Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 4 hónapja #25963 Írta: mareee
mareee válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Elnézést, az előbbit Natatól szerettem volna megkérdezni, de nem tudtam privit küldeni.
Nagyon megköszönném annak, aki elküldené a fordítást.

Nata írta: Sziasztok!
Most kezdtük el intézni a Kindergeld-et.
Az E 401-es nyomtatványból tudtak magyar nyelvűt adni a Familienkasse-nél, ezt már Magyarországon ki is töltettük. De sajnos a "Antrag auf deutsches Kindergeld" nyomtatványból elfogyott nekik a myagyar fordítás, a Google-ben megpróbáltam lefordítani, de még a magyar fórdítást sem igazán tudom értelmezni.
Megszeretnélek benneteket kérni, ha esetleg van valamelyikőtöknek magyar nyelvű ebből a nyomtatványból beszkennelné és átküldené nekem, priviben vagy az e-mail címemre.
Előre is nagyon hálás vagyok annak aki megpróbál segíteni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #25964 Írta: mareee
mareee válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Elnézést, az előbbit Natatól szerettem volna megkérdezni, de nem tudtam privit küldeni.
Nagyon megköszönném annak, aki elküldené a fordítást.

Nata írta: Sziasztok!
Most kezdtük el intézni a Kindergeld-et.
Az E 401-es nyomtatványból tudtak magyar nyelvűt adni a Familienkasse-nél, ezt már Magyarországon ki is töltettük. De sajnos a "Antrag auf deutsches Kindergeld" nyomtatványból elfogyott nekik a myagyar fordítás, a Google-ben megpróbáltam lefordítani, de még a magyar fórdítást sem igazán tudom értelmezni.
Megszeretnélek benneteket kérni, ha esetleg van valamelyikőtöknek magyar nyelvű ebből a nyomtatványból beszkennelné és átküldené nekem, priviben vagy az e-mail címemre.
Előre is nagyon hálás vagyok annak aki megpróbál segíteni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #25967 Írta: hancyka
hancyka válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia!ennek a nyomtatványnak a fordítása engem is érdekelne,ha valakitől megkapod átküldöd nekem is? Köszi előre is!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #25981 Írta: viza
viza válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Igazän nincs mit !
Sztem a munkahely nem szämit, ha nincs järulek fizetes, mert nem dolgozol ami utän fizetest kapnäl ami utän menne a järulek fizetes (persze ha kapsz fizetest es van järulek fizetes, akkor csak a külömbözet jär). A gyes utän nincs järulek fizetes, ezert jär nemetböl a teljes csalädi ott fizet a ferjed järulekot. Egy picit vitatkoznek baribaval, mert akär hiszi az ember akär nem, nem jär alanyi jogon a csalädi hiäba el mo.-on a gyerek eletvitelszerüen. Ezen a döbbeneten estem ät fel eve, mikor a 3 gyermekem utän vontak meg mindent, telefonälgattam söt el is mentem pestre a MAK nemzetközi kapcsolatok osztälyära egy tartalmas beszelgetesre es a vegen csak ott lyukadtak ki, ha nincs järulek befizetes akkor nincs csalädi mo.-on,nemetböl jär a teljes csalädi hiäba eltünk mo.-on, de mikor megkaptuk nemetböl a hatärozatot abban is az volt, hogy a nemet ällam az elsöbbsegi fizetö ez ügyben.
A hätulütö az, hogy tenyleg nem kapsz semmit amig el nem döl a dolog, viszont visszamennöleg megfogsz kapni mindent ami jär, a nemetektöl jön egyböl a penz, a hatärozat csak 2 hetre rä. Ha csak külömbözetre lesztek jogosultak akkor a magyar ällamtol is kapsz visszamennöleg mindent.
Ha ket helyröl ha egy helyröl kapod a csalädit az összeg ugyanannyi lesz majd.
Ez a ceremonia valakinek hosszabb ideig huzodik valakinek kevesebb. A ferjem munkatärsai közül volt aki a beadäs utän 3 hetre megkapta a csalädit, van aki 2 honapra volt aki 4 honapra, nekünk 9 honapig tartott. Amikor ide költöztünk es bejelentkeztünk a gemeinde-näl, az aok-näl automatikusan jött a csalädi (gondolom a gemeinde toväbbitotta az adatokat). Sztem ha a teljeset fogjätok kapni es majd nemetbe költöztök akkor eleg csak a lakcimvältozäst bejelenteni.
Hät ennyit tudtam segiteni a sajät tapasztalataimbol.........
Esetleg probäld meg a mäk nemzetközi osztälyän

Sok szerencset, türelmet es kitartäst !
A következő felhasználók mondtak köszönetet: blankuci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tothne
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 4 hónapja #26019 Írta: tothne
tothne válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Viza!!Nagyon köszönöm a segítséged,sikerült megértenem!!!!:)Nekünk egyébként gondolom hogy a férjem munkahelye indíthatta el az egészet hiszen sem én sem a férjem nem tettünk még lépéseket!!reménykedhetek hogy talán ezért(mivel németország kezdeményezett)hamarabb lezárulhat a dolog?? :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja - 11 éve 4 hónapja #26022 Írta: viza
viza válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Igazän nincs mit !
Hät nem akarlak elkeseriteni, a ferjem itt kezdte el Németországban de nekünk sokáig elhuzodott viszont 1-2 munkatársának eleg hamar elintéződött. Sztem ez függ az ügyintezötöl mennyire es hogyan szeret dolgozni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tothne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!