Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 4 hónapja #25950 Írta: hancyka
hancyka válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok! A férjem több mint 3 éve van Németországban kiküldetésben.Én most indítottam el a családi pótlék különbözet igénylését,illetve már meg is kaptam a familiencassetől a kitöltendő nyomtatványokat.Azt szeretném kérdezni,ha valaki tudja,hogy az összes papír leadása után mennyi idő az elbírálása a különbözetnek? és hány évre visszamenőleg fizetik?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tothne
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 4 hónapja #25952 Írta: tothne
tothne válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Viza!!Köszönöm a tájékoztatást,már csak egy dolog van még ,nekem attól függetlenül hogy itthon igényeltem a gyest,munkaviszonyom továbbra is megmaradt!!ebben az esetben az itthoni családi és gyes mellett leszek jogosult a német külömbözetre??és amíg ezt eldöntik addig semmi??Ez tényleg ilyen hosszu hónapokat vesz igénybe??remélhetőleg hamarosan tudunk mi is menni a gyerekkel apa után,és akkor kezdődik minden előlről a teljes német családiért????Áhhhh ......tényleg kell hozzá türelem és kitartás!!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #25953 Írta: tzsv
tzsv válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia!
MÁK Nemzetközi kapcsolatok osztálya , itt tudnak válaszolni a kérdéseidre.
Üdv.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #25955 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

hancyka!
kb. 2 hónap az elintézés, ha minden papír rendben van, 4 évre visszamenőleg, asszem.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: hancyka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #25957 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

tothne!
Igen, azért különbözet! (Amúgy attól függ, hol él a gyerek: Ha életvitelszerűen Mo., akkor itt jár alanyi jogon a csp., gyes utána és ha a párod No.-ban járulékfizető, biztosított, akkor onnan a különbözet jár.)

Van akinek sok ideig tart elintézni, van akinek 2 hónap alatt fertig!

1 jó tanács: Ne Mo.-on kezdjétek! Familienkassétól akár e-mailben kérni a nyomtatványokat, érdeklődni ez ügyben, a házastárs munkáltatójának is igazolni kell, hogy xy. ott dolgozik, és onnantól sztem egyszerű, mert a német munkáltató postázhatja is a Familienkassénak.
Ha hiányzik valami az NKO úgyis értesít és ad 15 napot a pótlásra (pl.: neked itt van munkaviszonyod, ezért kell munkáltatói igazolás, mert Mo-n te igényled a gyerek/ek után.)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tothne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #25961 Írta: mareee
mareee válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia!

Azt szeretném megkérdezni, hogy sikerült-e megszerezned az Antrag auf deutsches Kindergeld magyar fordítását és ha igen, el tudnád-e küldeni nekem.
Előre is nagyon köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!