Támogatások Németországban

Több
11 éve 6 hónapja - 11 éve 6 hónapja #26412 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Emilio33 írta: Nekem avval van a bajom, hogy Te, meg aki itt még ilyeneket ír, az honnan a fészkes fenéből tudja, hogy aki kérdez, azt csak a támogatások érdeklik. Te belelátsz az életébe? Kérdez valaki valamit, és általánosítasz? Miért?

Teljesen más szemszögből látjuk a dolgot. Én (Mi) elég sokat vagyunk itt az oldalon, látjuk minden nap amit a ritkán látogatók egyértelműen nem látnak! Segítek! ;)
Irány Németország! Család Kategória Látogatottság
Támogatások Németországban 31.8k
Családi pótlék Németországban 115k
Irány Németország! Munka Németországban Kategória Látogatottság
Németországi munkát keresek 233k
Utazási költségtérítés 168k
Irány Németország! Oktatás Kategória Látogatottság
Német nyelvtanulás 41.9k
Óvodai díj visszatérítése 11k
Nos,tekintsd át és vess össze néhányat egymással! Ha kicsivel több időt tudsz szánni a dologra, nézd meg, hogy a támogatásos topikokban, hány kérdezőnek van 1, 2, na jó 3 hozzászólása ;)
Meglátod messze nem olyan általánosításról van szó amit eddig feltételeztél. Sőt, meg fogsz lepődni szerintem!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26419 Írta: zitafi
zitafi válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Attól még nem kéne lerohanni mindenkit, aki segítséget kér. Hanem simán válaszolni neki.

1 éve olvasgatom a fórumot, azóta nagyon sok embert csesztetek le, hogy dolgozni kéne, nem a támogatásokból élni. Pedig semmit sem tudtatok még akkor az illetőről.
A fórum célja, gondolom a segítség nyújtás. Kérdések-feleletek. Nem cseszegetés.

De mindegy, én a továbbiakban nem szólok a témához. Olvasom a fórumot, ha valaki kérdez és tudom rá a választ, válaszolok. Előítélet és általánosítás nélkül.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: blankuci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26422 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Ok, értem és vettem, de attól még alapjában véve tartom a véleményem. ;)
Azért azt is el kell mondanom, hogy nagyon hasznos az oldal, a fórummal együtt, és sok itt olvasott infó is segített a kezdeti nehéz időkben. Köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja - 11 éve 6 hónapja #26423 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

zitafi írta: Attól még nem kéne lerohanni mindenkit, aki segítséget kér. Hanem simán válaszolni neki.

1 éve olvasgatom a fórumot, azóta nagyon sok embert csesztetek le, hogy dolgozni kéne, nem a támogatásokból élni. Pedig semmit sem tudtatok még akkor az illetőről.
A fórum célja, gondolom a segítség nyújtás. Kérdések-feleletek. Nem cseszegetés.

De mindegy, én a továbbiakban nem szólok a témához. Olvasom a fórumot, ha valaki kérdez és tudom rá a választ, válaszolok. Előítélet és általánosítás nélkül.

Vizsgáljuk meg ezt egy kicsit jobban! ;)
Rákeresel a gugliban, (Ő a mi legjobb online barátunk ) hogy Támogatások Németországban, nézzük az első 3 találatot.
euvonal amit én többször írtam már, hogy jó-jó, nyilván kell a bla-bla-bla de több ponton (véletlenül) összehasonlítva a hivatalos eu oldallal kijelenthető, hogy egy elbeszélő regény, rengeteg pontatlansággal.
hungarojob Lényegében az euvonal anyaga, egy az egyben
Irány Németország! ez a topik, majd 200 hozzászólással, amiből csak ki kéne választani azt ami az adott felhasználó számára hasznos. A 30 valahány oldal a bla-bla-blá-hoz képest információs aranybánya többnyire azért mert a viták által felszínre kerültek egyedi esetek és persze azért mert ezek személyes tapasztalatok.
Konkrétizálok: Ha valakit a német "gyerekpénz" érdekel, mindent megtudhat bla-bla-bla oldalakon róla de azt nálunk fogja megtudni, hogy annak kézhez vétele 1 hónaptól 1,5 évig is terjedhet, sőt el is utasíthatják, különösen a különbözet igénylést. Persze azt is csak itt tudhatjuk meg, hogy pl. DCT értetlenkedik amiért egy 6 gyermekes anyuka első és egyetlen kérdését (nem sokára jönnénk, mit kaphatunk?) itt teszi fel. Akinek ez nem tetszik, az továbblép de én azt sem bánom ha vita lesz belőle! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26425 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Természetesen mint már írtam is minden hozzászólást megértek, és elfogadok valamilyen szinten.
És sok embernek igaza van.
De nagyon sok ember szeretne DOLGOZNI kijönni, és dolgozna is rendesen, és nem kapja meg a megfelelő infot a kérdésére, csak annyit, hogy neked csak a támogatás kell.
Az is igaz, hogy én is próbáltam már régebben segíteni embereknek, még itt privátüzenetben, de sokszor válaszra sem méltattak.
Tudomásul vették amit írtam és kész.
De azért sok ember van aki megérdemelné a segítséget, (de sokan nem érdemelnek semmit, sem, ez is igaz) ezért a kritika nélküli válasz szerintem helytálóbb, és egyszerűbb is.
Üdv.

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 6 hónapja #26427 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Na én sem a munkanélküli segélyre etc. gondoltam, hanem pl. kindergeld, kinderzuschlag, teszem fel ha van valakinek 3 gyermeke akkor gondolom itt is otthon tud maradni mint főállású anya, (ennek nem tudom mi a német megnevezése) ha van egy tartósan beteg gyermeke pl. akkor nem tudom itt van-e ingyens utazás a gyermeknek plusz egy szülő mint kisérő , stb.

Akkor ne ugy tedd fel a kerdeseidet, hogy vannak e tamogatasok, hanem
1).......kerdes
2)............kerdes
3)........kerdes
Vannak itt okos sracok akik meg fogjak tudni KONKRET kerdeseid valaszolni,
de "amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten". :angry:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!