Elutasított GYED

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36302 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Elutasított GYED

Papíron a párodnak és a gyermeketeknek otthon kellett volna maradni, mert az a baj (a gyed szempontjából), hogy életvitelszerűen itt élnek Németországban. A kettős háztartást is el tudnátok számolni, ha otthon vannak. Én személy szerint igazságtalannak tartom, hogy a családok különélése van támogatva, de ez van.
Sajnos én sem tudok konkrétan ilyen esetet, de egy fordított esetről már olvastam itt a fórumban. A hölgy Németországban dolgozott, és szülés előtt hazaköltözött, majd itt elutasították az Elterngeld (gyed) iránti kérelmét, mivel Mo-n él életvitelszerűen. Szóval sajnos itt is hasonlóképpen gondolkoznak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 11 hónapja #36307 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Elutasított GYED

vava írta: rétan ilyen esetet, de egy fordított esetről már olvastam itt a fórumban. A hölgy Németországban dolgozott, és szülés előtt hazaköltözött, majd itt elutasították az Elterngeld (gyed) iránti kérelmét, mivel Mo-n él életvitelszerűen. Szóval sajnos itt is hasonlóképpen gondolkoznak.


Már megbocsáts kedves Vava, de mi az, hogy "itt is hasonlóképpen gondolkoznak"?? A GYED illetve az Elterngeld akár, hogy is nézzük egy szociális juttatás! Az csak természetes, hogy ott adják ahol lakunk! Miért van nekem olyan érzésem, hogy sokan az fájlalják, hogy nem mindkét országból kaszírozhatnak?? Teljesen egyértelmű, és világos hogy ott kapja a szülő a támogatást ahol él! Kész! Én külön szégyellem magam, hogy itt megint valami "papirformai" trükközési lehetőséget is megemlített valaki! Miért kell állandóan trükközni?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36310 Írta: vgabi012
vgabi012 válaszolt a következő témában: Elutasított GYED

Sziasztok,
az én kérdésem is hasonló jellegű lenne a GYED-del kapcsolatban (előre is elnézést, ha erről már volt szó). A férjem az egészségügyben dolgozik, szeptemberre tervezzük a költözést Németországba. Anyósom Németországban él, ő lenne a kezdeteknél a segítségünk. Van egy 5 éves kislányunk, a kistestvért most tervezzük. Én dolgozom itthon Magyarországon, tehát az esetleges kistestvér születése után jogosult lennék TGYÁS-ra, GYED-re és GYES-re is. Ha mielőtt a kisbaba megszületik mindannyian Németországba megyünk (teszem azt az én állandó lakcímem megmarad itthon, mint ahogyan a bejelntett munkám is), én itthon megszülöm a kicsit. A "nagylányunkat" szeretnénk már szeptembertől Németországban oviba járatni, gondolom ennek a németországi lakcím a feltétele. Gyakorlatilag papíron a párom és a nagylány németországi lakosok lennének, a kicsi meg én pedig maradnánk magyarországi lakcímmel rendelkezők? Mi van ilyen esetben az egészségügyi ellátással? Ha az EHIC kártyát kiváltom az elegendő?
Nagyon megköszönném, ha valaki aki volt hasonló helyzetben, tudna segíteni. Nem szeretném azokat a "juttatásokat" elveszíteni, amik itthonról "járnának", mert jelentős lakáshitelt hagynánk itthon, amit természetesen szeretnénk továbbra is fizetni. Egy fizetésből viszont nem fog menni a kinti megélhetés és az itthoni hitel fizetése is.
Előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36313 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Elutasított GYED

Papíron? :woohoo: Hát ez nagy kaland lesz! 3 hónapig max. illetve addig amíg nem történik, ööö
akármi
Onnantol pedig jó drága kaland lehet.
Amúgy nem értem ezt az elvesztést. Másik országból kapsz majd. Ennyi.
Amiról Te nem akarsz elveszteni az az amit DCT pedzegetett. Két lovat akarsz megülni.
:wait: Nagy esés lesz!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36314 Írta: vgabi012
vgabi012 válaszolt a következő témában: Elutasított GYED

Köszönöm.Nem szeretnék két lovat megülni, mert amit másik országból is kaphatok, az a családi pótlék, és nem a GYED. Németországban én nem kaphatnék GYEDet (legalábbis én így tudom), mivel nem volt ott munkaviszonyom mielőtt megszületett a gyerek. A családi pótlék az más tészta.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36315 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Elutasított GYED

Éppen azt tárgyaljuk ebben a topikban, hogy ha nem Magyarországon tartózkodsz akkor nem vagy jogosult a GYED-re! de Te (papíron) Magyarországon fogsz tartózkodni. Mi ez ha nem 2 ló megülése? :woohoo:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vgabi012

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!