Támogatások Németországban

Több
11 éve 6 hónapja #26387 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Szia hajcsi.
Van gyermeked?
És ha van kapsz családit? Vagy ha még nincs de lesz, akkor fogsz igényelni?
Ha munkanélküli leszel, te nem kérsz arbeitslosgeld-et?
Nem hinném.
Ne haragudj és más sem, de ezeket az alapvető szolgáltatásokat, mindenki igénybe veszi, és igénybe is fogja venni.
Szerintem. Üdv. ;)

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26393 Írta: hajcsi
hajcsi válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Szia,ja vannak,de mar a felnött kategoriaba tartoznak :)
Es nem tervezem hogy munkanelküli legyek ,es bealljak a sorba a sok mitudom en kik möge.Inkabb ez megsem fordul a fejemben.En tudod itt elek,dolgozom,adozom.
Ugyhogy hidd csak nyugodtan el hogy a NEM az NEM!!!!Persze erdeklödni lehet,mitöbb kell is egy mas orszagban,hogy mikor mit,hol,miert.........igenyelhet,kerhet az ember.Na de,mas CSAK erdeklödni,es mas igenybe venni.
Az hogy a Kindergeld jar,az oke.Lakastamogatas,ha szükseges oke.
Csak tudod talalkoztam sajna mar olyannal,aki ugy gondolta a kijövetelet ide,hogy kijön,es rögtön es azonnal mit adnak neki itt,mert enni-inni,lakni kell es az bizony penzbe kerül,neki meg nincs.Hat ha a munka büdös,ott kell maradni ahol van,es esetleg Viktorkatol kerni valamit.
Es azt is hidd el nyugodtan,hogy nem mindenki veszi igenybe az "alapvetö"szolgaltatasokat.

Hajcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26398 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Hmmmmm............
Tudod azt senki sem tervezi hogy munkanélküli lesz, egyszer csak megtörténik.
Ez az út is mindenki előtt meg van nyitva. Vannak szerencsések, vannak akiknek jó a dumája, és vannak akik szívvel lélekkel dolgoznak.
Szerinted ki lesz először munkanélküli?
Annyit megmondhatok hogy nem az első kettő.
Tehát nagyon vigyázz, mert ha nem tudod eladni magad és még szerencséd sincs, akkor bizony egyszer csak hipp-hopp, te is lehetsz munkanélküli.
És akkor se pénz, se kaja, se ruha, se cipő SEMMI//!!!!!!!!!!!
Lehet hogy te nem tudod milyen az, de nekem Magyarországon évekig két munkahelyem volt, és még a hétvégéken mentem maszekolni, de így is volt hogy választás elé állított a sorsom.
Vegyek egy szandált potom 3-4000 forintért a kislányomnak, és akkor nem kell megvarrott szandálba szégyenkeznie, vagy legyen még pénz kajára a hónap végéig. De ez csak egy kis dolog. Vannak akiknek se kaja se cipő semmi sincs. És az olyan emberek (tisztelet a kivételnek, mert az mindíg van) akiknek nem kell segélyeket kérni, mert jól élnek, azok semmibe sem nézik az olyan embereket, akik nap mint nap, keservesen, nehezen dolgoznak meg a pénzükért.
Nem kívánom neked hogy valaha is át kelljen élned egy ilyen dolgot, vagy hogy választás elé állítson az élet, de ha elolvastad végig amit írtam mond ki hangosan amit gondolsz.
Ha te és a családod bármelyik tagja éhezne, és szakadt foltos ruhában járna, akkor sem kérnél semmilyen segélyt? A NEM az csak kicsi nem lesz először, utána már i-vel kezdődik.
És ezt nem kell tervezni. Jön az magától.
Üdv.

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szugya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26406 Írta: rbert
rbert válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Szia ressinka025

Nem kell meg sertodni...itt senkinek semmi baja veled.Sajnos az igaz hogy tobbsege(tiszt.kiv) azert akar ide kijonni hogy piocca kent elje le a hatralevo 40-50 evet.Te nagyon fel vagy haborodva hogy igy hogy ugy.

Amikor valaki valaszol egy kerdesre itt a forumon nem a szemelyedre vonatkozik hanem altalanosit arra a csoportra aki MO-n sem mozditott meg egy kurva kavicsot sem a magyar tarsadalomert.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26408 Írta: hajcsi
hajcsi válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

Lehet hogy te nem tudod milyen az, de nekem Magyarországon évekig két munkahelyem volt, és még a hétvégéken mentem maszekolni, de így is volt hogy választás elé állított a sorsom.

ressinka025
Ne gondold hogy nem tudom milyen Magyarorszagon igen-igen sok embernek a sorsa.Es szemelyszerint ateltem,tudod hosszu evekig tök egyedül neveltem 3 gyereket(ovi,suli stb.)es kemenyen dolgoztam ,azert hogy meglegyen minden amire szüksegük van.Es mivel tudtam hogy sokaig ez igy nem fog menni,leptem.Kijöttem ide,igaz nekem szerencsem is volt egy kicsi,de ma ez mar a mult.De büszke vagyok arra,hogy tettem erte,nem magamert hanem a csaladomert,hogy nekik jobb legyen.Most mar mivel revbe ernek lassan,igy az en fejem is kevesbe fog fajni.
Es nem kell mindent magadra venni ha valaki valamit ir,nem biztos hogy az neked is szol.
Es igen en bizom benne hogy nem leszek munkanelküli,nem kell atelnem,regota egy bizonyos cegnel vagyok,beteg elesett,raszorulo emberekkel foglalkozom mindennap,es hidd el (bar ez sajnalatos)de olyanok mindig lesznek.
Es tiszta szivböl kivanom neked,hogy minden ugy alakuljon ahogy neked es csaladodnak jo,ahogy tervezed.De ne itelj elsöre,azert mert valaki valamit nem akar igenyelni,lehet hogy most nincs szüksege ra,de nem ismered az elözö eletet!!!
Tovabbi szep napot!!!

Hajcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26411 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Támogatások Németországban

"Amikor valaki valaszol egy kerdesre itt a forumon nem a szemelyedre vonatkozik hanem altalanosit arra a csoportra aki MO-n sem mozditott meg egy kurva kavicsot sem a magyar tarsadalomert."
Nekem avval van a bajom, hogy Te, meg aki itt még ilyeneket ír, az honnan a fészkes fenéből tudja, hogy aki kérdez, azt csak a támogatások érdeklik. Te belelátsz az életébe? Kérdez valaki valamit, és általánosítasz? Miért? Olvassátok vissza az utóbbi hetekben, mi lett ebből a fórumból. Meg is lehetne szüntetni, nyugodtan, mert csak általános személyeskedések vannak benne. Piócák a magyarok többsége? Ezt mégis miből szűrted le? Vannak itt emberek, akik bármilyen kérdésre ugranak, és ha még (részben) igazuk is van, semmi mást nem érnek el vele, mint szétcseszik a fórumot. Oldalakat kell visszaolvasni, hogy értelmes, témába vágó párbeszédet találjon az ember. Miért nem lehet ezt normálisan? Van itt aki ilyen, és nagy respect érte. Persze most én is beálltam a sorba...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!