Németországba gyerekekkel

  • Tünde
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1334 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Sziasztok!!!
A gyerekeket nem kell félteni,az én lányaim fél év után perfekt beszéltek németül!!!
Nekik sokkal könnyebb ,mint a felnőtteknek!
De minden városban van felnőtt tanfolyam,nálunk (Rothenburg ob der Tauber) a három hónapos került 80 €-ba,heti 2 alkalom,este 8-tól fél 10-ig!
További szép napot mindenkinek!!!
Tünde

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #1351 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

szia Tünde! Bár velünk is így lenne..én lányom igyekszik és akarja a német nyelvet magáévá tenni, de én már ha egy év után beszélne, akkor is boldog lennék..fél év után meg maga lenne a manna, ha sikerülne neki:)

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Krisztina
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1354 Írta: Krisztina
Krisztina válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Sziasztok!
Amikor mi kiköltöztünk ide,akkor elöször München mellett laktunk egy kissebb varosban.Mar nem ott lakunk,szerencsere:-)))).A fiam akkor 5 eves volt es egy szot se beszelt nemetül(en sem,csak a ferjem,ö 12 eve itt van),raadasul ,akkor meg nem is voltunk hazasok a ferjemmel(ö a fiam nevelöapja) es ennek ellenere gond nelkül beirattuk az oviba,pedig nekem nem volt munkahelyem(ilyenkor az a fel,aki dolgozik, vallalhatja erted a felelösseget,el kell menjen a Landratsamt-ba,ahol lakik es ott megnezik a jövedelmet,hogy megfelel 3 szemelynek es ezek utan ö vallal minden felelösseget ertünk.Persze 1 evvel kesöbb összehazasodtunk).Ezt csak azert irtam,hogy informaljak masokat.A fiam hamar megtanulta a nemetet(de nem ott,ahol elöször laktunk), felev utan jo szinten volt,mintahogy irtak mar elöttem:-).Most kezdtük az iskolat es nincs gond a nemet nyelvel.Termeszetesen meg vannak szavak, amiket nem ismer,de a suliban külön foglalkoznak a külfödi gyerekekkel.Söt,mar az ovodaban bejart a suliba,heti szinten nemetorara,csak 2 gyerek volt,de megis foglalkoztak velük,teljesen ingyen,de ez nem Bajororszagban volt,ott nem voltak tul segitökeszek:-(((.Sokat szamit,hogy milyen helyre költözöl!!!!!!!!!!A gyerekek hamar tanulnak,ez tenyleg igaz es lassan en is megbaratkoztam a nyelvel,de nem jartam suliba.Nyelvtanfolyam felnötteknek szinte mindenhol van es kb 5E 1 ora.Egy ismerösöm itt jar nyelviskolaba.Ha kerdesed van,irj nyugodtan,ha tudok segitek :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #1765 Írta: Tunde11
Tunde11 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Sziasztok!
Örülök hogy erre a fórumra találtam,mert nagyon sok kérdés merült fel bennem is!
Jövőre a német párommal szeretnénk összeházasodni és összeköltözni kinn Németországban!Kicsit bonyolult,mert van egy 8 és egy 9 éves gyermekem akik természetesen szintén velem jönnének!Valamennyire beszélek németül és folyamatosan tanulom is!Nem tudom,a volt apukának kell e engedélye a gyerekek kiviteléhez?Hogy tudom őket suliba íratni és hogyan kezdjünk hozzá az esküvő szervezéséhez!Mi lehet a legjobb sorrend?Tud valaki segíteni?Ez egy kis falu Frankfurttól 60 km-re!Van saját kis négy osztályos sulija,de mi lesz tovább??bonyolult a házasságkötés odakinn?
Köszönöm előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #1766 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia Tünde!

A házasságkötésnél az igen kimondása nyilván nem bonyolult, legfeljebb a hozzá szükséges papírok beszerzése. Ha magyar lenne a jövendöbelid, akkor tanácsosabb lenne inkább MO-n megejteni. Ha mégis itt akarjátok, akkor be kell menni a Standesamt-hoz, ott megmondják mi kell hozzá, aztán hajrá otthon, fordítások, hitelesítések... Idö, idegek (föleg, ha az ügyintézö nem tudja mit kellene tennie) és pénz kell hozzá, de nem ismerek olyat, akinek ne sikerült volna, ha igazán akarta B) .

De ennél talán fontosabb, hogy szükség van-e a házasságkötésre (tudom... szerelem, stb.), én 3x is meggondolnám. Mindenesetre egy válás mindenképpen drága dolog, mert szükség van hozzá ügyvédre, akkor is ha a felek között mindenben egyetértés van (ez normál keresök esetében is jóval 1000 EUR felett van). Ha pedig vita van, akkor a határ a csillagos ég lehet... De ezt már nektek kell eldönteni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • lassieke
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2068 Írta: lassieke
lassieke válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia Krisztina és Mindenki.
Szeretném segítségedet, tanácsodat kérni.Párom kint dolgozik
Németországban Bruckmühlben.Szeretnénk kimenni utána 2 gyermekemmel.A nagyobbik 10 éves a kicsi 1.5 éves.Tanácstalan vagyok az őket illető kérdésekben.Gondolok itt az iskolára illetve az óvodára.Bár azt hiszem ezen a fórumon olvastam arrol,hogy 1 évig az iskoláskorú gyerekek csak németet tanulnak és az oviról is olvastam, hogy elég kevés rá az esély arra hogy ,felvegyék.Azt is olvastam valahol hogy az óvodai ellátásért 360 EU-t kell fizetni.Azért írok neked mert téged véltelek a legközelebb a városhoz ahova készülünk,de nagyon szívesen fogadok más személyektől is tanácsot,segítséget.Bármilyen ügyben pl:.hol kell elkezdeni az egész beiratkozást,lakcím intézést és albérlettel kapcsolatban .
Segitségeteket előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!