telefon: (00 49) (30) 203-100
Fax: (00 49) (30) 229-1314
www.kulugyminiszterium.hu

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: fajtlaci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anita111
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14619 Írta: Anita111
Anita111 válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki az alvállalkozót

Sziasztok,tudna valaki segíteni a páromnak?Kint dogoznak egy német cégnek teljesítménybe és nem akarják őket kifizetni.Amit megcsináltak melót az le van igazolva de a főnök mindig csak egy részét fizeti ki.GbR-be dolgoznak ,csak most hazament a társa aki németül beszél és így magára mararadt.Nem akarja otthagyni a pénzét.Gipszkartonoztak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!