Fogászati kezelés külföldön

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31898 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fogászati kezelés külföldön

keeek írta: marmint a koronat / hidat kellene 10 evente cserelni, nem? vagy magat az implantatumot is?

Nem tudom, erről nem volt szó! Azt mondta, hogy 10 évig biztosan eltart! Most voltam áprilisban 57 így 10 év múlva majdnem 70 leszek..., most mondjam azt, hogy ki nem szarja le, hogy mi lesz?


===========================================
Az erdekelne meg, hogy ezt csak az adobol levonni lehet, vagy van lehetoseg a Krankenkasseval is fizettetni egy reszet, amennyit ha itt csinalom fizetnenek belole?


Természetesen lehet, csak nálam nem volt erre nagy lehetőség! Viszont az adóból egy jó részt le tudtam írni. A TKK csak 1200 euron fizetett, mert nem jártam fogorvoshoz. A nagy helyzet, hogy a világon semmitől sem félek csak a fogorvostól. 2x még gyerekkoromban megkinoztak így nem jártam.... Most is csak úgy mentem el, ha altatnak. Mind a kétszer altatás volt. (1.Húzások és beültetés. -3 hónap múlva->> 2. Op. a benőtt csapokat kivágni az ihnyből.) Csak a haramadik alkalommal nem, amikor beragasztották! Ha valaki rendszeresen jár annak szinte mindent fizetnek itt a BRD-ben. A nejem most megy egy másik helyre. Valószínű egy e fogas híd és egy fogra korona kell neki, ami Mo.- kb. 1150 euró lesz. (Itt osztozik a két biztositó a költségen, de jól járnak, mert itt csak a korona lenne ennyi.) Van a nejemnek egy külön fogászati biztositása** is, igy (nála) a kettő 50-50 %-ban osztja a költségeket, de ő mindig járt kezelésre!

** Ez a külön biztosítás csak a TKK adja, házon belül, tehát csak az kötheti meg, aki a TKK-nál van! (Azt nem tudom, hogy más biztosító ad e ilyet, de szerintem valószínű.)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31899 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fogászati kezelés külföldön

Tony írta: Karacsonykor? az nem semmi. Jo tudni ilyen infokat. De remelem mire oda kerülök kkor mar lesz valami kezeles amivel uj fogakat növeszthetek.Ha csak kinem verik idö elöt...

Mivel innen a BRD-ből csak úgy kaptunk szabit, hogy Karácsonytól, a doki meg Karácsony és Szilveszter között szabira ment, így Karácsony napján csinálta. Ő ajánlotta. Később kiderült, hogy egy héttel eltolta miattam a szabiját. Ki fogja birni, pláne a kereset viszonylatában nem hiszem, hogy buslakodik az "elcseszett" Szenteste miatt.... az enyém úgy el volt, mert továbbra is be vagyok gyulladva a fogorvostól!
:bye:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31908 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Fogászati kezelés külföldön

Hmm ez a fogdoki tema erdekes.
Dct, volt fogaszati kiegeszito biztositasod a TKK-nal es ugy fizettek ezt az 1200-t v. alap TKKval is fizetnek magyar ellatasert?
Kellett beszelned a TKK-val vagy a magyar orvos intezte?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #31911 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fogászati kezelés külföldön

mahlzeit írta: Hmm ez a fogdoki tema erdekes.
Dct, volt fogaszati kiegeszito biztositasod a TKK-nal es ugy fizettek ezt az 1200-t v. alap TKKval is fizetnek magyar ellatasert?Kellett beszelned a TKK-val vagy a magyar orvos intezte?

Nem figyeltél! Nekem a komplett fogsorokat, s mindent kp. előre ki kellett fizetnem a magyar dokinak. Ez a magánklinika azonban szerződésben áll több német biztositóval is, többek között a TKK-val is. Nekem csak azért adott a TKK 1200 eurót a 7200-ból vissza mert nem jártam fogorvoshoz. (Beszari vagyok.) A NEJEMNEK van külön ez a TKK fogászati biztositása és nála fizetnek mindent fele fele arányban. A biztositó 50%-ot és ez a külön fogbiztositás 50%-ot. Ezt már tudjuk előre, mert írásban megkaptuk. Az én kezelésemhez utólag tudtunk ennyit kipréselni a TKK-ból. Az adóból is le tudtam irni az 5000€ feletti részt, az az 2200 euront! (Ezzel csak az adóalapomat csökkentettem nem ennyit adtak vissza!) Az 1200 euró viszont kp. jött a számlámra, miután a doki NÉMET NYELVŰ számláját beadtuk a TKK-nak!
Na, így most összeállt? a kép?


A honlapjukon minden rajta van:

Kostenerstattung:
Da wir jahrzehntelange Erfahrungen mit Patienten aus Ihrer Region haben, können wir bestätigen, dass alle, über die gesetzlichen Krankenkassen versicherten Patienten zur Kostenzurückerstattung berechtigt sind. Seit dem Beitritt Ungarns zur Europäischen Union 2004, wird dies auch von dem Gesundheitsmodernisierungsgesetz unterstützt. Auch im Falle einer kostengünstigeren Behandlung in einem der Mitgliedstaaten der Europäischen Union (also auch in Ungarn) wird die Höhe des Zuschusses nicht verändert, wodurch Ihnen viel Geld erspart bleibt.
Das heißt, dass der Zuschuss auch im Falle der bedeutend kostengünstigeren zahnärztlichen Dienstleistungen in Ungarn beansprucht werden kann, wodurch die Patienten einen wesentlich geringeren Eigenanteil zu bezahlen haben.Wir haben über unsere deutsche Kontaktfirma ein Formular vorliegen, das von jeder Krankenkasse angenommen wird. Auf Anfrage schicken wir Ihnen gerne das Formular, welches anhand Ihres Heilplanes ausgefüllt wird. Dieses können Sie dann Ihrer Kasse einreichen. Dadurch werden Ihre Kosten für den Zahnersatz nochmals um eine beträchtliche Summe gedrückt.


DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit, keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31925 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Fogászati kezelés külföldön

Koszi szepen!! van mas biztositonal is ilyen fogaszati extra, mi a BKKnal vagyunk, es en rakerdeztem anno, de vegul nem kotottunk, mert az elso 2 evben nem nagyon fizetnek meg semmit se, aztan meg a csomagtol (vagyis havidijtol) fuggoen kulonbozo szazalekot. Sajnos en hiaba jartam fogorvoshoz akar hetente is, mivel nem itt Nemetorszagban ez nem nagyon szamit, de valamennyit akkor azert igy is adnak talan. Mindenkeppen megprobaljuk akkor.
(hiszen az ember meg annak is tud orulni, ha egy eurot talal a bevasarlokocsiban, ha a kb 600 eurobol 50-100-at kifizetnek, annak megjobban orulunk majd :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31928 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Fogászati kezelés külföldön

keeek írta: Koszi szepen!! van mas biztositonal is ilyen fogaszati extra, mi a BKKnal vagyunk, es en rakerdeztem anno, de vegul nem kotottunk, mert az elso 2 evben nem nagyon fizetnek meg semmit se, aztan meg a csomagtol (vagyis havidijtol) fuggoen kulonbozo szazalekot. Sajnos en hiaba jartam fogorvoshoz akar hetente is, mivel nem itt Nemetorszagban ez nem nagyon szamit, de valamennyit akkor azert igy is adnak talan. Mindenkeppen megprobaljuk akkor.
(hiszen az ember meg annak is tud orulni, ha egy eurot talal a bevasarlokocsiban, ha a kb 600 eurobol 50-100-at kifizetnek, annak megjobban orulunk majd :)

A kiegeszito biztositasokat nem maguk a Krankenkasse-k biztositjak, hanem mas biztositokon keresztul megy. Nekik van egy ajanlott biztositojuk, de barmelyik mastol kerhetsz ilyet. A TK-nak az Envivas a partnere akik adjak a kiegeszito biztositast, de mondjuk pl. kothetsz ilyet a HUK-tol is..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!