Táppénz Németországban

Több
11 éve 1 hete #29580 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Táppénz Németországban

Proni66 írta: Amit a bariba irt annak igenis van valóság alapja nem "totale Blödsinn!!!" Németországban a táppénz első 5 hetében a munkaadó fizeti a táppénzt. (nem munkahelyi baleset esetén)


Ó, Köszike :clap: és :whistle:
Akkor meg pláne nem mindegy, mert Magyarországon a 15. naptól fizeti a tb. a táppénzt.
14 nap vagy 5-6 hét (ez is biztos tartomány függő :laugh: ) nem mindegy!
Decotext: nem egybemostam, csak gondoltam ideírom Zolinak, amit én "hallottam" valakitől, aki szintén Zoli :chuckle: :chuckle: :chuckle: , és ha figyeltél, akkor kérdés volt és nem kijelentés. De úgy látszik jó kérdés volt, mert már Zoli is többet tud... :laugh: :laugh: :laugh: :P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 1 hete - 11 éve 1 hete #29591 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Táppénz Németországban

Proni66 írta: Amit a bariba irt annak igenis van valóság alapja nem "totale Blödsinn!!!" Németországban a táppénz első 5 hetében a munkaadó fizeti a táppénzt. (nem munkahelyi baleset esetén)

Most, ha beteg vagy bazog akkor nem mindegy ,hogy ki fizet? Jobban alszol, ha a munkaltato fizet vagy, ha a betegbiztosito fizet akkor egy evig lerobbansz?

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 napja #29687 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Táppénz Németországban

bariba írta: 14 nap vagy 5-6 hét (ez is biztos tartomány függő ) nem mindegy!

Ez ki van zárva! Ez törvény! Ha igy lenne akkor az összes cég
és vállalkozó oda menne, ahol rövidebb ideig kell ezt fizetnie!


Pontosan ezéert változtatták meg most ennek a törvénynek bizonyos részeit, mert sokáig úgy volt hogy aki táppénzen volt annak nem lehetett könnyen felmondani! Sokan kerstek egy munkahelyet, majd 1 hét után táppénzre mentek, ezzel kárositották a munkaadót mert a helyére azonnal nem mindig találnak valakit! Aztán amikor lejárt a 6 hét leléptek, egy másik helyre (előről kezdve). Most felmondhatnak akármikor, s ez igy van jól. Ezzel csökkent az ilyen "nomádok" száma! (Igaz, van hátránya is, mert aki tényleg beteg, most bevánszorog dolgozni akkor is, ha kilóg a bele....) Valahol azért ennek véget kellett vetni, s ha a munkaadó tényleg látja, hogy beteg az illető, akkor úgy is haza küldik, de igy nem áll fenn a gyanúja, hogy szimulál!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #33940 Írta: marlév
marlév válaszolt a következő témában: Táppénz Németországban

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni Tőletek táppénzzel kapcsolatban. Mert olvastam ilyen -olyan információt,de nem vagyok benne biztos.
Azt hallottam,hogy ha csak 3 napig beteg az ember (teszem azt gyomorrontás,kisebb meghűlés stb. ) ,akkor nem kell a munkahelyre igazolás.Csak ha a három napot meghaladta a betegség.
Ez igaz vagy mindenképpen kell igazolás az orvostól?
Még szerencsére nem voltam itt kint beteg,ezért nem tudom.
Köszönöm előre is a válaszokat.

További szép napot mindenkinek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #33958 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Táppénz Németországban

marlév írta: Szeretnék tanácsot kérni Tőletek táppénzzel kapcsolatban. Mert olvastam ilyen -olyan információt,de nem vagyok benne biztos.Azt hallottam,hogy ha csak 3 napig beteg az ember (teszem azt gyomorrontás,kisebb meghűlés stb. ) ,akkor nem kell a munkahelyre igazolás.Csak ha a három napot meghaladta a betegség.Ez igaz vagy mindenképpen kell igazolás az orvostól? Még szerencsére nem voltam itt kint beteg,ezért nem tudom.!


Kedves Marlév! Semmiképpen ne maradj tévol a munkahelyedtől orvosi papírok nélkül, mert ez a "szabályozás" messzemenőkig a cégektől függ! A nejem ahol dolgozik, pl. így megy: 1 napot lehet így távolmaradni (egy telefon után természetesen), de ez a nap nem lehet sem péntek, sem hétfő! (Így kerülik el az esetleges "hosszabb hétvége" eseteket. Nálunk a cégnél nincs ilyen, (egy napost sem lehet csak úgy távolmaradni, viszont lehet szabit, vagy túlórát kivenni ilyen esetben!

Ui: én azt ajánlom mindenkinek (előfordulhat ugyebár, hogy este semmi bajunk, s reggelre ronggyá válik az ember), hogy inkább a túlórából vagy a szabiból vegyünk ki ha csak 1-2 napról van szó, mert így a cég látja a lojalitásunkat! (Nem terheli költség a céget.) A táppénz legyen a következő, ami hat hétig a cég költsége, de ez mégis jobb, mint az egyszerű távolmaradás!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: marlév

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #33963 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Táppénz Németországban

Csatolok egy FOCUS cikket, amiben jól le van írva, miként kell eljárni betegség esetén. Érdemes végigolvasni:

www.focus.de/finanzen/karriere/arbeitsre...rten_aid_365919.html

Nálunk egyébként az a praxis, hogy minél előbb jelezni kell a munkaképtelenséget, orvoshoz rohanni és lehetőleg még aznap eljuttatni ilyen-olyan formában (posta, e-mail, fax) az Arbeitsunfähigkeitsbescheinigung-ot (rohadt hosszú szó, amit utálok leírni:))
A következő felhasználók mondtak köszönetet: marlév

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!