Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 5 hónapja #26065 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves viza!

Lehet, hogy igazad van, lehet, hogy nem. Ezért mondd meg már nekem, hogy ha Mo.-on nincs valakinek járulékfizetése, mint ugye sokaknak, miért is kapják a gyes-t, a csp.-t? Mert ahogy értelek, szerinted ezek nem alanyi jogon járnak Mo.-on. Ebben a topicban DECOTEXT annyiszor, de annyiszor leírta már, hogy ilyen széles családtámogatási ellátási rendszer, mint ami Mo.-on van, nincs az Eu.-ban. (És lőn igaza!) ;-)
"Sztem a munkahely nem szämit, ha nincs järulek fizetes, mert nem dolgozol ami utän fizetest kapnäl ami utän menne a järulek fizetes (persze ha kapsz fizetest es van järulek fizetes, akkor csak a külömbözet jär)." - A munkahelyed fizeti utánad a járulékokat Mo.-on, és bért kapsz, akkor abból vonja, ha gyermeket szülsz, akkor kaphatsz tgyás-t, gyed-et, gyes-t, melyekből vonáj a járulékokat, némelyből szja-t, és a munkáltatód fizeti utánad a tb.járulékot, és most jön az, ami sztem fennáll, ha a munkahely megszűnik, akkor már nem vagy biztosított, akik nem biztosítottak, de meghatározott ellátásokban részesülnek (pl. passzív tgyást, passzív gyedet, vagy gyest, gyet-et kapnak), az ellátás megszűnése után szintén maximum 45 napig, külön fizetési kötelezettség jogosultak egészségügyi ellátásra. És ezekből kifolyólag kaphatod a Német Államtól a teljes összegű Kindergeldet, amennyiben a házastársad ott biztosított.
(persze ha kapsz fizetest es van järulek fizetes, akkor csak a külömbözet jär): no, ehhez meg csak annyit fűznék, amiről itt is olvastam, mi a helyzet akkor szted, ha a nagyszülő, mint nyugdíjas kéri Mo.-on a csp.-t a gyerek után, anyuka vagy apuka külföldön biztosított, talán ő is fizet Mo.-on járulékot a nyugdíjából....? :-S
/Mert egy ilyen esetet is felvázoltak már ebben a topicban/

Szép Napot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26074 Írta: viza
viza válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves bariba !
Mint irtam nem vitatkozni akartam csak a sajät tapasztalatom irtam le es abbol vontam le a következtetest. Mivel en is gyesen voltam jo pär eve mär, de nekem nem volt munkahelyem a ferjem itt (nemetbe) igenyelte a csp. különbözetet es ahogy erröl a magyar mäk tudomäst szerzett meg is vonta a csp-t es a gyest. Ez utän hosszas telefonälgatäsok es pestre utazäsokbol, mindig mäs informäcio utän (ha dolgozok akkor kapok mindent toväbb, mivel nekem nincs järulek fizetesem a ferjemnek viszont itt van, ezert innen jär a teljes összeg, volt olyan ügyintezö aki ezzel foglalkozik es nem tudta, hogy ilyekor mi is a teendö, aztän az 5. ügyintezövel összeraktuk a darabokat) igy összeällt a dolog. Mint irtam sajät tapasztalat, mäk azt mondta ez a törveny. Persze mi is felvoltunk häborodva, hogy a sok segelyen elö akkor mert kapja ? Erre azt a välaszt kaptam a mäk-näl, hogy mo.-on el mind a ket szülö, viszont nälunk ez nem szämit, mert a järulekfizetes itt van. En ezt az utat igy järtam vegig, nälam igy törtent. Ha mäsnak gyes-nel mäskepp törtent räadäsul munkahely mellett azaz ö tapasztalata, lehet meg kellene osztani mäsokkal. A munkahely mellett azt irtam szerintem ott is az lehet mint az en esetemben, de persze en nem a mäk-näl dolgozom, hogy pontosan tudjam.
Ahol pedig a nagyszülö kapja a csp. az is biztos utäna jär, hogy olyankor mi törtenik. De az biztos, hogyha hozzäszoläsban lenne ilyen esetre kerdes en nem välaszolnek rä, mert nem tudom ez hogy müködik. A gyest tudom tapasztalatbol es mäsok hozzäszoläsaibol, ezert bätorkodtam segiteni, lehet nem kellett volna......felre erthetö voltam talän, majd legközelebb ha valakinek välaszolok ätgondolom többször mit is irjak :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26142 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves viza!

Én köszönöm, hogy megosztottad tapasztalataidat, és sajnálom, hogy általánosításnak éreztem, amit írtál!

Az előző gondolatmenetemből csak annyi maradt ki, hogy az ún. Familienversicherung miatt kaphatjátok a teljes összegű Kindetgeldet, mivel Neked nem volt munkahelyed, ezért az a biztosítás számít.

Szép Napot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26144 Írta: viza
viza válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves bariba !
Semmi gond, lehet en is felreerthetöen fogalmaztam.

Valoszinüleg ez törtent, viszont az a pläne, hogy mikor kiköltöztünk utäna egy honapra kaptuk csak meg a csalädit.

Szep napot !
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tothne
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja #26173 Írta: tothne
tothne válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!!Újabb kérdésem van!! :cheer: A férjem ugyebár kint dolgozik német cégnél 3.hónapja,DE én és a gyerek (egyenlőre)még be sem tettük a lábunkat Németországba,mégis kaptam egy levelet a német Finanzamt-tól amennyit ki tudok sajtolni belőle kaptam identifikációs nummert!!Volt már ez így másnak is?miért küldték ezt a levelet nekem??kell tenni valamit??Bocsi a sok kérdést,remélem tudtok válaszolni mindre!!Köszönöm!! :blink:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26240 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves tothne!
ID Nummer, az egy olyan szám Németországban, ami egy adószám. Ahogy én tudom, mert utána olvastam: minden munkavállaló, ahány munkáltatónál van bejelentve, annyi ilyen számot kap, az a bizonyos személyi szám csak annál munkáltatónál érvényes. Amennyiben a család többi tagjának (gyerekek, házastárs) nincsen munkahelye, úgy nekik is ez lesz a személyi számuk.
Azt nem tudom, hogy ha több munkáltató van, akkor hogyan... :-S
mert nálunk egy adószám/adóazonosító jel alatt végzünk munkát.
De gondolom egy munkáltatónál van, ezért a férjed azonosító száma érévnyes a család többi tagjára is.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tothne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!