Fogászati kezelés külföldön

Több
9 éve 7 hónapja #37501 Írta: zsojes
zsojes válaszolt a következő témában: Fogászati kezelés külföldön

Üdvözlet!

A párom 10 hetes terhes és a nőgyógyász ajánlotta, hogy mielőbb menjünk el fogorvoshoz és tegyük rendbe a fogait. Sok magyar fogorvost találtunk (hadilábon állunk picit a nyelvvel), én inkább arra lennék kíváncsi, hogy itt hogy működik a TB. Otthon ugye a kismamáknak ingyenes (ezt hallottuk). Van esetleg valakinek tapasztalata a témával kapcsolatban? Válaszokat előre is köszönöm! Szép napot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37502 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Fogászati kezelés külföldön

Tudomásom szerint (kb.) így működik:
Doki mérje fel a szükséges beavatkozást
Biztosítónál megtudni mekkora önrésszel számoljatok
Aztán Magyarországon csináltassátok meg kb. az önrész feléért ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #37503 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fogászati kezelés külföldön

zsojes írta: A párom 10 hetes terhes és a nőgyógyász ajánlotta, hogy mielőbb menjünk el fogorvoshoz és tegyük rendbe a fogait. Sok magyar fogorvost találtunk (hadilábon állunk picit a nyelvvel), én inkább arra lennék kíváncsi, hogy itt hogy működik a TB. Otthon ugye a kismamáknak ingyenes (ezt hallottuk). Van esetleg valakinek tapasztalata a témával kapcsolatban? Válaszokat előre is köszönöm! Szép napot!


Kedves Zsojes!
Nekem elég furcsa amit irsz, mert egyre több német és osztrák, s egyén EU állambeli (nyugatról) megy Mo.-ra a fogait megcsináltatni, mert ott teljesen nyugati technikát kapnak (kapunk) a töredékéért, ami itt Németországban fizetnénk! Mások helyett nem tudok beszélni, de az én esetem jellemző. Mivel én mindig nagyon féltem a fogászattól (gyerekkori rossz emlékek) így 3 éve otthon megcsináltattam az egészet. 2x altatás, alul felül 4-4 beültetett titán csap, s alul-felül koplett új fogsor. Ird és mond 7200 euro volt ez egész! (Zsebből, de számlára. Ebből 1200-at adott vissza a TKK a benyújtott németnyelvű (!) számla alapján amit a doki így adott s nem kellett fordítttatni sem. (az itteni betegbiztosítóm.) Persze ez irgalmatlan nagy összegnek néz ki, de akkor ide leírom a német lakhelyem szerint (három!!!) különböző fogorvos árajánlatát:
1./ Azonos folyamatok anyag és technika mellett, a legolcsóbb 17.740 euró volt.
2./19.050 € (Ne kérdezzd, hogy honnan az 50, ennyi volt!
3./ Ird és mond kereken 23 ezer eurót kért volna.

Mára a romok eltüntek a számból, s Fernandel is csak jelenthet:


Mivel én féltem, ritkán (soha) nem jártam fogászatra, ezért az egész önköltséges volt, a TKK utólagos kisebb támogatásán kívül! Ezért nagyon ajánlom hgy Ti is otthon csináltassátok TB-re. Itt ugyanis valószínű, hogy a TB keveset fog érni. S mivel ez Németország, így a tövények is mások, s nem lesz terhes anyának sem ingyenes! Azt meg nagyon nem hiszem, hogy nagy összegeket, zokszó nélkül fizetni fognak, ha helyben Mo.-on sokkal olcsóbb lenne ugyan az!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!