Elutasított GYED

Több
9 éve 10 hónapja #36287 Írta: Harleypotter
Elutasított GYED téma létrehozva Harleypotter által

Sziasztok!
Én 2013 szeptemberében jöttem ki dolgozni teljesen hivatalosan,2014 január elsejével a feleségem és az egy éves kisfiamat is bejelentettük idekint a családi pótlékot január egyel megszüntették otthon. amire azt mondom hogy semmi vész mert majd itt kint kapjuk levonás nélkül! Viszont amit nem értek ,hogy miért állították le a GYED-et április elsejével amikor azért otthon dolgozott meg a kedvesem ,még 1 évig járna.Sehol semmit nem találtam a neten róla!Valaki tud ebben segíteni,vagy valakit ajánlani aki járt már így?Előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36288 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Elutasított GYED

Szerintem 1000x egyszerűbb (mint ha itt elkezdenénk ötletelni) lenne ha a megszüntetésről kapott határozatban megnéznétek az indoklást. Olyan nincs, hogy indoklás nélkül megszüntetik. Ha mégis akkor a határozatnak van egy száma és írni kell nekik!
Amúgy a jogosultság ellenére tucatnyi szituban nem jár a GYED. Pl.:
"a gyermekgondozási díjat kérelmező személy a gyermeket nem saját háztartásában neveli"
"ha a gyermeket ideiglenes hatállyal a jogosult háztartásából elhelyezték"
"ha a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben (bölcsődében, családi napköziben, házi gyermekfelügyeletbe) helyezték el"
Ezek közül szerintem bármelyikkel indokolhatták de mint írtam tucatnyi kivétel van.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36290 Írta: Harleypotter
Harleypotter válaszolt a következő témában: Elutasított GYED

Igen volt indoklás!
Hogy nem tartozhatunk két szociális intézményhez és hogy nem a magyar jogok érvényesek ránk mert én külföldön dolgozom és így a munkavállalói jogok az elsődlegesek ,és a végén van a lakóhely szerint szerzett jogosultságok.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36291 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Elutasított GYED

Azért ezt megírhattad volna. :angry:
:wait: Így viszont nincs kérdés szerintem, 2 opció van.
1. Tudomásul veszed a határozatot
2. Ügyvédhez fordulsz és fellebbezel a határozat ellen

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36293 Írta: Harleypotter
Harleypotter válaszolt a következő témában: Elutasított GYED

Bocs azért nem írtam meg először ,mert nem voltam biztos hogy jó oldalra írok!És mert a neten kutatok utána már egy ideje és semmit se találtam!Még olyat se aki így járt volna! Ezt az oldalt tegnap fedeztem fel és próbát tettem!Köszönöm a tanácsot !Egy ügyvédet még meg kérdezek róla erre jutottam én is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36294 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Elutasított GYED

Azt, hogy jó (oldalra) topikba írtok vagy sem, én kezelem ám ;) a kutakodást pedig el sem kellett volna kezdened mert mi van ha találsz valakit akitől szintén megvonták már? Semmi.
Úgy tippelem, hogy 30 napod lehet a fellebbezésre, szóval inkább az ügyvédre koncentrálj!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!