Németországba gyerekekkel

Több
13 éve 5 hónapja #2075 Írta: ollti
ollti válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia lassieke!

Nagy okosságokat nem tudok írni,csak a saját tapasztalataimat hátha az segít.Mi 3 hete költöztünk ki.Lakást nagyon nehezen találtunk ,hirdetés van bőven,de ha magyar vagy és ráadásul van 2 gyereked (nekem is 2 van hasonló korúak) akkor nem szívesen adják ki(tisztelet a kivételnek).Szóval mindenképpen olyan albérletet nézzetek,ahol nincs provisió,mert az kidobott pénz az ablakon.Itt ha bejelentkeztél kapsz levelet,amelybe mindenkinek leírják mi a teendője pl.a gyerekednek melyik iskolában és mikor kell megjelennie...Ja Az anyakönyvi kivonatokat le kell németre fordítatni!!Biztosítást mindenképpen kötnötök kell és attól a naptól kezdve ahogy itt bejelentkeztek az otthoni gyest,gyedet,családi pótlékot vissza kell mondani és itt kel megigényelni a családi pótlékot.Ja az otthoni OEP-nél az egészségügyi szolgáltatásokat fel kell mondani,ha itt van biztosításod otthon nem lehet,ha nem mondod vissza megbüntetnek(ezt nekem az OEp-nél mondták)Van valami formanyomtatvány a www.oep.hu oldalon (Eu 1.és 6),ami ezzel kapcsolatos.Ja és állandó lakcímed sem lehet 2 helyen úgyhogy arra is figyelj,hogy ha itt állandóra be leszel jelentve akkor otthon vagy jelentkezz ki vagy pedig ideiglenes címed legyen a magyar címed.Én ezeket tudom remélem jól írtam le mindent de nekem ezeket az infókat adták amikor érdeklődtem.Ja és a családit és a gyest csak azzal a nappal mondd vissza,amikorra tuti bejelentkeztetek és ne hamarabb de akkor mindenképpen nehogy bünti legyen.Szóval fel a fejjel,mert ez így most elég bonyolultnak tűnik és bár a kezdet nehéz idővel kitisztul,hogy mit kell elintézni ,hogy minden hivatalos legyen de szerintem érdemes.Én félve jöttem ki ,hogy ott kell hagynom a megszokott kis életemet de mostmár kezd tetszeni az ittlét.Lehet 2 év múlva ,már azt mondom miért nem jöttem hamarabb?!És az,hogy a család együtt van az szerintem mindennél fontosabb,mert gondolom te is azért jössz a 2 gyerekkel,mert a párod itt dolgozik és belefáradtatok a távkapcsolatba.Szóval sok sikert!!Bátraké a szerencse!!Üdv
A következő felhasználók mondtak köszönetet: langozsazsa, Perszike, avancso, kenese, Mutti, bessy, babszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3444 Írta: ani85
ani85 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Sziasztok!
Most kezdtem el itt olvasgatni a fórumot, mert tervezzük, hogy Németországba szeretnénk költözni családostul hosszabb távra. Nekünk van két kisgyerekünk, másfél éves a kisebb és a nagyobb nyáron lesz 3. Tudnátok nekem arról írni, hogy milyen lehetőség van a napközbeni gyerekfelügyeletre odakint, mennyibe kerülnek, hova milyen korú gyerekek járhatnak? Köszi a válaszokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4838 Írta: VAnna
VAnna válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Sziasztok,

nos úgy néz ki belevágunk! :) Egyik szemem sír,a másik pedig nevet emiatt,de nem nagyon van már ami itt tartson minket.

Gyakorlati tanácsokat szeretnék kérni tőletek ez ügyben.Folyamatosan bújom a netet,és próbálok infókat begyűjteni azzal kapcsolatosan,hogy miket kell itt elintéznem ahhoz,hogy nyugodt lélekkel mondhassuk azt,nincs akadálya annak,hogy elinduljunk.És amikor megérkezünk Hamburgba,akkor miket kell elintéznem ahhoz,hogy ugyan ezzel az érzéssel vághassunk bele az új életünkbe.Két kicsi gyerekkel mennénk,nem szeretnék kellemetlen helyzetet.

Olyanokra gondolok,hogy:társadalom biztosítás?Vissza kell mondanunk?APEH?Adószám?
A lakásunkat albérletbe szeretnénk kiadni.Mi legyen a lakcím kártyáinkkal?
Nekem az is jó,ha tudtok esetleg ajánlani valamit,hogy hol kapok ezekkel kapcs. infot?
Hamburgban már meg van a suli ahová járni fognak,várnak minket sok szeretettel.Ha találunk kint albérletet,akkor az lesz az ideiglenes címünk?Be kell jelenteni?Te jó ég,és annyira nem értek ezekhez! :(Nagyon szépen köszönöm annak aki tud nekem segíteni eligazodni ebben.
Munkát a neten nézegetek.Én jól beszélek németül,azzal nincs gond.A párom és a gyerekek kevésbé,de majd belejönnek! :)
Ha esetleg tudtok ötletet adni az álláskereséshez azt is szivesen veszem.
A nagynénémék Hamburgban élnek,nem leszünk ott egyedül,azért is ez az uticélunk! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja - 12 éve 10 hónapja #5382 Írta: Ledzsike
Ledzsike válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Sziasztok :)
Ha minden jól megy és a páromnak sikerül külföldön munkát találni akkor egy éves kisfiammal mi is kimennénk vele. Nem szeretnénk (egyenlőre!!!) véglegesen kint élni, most úgy gondoljuk addig amíg fiunk óvodába nem jár (ez még két év) kint lesz a tartózkodási helyünk. Milyen papírokra lesz szükségünk? A GYES az úgyanúgy járna igaz?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Mutti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5430 Írta: avancso
avancso válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia Ollti!

Nagyon hasznosak az általad írt információk. Megkérdezhetem Tőled, hol (újság, internet,stb) kerestetek lakást? Nekem ráadásul 3 gyerekem van. Szeptembertől szeretnék kimenni a gyerekekkel. Válaszodat köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6235 Írta: szgaborka
szgaborka válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Sziasztok.
A párom 2 hét múlva kezd münchenben. pár hónap múlva szeretnék utána menni a 4 éves lányunkkal. tudna-e abban segíteni valaki hogy, hogy működik az óvodai rendszerük, van-e esélyem arra, hogy valahová felvegyék? mennyibe kerülne és milyen az óvodai nevelésük? Előre is köszönöm a válaszokat

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!