Elutasított GYED

Több
9 éve 11 hónapja #36295 Írta: Harleypotter
Harleypotter válaszolt a következő témában: Elutasított GYED

Jól tippelsz és köszi a segítséget!
Nekem csak az a furcsa ,a GYED-et azért kaptuk mert a kedvesem megdolgozott a terhesség előtt érte,és ennyire egyszerűen elveszik.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36296 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Elutasított GYED

Harleypotter írta: Bocs azért nem írtam meg először ,mert nem voltam biztos hogy jó oldalra írok!És mert a neten kutatok utána már egy ideje és semmit se találtam!Még olyat se aki így járt volna! Ezt az oldalt tegnap fedeztem fel és próbát tettem!Köszönöm a tanácsot !Egy ügyvédet még meg kérdezek róla erre jutottam én is!


Fordulj ügyvédhez, de előtte azért informáld magad, hogy mernnyiről van szó, mert a végén lehet, hogy többe fog kerülni a leves, mint a hús!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36297 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Elutasított GYED

Harleypotter írta: Nekem csak az a furcsa ,a GYED-et azért kaptuk mert a kedvesem megdolgozott a terhesség előtt érte,és ennyire egyszerűen elveszik.

:wait: Nem. Nem. A GYED-et nem azért kapta mert ezért dolgozott! Azért kapta mert jogosult volt rá. Ennek az egyik eleme csupán, hogy volt minimum 365 biztosítási napja, mint írtam van minimum egy tucat egyéb cucc amivel vagy amik nélkül a biztosítási viszonyt maximum lobogtatni lehet mint egy papírzászlót! Ha viszont bármelyik ilyen aktuális lett akkor még szép, hogy "elveszik". Nem jogosult rá.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36298 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Elutasított GYED

DECOTEXT írta: Fordulj ügyvédhez, de előtte azért informáld magad, hogy mernnyiről van szó, mert a végén lehet, hogy többe fog kerülni a leves, mint a hús!

Forduljon csak ügyvédhez! Egy órás konzultáció bele kell, hogy férjen. Jobb lett volna ha pontos (a határozatban szereplő) jogszabályokat ismernénk mert az ügyvéd is a hivatkozott jogszabályok alapján tud "segíteni" ilyesmivel Ő sem tud mit kezdeni, hogy:
"nem tartozhatunk két szociális intézményhez és hogy nem a magyar jogok érvényesek ránk mert én külföldön dolgozom és így a munkavállalói jogok az elsődlegesek ,és a végén van a lakóhely szerint szerzett jogosultságok."

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36300 Írta: Harleypotter
Harleypotter válaszolt a következő témában: Elutasított GYED

Begépelem az indoklást.
A szociális biztonsági rendszerek koordinációjáról szóló 883/2004 EK rendelet alapelve,hogy a Közösségen belül mozgó személyek csak egyetlen tagállam szociális biztonsági rendszere alá tartozzanak az alkalmazandó nemzeti jogszabályok halmozódása és az ebből eredő bonyodalmak elkerülése érdekében.

A kötelező egészségbiztosítási ellátásról szóló 1997.évi LXXXIII. számú törvény (továbbiakban Ebtv.)
39.§.(3)bekezdés értelmében,ha a szülők a közös háztartásukban élő gyermekük után egyidejűleg jogosultak táppénzre,terhességi-gyermekágyi segély,gyermekgondozási díjra,valamint gyermek gondozási támogatásra,választásuk szerint -a (7)bekezdésében foglaltat kivéve- az ellátást csak az egyik szülő veheti igénybe.

A közösségi koordinációs rendeletek -különösen a 883/2004 EK rendelet 67.cikke alapján egy személy az illetékes tagállam jogszabályainak megfelelően jogosult családi ellátásokra a másik tagállamban lakó családtagjai után is,mintha a családtagok is az előbb említett tagállamban rendelkeznének lakóhellyel.A 68.cikke alapján ha ugyanazon időszak és ugyanazon családtagok tekintetében ,egynél több tagállam jogszabályai alapján nyújtanak ellátásokat,a következő elsőbbségi jogszabályokat kell alkalmazni:először a munkavállalói vagy tevékenységeken alapuló jogosultságok,végül a lakóhely szerint szerzett jogosultságok.A konkrét ügyben megállapított tényállas alapján .....................(kedvesem neve).......... ügyfél és családja esetében nem a magyar nemzeti jog az elsődlegesen alkalmazandó jog.

A Magyar államkincstár Budapesti és Pest Megyei Igazgatóság Családtámogatási és Szociális ellátási Iroda Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya tájékoztatása alapján a gyermekek utáni családi ellátások tekintetében másik EU tagállam jogát kell alkalmazni ,a családi ellátásokat a Német Szövetségi Köztársaság köteles megállapítani ,mivel az ügyfél és családja a Német Szövetségi Köztársaság területén él családjával életvitelszerűen ,a gyermekek édesapja ott rendelkezik munkaviszonnyal.

na ennyi a pontos indoklás

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36301 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Elutasított GYED

Szerintem ez egyértelmű. Igaza van DCT-nek, ezzel tényleg felesleges ügyvédhez menni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!