Táppénz Németországban

Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36999 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Táppénz Németországban

Még két hasznos cikk:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: diemd, sánkós

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38154 Írta: tőkarn
tőkarn válaszolt a következő témában: Táppénz Németországban

Sziasztok! A kovetkezoben kernem a segitsegeteket:
Jelenleg van munkaviszonyom es sajnos egy betegsegem miatt mutetre volt szuksegem ami miatt 8 hetig nem dolgozhattam. Elso honapban meg is kaptam a fizetesem 100% at viszon a 2. Honapban a mostani fizetesem jelentosen kevesebb lett . Tudom ,h a munkaltato fizeti az elso 6 hetet es utana a biztositom (nekem AOK) kerdesem: a 6 het utani 2 hetet az AOK fogja nekem kulon utalni vagy a munkaadomon keresztul kapom meg a fizetesemmel egyutt?? Ugyanis elegge keveset utalt a munkaadom .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja #38156 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Táppénz Németországban

tőkarn írta: Sziasztok! A kovetkezoben kernem a segitsegeteket:
Jelenleg van munkaviszonyom es sajnos egy betegsegem miatt mutetre volt szuksegem ami miatt 8 hetig nem dolgozhattam. Elso honapban meg is kaptam a fizetesem 100% at viszon a 2. Honapban a mostani fizetesem jelentosen kevesebb lett . Tudom ,h a munkaltato fizeti az elso 6 hetet es utana a biztositom (nekem AOK) kerdesem: a 6 het utani 2 hetet az AOK fogja nekem kulon utalni vagy a munkaadomon keresztul kapom meg a fizetesemmel egyutt?? Ugyanis elegge keveset utalt a munkaadom .


A munkaadód, csak a 2 hetet utalta, a többi a biztosítódtól fogod kapni!
(Az AOK nem egy nagy durranás, lesznek még gondok.)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tőkarn

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38160 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Táppénz Németországban

A munkaadod eleget utalt, hat het, ez az Ö sara. A többi az AOK-e. Az viszont nem a gyorsasagrol hires. Nekem negy honap utan kuldött elöször zsozsot, de visszamenöleg mindent csengetett. Ugyhogy turelem. Az AOK kuld majd egy un. Zahlscheint, azt a haziorvosod kitölti, visszakuldöd, aztan jön a leeee . Ha nincs szerencsed, akkor meg a magyar TB-töl is kell igazolas, mint nekem is kellett. Na az egy mutatvany.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tőkarn

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38167 Írta: tőkarn
tőkarn válaszolt a következő témában: Táppénz Németországban

A Zahlscheint -t mar vlbevittuk az AOK hoz. Akkor varom a penzt:) Amugy melyik biztositot ajanljatok ? Mi a baj az AOK val ?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #38169 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Táppénz Németországban

tőkarn írta: A Zahlscheint -t mar vlbevittuk az AOK hoz. Akkor varom a penzt:) Amugy melyik biztositot ajanljatok ? Mi a baj az AOK val ?


Nézd! Németországban a rendszer olyan, hogy van vagy 250 betegbiztositás. Ezek közül sok külön müködtet magánbiztositást is de ehhez megfelelö magas jövedelem kell különben csak a kötelezö lehet. Ennél válszthatsz. Mivel az AOK tömöriti a legtöbb kiskeresetű munkanélküli és szociális segélyen levö személyt igy már régen csödbe lennének ezért
a kormány már jó régen hozott egy rendeletet, hogy a többi betegbiztositó bizonyos összeget kell, hogy fizessen az AOK-nak. Ezzel azt is elkerülik, hogy tömegesen elhagyják a bizositottak az AOK-t. A gond azonban pont ez, hogy túl sok a biztositott!
Ezért a dolgok átfutása is hosszú!

A jobb pl. a TKK. Kezdetben a fiam is az AOK-nál volt, s mindig vitáztak valamin. A TKK soha. Söt, a TKK idén pl. nekünk 157 eurót/fö visszafizetett (mert keveset voltunk betegek).

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!