Elutasított GYED

Több
9 éve 11 hónapja #36330 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Elutasított GYED

DECOTEXT írta: A GYED-ért Mo.-on sem dolgoztál meg! Ez nem olyan mint a nyugdij vagy a munkanélküli támogatás! Ezért te nem fizetsz előzőleg járulékot Ez egy szociális juttatás!

Igen. :wait: Ezt illetően teljes eltévedés van. Csak ebben a topikban, néhány nap alatt, harmadik felhasználó, aki így fogalmazott.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36332 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Elutasított GYED

DECOTEXT írta: A GYED-ért Mo.-on sem dolgoztál meg! Ez nem olyan mint a nyugdij vagy a munkanélküli támogatás! Ezért te nem fizetsz előzőleg járulékot Ez egy szociális juttatás!


De igen, mert 1 év biztosítási idő kell hozzá, azaz minimum ennyi ideig kell egészségbiztosítási járulékot fizetnem előtte (vagyis dolgoznom). Bár kitalálhattak volna egy külön nevet a járuléknak, mert úgysincs még elég...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36334 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Elutasított GYED

Megpróbálom érthetően. Amiről beszéltek azt úgy hívnák, hogy "GYED járulék" amit vonnának a bruttó fizetésből. Amiről pedig szó van az egy szociális juttatás egyik feltétele. Így már érthető remélem mert több ötletem nincs.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36340 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Elutasított GYED

Gergoo írta: Megpróbálom érthetően. Amiről beszéltek azt úgy hívnák, hogy "GYED járulék" amit vonnának a bruttó fizetésből.


Akkor én is megpróbálom érhetően: A GYED-et az OEP fizeti az egészségbiztosítási járulékokból. Az, hogy az enyémből, vagy a szomszédéból, lényegtelen, mert a nyugdíjat is a következő korosztályok befizetéseiből kapjuk (felosztó-kirovó rendszer).

www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/LAKOSSAG...LL/GYIK_20110905.PDF

Idézek:
"Biztosított az, aki munkaviszonyban áll, vagy vállalkozó és jövedelméből járulék fizetésére kötelezett."
"A biztosított és a jogosult közötti különbség lényege abban határozható meg, hogy amíg a biztosított jogosult az egészségbiztosítás természetbeni és pénzbeli ellátásaira (pl. táppénz, tgyás és gyed), addig a jogosult csak a természetbeni ellátások igénybevételére jogosult (pl. orvosi ellátás)."

Fogalmazhatnék úgy is, hogy ezek szerint táppénzre sem szerez senki a munkája alapján jogosultságot, mert táppénz járulék sincs.

A GYED nem összetévesztendő a GYES-sel, mert ez utóbbi alanyi jogon jár, és az Államkincstár fizeti.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36341 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Elutasított GYED

Lényegtelen, hogy miből fizetik! A nyugdíj példát pedig nem értem, hogy jön ide (pláne érvként) mert azt pontosan, hogy vonják a bruttó bérből. Az más (részlet) kérdés, hogy a jelenlegi nyugdíjakat a jelenlegi járulékokból fizetik (mi másból fizetnék?).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36353 Írta: Harleypotter
Harleypotter válaszolt a következő témában: Elutasított GYED

Hú de jó kis vihar kavartam a kérdésemmel! :-) de én már tisztán látok! A gyed-et elvették és kész ,bocsánat azt írták felfüggesztették nekünk! Aki kijön az a férj után kap egészség kártyát ami 15 éves korig fénykép nélküli az felett fényképes, nem mondom hogy automatikusan mert nekünk be kellett telefonálni az én biztosítomhoz ,és akkor küldtek egy nyomtatványt pikk-pakk amit ki kellett tölteni a feleségem és a gyermek adataival ,visszaküldeni és kb 2-3hét és meg is jött a gyermeké,feleségemnek pedig válaszborítékos levél amiben egy fényképet kell vissza küldeni(0,60centért adod fel) vagy a neten is fel lehet tölteni a fényképet és onnan 2-3 hét és már meg is van!De ehhez kell a kinti bejelentett lakcím papír is aminek a másolatát is be kellett küldeni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!