Munkanélküli segély Németországban

  • kratky
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 5 hónapja #39746 Írta: kratky
kratky válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

450€-ig lehet akármennyi minijob-ja valakinek, ha efölötti összeg jön be minijobból, akkor adókötelessé válik a teljes minijob bevétel. Ezt elég sokszor kitárgyalták már korábban.
És úgy gondolom a minijob nem az ön által leírtak miatt lett kitalálva...
A tanácsadó maga megmondta, hogy ha máshogy jelentette volna be a Rewe akkor nem lenne az a jövedelem adóköteles! A Rewe bérszámfejtője pedig azt mondta, hogy ők nem értik, miért számol vele az adótanácsadó. De gondolom akkor sem a tanácsadó, sem a bérszámfejtő nem érti, és az összes német ismerősünk sokallja a befizetendő összeget.
Valamelyikőjük ebben az esetben téved, ezért kértem tanácsot olyantól, aki esetleg találkozott már ezzel, tapasztalata van... A tanácsadónk mióta rákérdeztünk, nem elérhető, ezért kérdeztem itt, hogy lássuk mással volt e ilyen.
Ja és nem feketézünk, megnyugodhat, beszállunk mi is a közösbe, ahogy Magyarországon is tettük. Az, hogy nem esik jól ennyit fizetni, nem jelenti azt, hogy nem is fogunk...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 4 hónapja #39751 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Kedves kratky!

Egy Minijob a Gewerbe mellett adómentes, hacsak a Rewe nem adókártyára jelentett be téged. Ebben az esetben is adómentes, de azért, mert nem éri el a mindenkori Grundfreibetrag-ot. A Rewe elképzelhető, hogy Steuerkarte-ra jelentett be. Ebben az esetben ők mentesülnek a Pauschsteuer alól...Ezt könnyen megtudhatod. Kaptál az év végén Ausdruck der elektronischen Lohnsteuerbescheinigung-ot? Amennyiben igen, akkor Steuerkarte-ra dolgoztál... Ha nem, akkor nem értem, miért vette bele az adótanácsadó a Minijob jövedelmét. Visszamenőleg nem tudsz egyébként jogcímet változtatni...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja #39913 Írta: sziszike
sziszike válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Sziasztok!
Egy kerdesem lenne a minijob ido is beleszamol a munkanelkülibe? Jan 3-an felmondtam (2015.08.01-2016.01.03) ez ugye csak 5 honap, elötte minijoban 400 Euros dolgoztam (2014.04.01-2015.05.031) .Kapok-e munkanélkülit addig míg nem talalok masik megfelelö munkat. Valaszotok elöre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #39915 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Nem kapsz szerintem két okból sem!
Az egyik az, hogy még nincs legalább 1 éves járulékos munkaviszonyod.
A másik meg az, hogy magad mondtál fel[. Ebben az esetben amúgy is minimum 3 hónap zárlat jár, ami azt jelenti, hogy ha kapnál is munkanélkülit (akkor sem adnának) három hónapig, csak utána!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 1 hónapja #39946 Írta: sziszike
sziszike válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Közben megkaptam a hatrozatott, es nem fogok kapni, mivel 400 euroval(ebböl fizetem nyugdijat igy kaptam kb 380eurot) voltam bejelentve nem 450-el, mikor megkaptam a felmondasom a vegrehajtotol csödeljaras miatt, akkor kaptam volna utana munkanélkülit. Orvosi igazolasom volt kaptam volna folyamatosan munkanélkülit.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 8 hónapja #40132 Írta: gergye
gergye válaszolt a következő témában: Munkanélküli segély Németországban

Sziasztok!
Act szeretnem megkerdezni,hogy hogyha van sajat lakásod Németországban és elveszted az állásod akkor igényelhetsz-e munkanélküli segélyt?Ha igen az elég-e arra,hogy valamilyen szinten gondoskodhass a családodrol.apa,anya és egy egyéves gyerek.
Elöre is köszönöm a segitséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!