Tartózkodási igazolás

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #4885 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Tartózkodási igazolás

A tartózkodási engedély kiadása, mint fenteb is írtátok, hol így, hol úgy van. Itt ahol én lakom kell a munkahely és a német biztosítás. Nekem az a meglátásom, hogy tartomány függő, vagy esetleg akár Önkormányzat függő, hogy hol kérik, hol nem. Ezért mondták a konzulátuson, hogy ha szerencséd van megkapod, ha nincs nem.
Van két rokonom aki szintén küzd ezzel, szóba se akarnak állni velük.

Ha valaki megosztaná, hogy melyik Önkormányzaton nem kértek tőle semmit, akkor azt megköszönném!

Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4893 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Tartózkodási igazolás

Szia Szivia!

Én Lipcsében lakom, nekem itt nem volt problámám, ahogy írtam. Se munkahelyem nem volt, se német biztosításom. Csak magyar ill. EU betegbiztosítási kártya, munkahelyet meg lehet helyettesíti egy német férj a szemükben, az elég indok volt nekik, hogy itt maradhassak...

Viszont most Bonnba költözünk, ott újra végig kell ezt csinánom, remélem nem lesz gond... Bár azt nehezen fogadnám el, ha ott meg majd kötekednének, hiszen már 9 hónapja itt élek, és eddig jó volt nekik így...

OFF: Ha van amit nehezen fogadok el az az, amikor egyik emberrel így, a másikkal úgy bánnak, kedvük szerint... Magyarországon a nevemmel is gond volt, míg rengetegen élnek Magyarországon "ä"-tal a nevükben, engem a házasságkötésünk után nem anyakönyveztek így a férjem neve után, mert ilyen betű nincs a magyar ábécében... Azóta is szét tudnék robbani mikor erre gondolok... Most van 2 házassági anyakönyvi kivonatunk, a magyarban a férjem neve szerepel rosszul, mert a nevéről csak úgy levették az a-ról az umlautot, mert ilyen nincs a magyar ábécében... A németben meg az enyém, mert rátették az a-ra az umlautot, mert olyan nincs, hogy a férj és feleség neve eltérjen... Viszont a nevem hivatalosan umlaut nélkül van, mert magyar lévén csak Magyarországtól kaphatom a nevemet... Aztán ha német állampolgár leszek majd itt kérvényezhetem hivatalosan a nevem megváltoztatását... Balf.sz magyar törvény.

Mindemellett nem értem ezt, épp nemrég tanultam az integrációs illetve orientációs képzésen, hogy EU-n belül a Freizügigkeit alapvető jog... Természetesen visszautasíthatja egy állam ezt súlyos esetben, mondjuk ha valaki súlyosan büntetett előéletű... De csak mert nincs munkája? Ha ezen múlna, igen sok külföldit haza lehetne küldeni... A biztosítást még csak-csak megérteném, de azt már nem, hogy egyszer így-egszer úgy. Akkor vagy kérjék a biztosítást mindenhol Németországban, vagy sehol... Tudom-tudom... :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 11 hónapja #4909 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Tartózkodási igazolás

Nem semmi, milyen kalandokban van részetek a név miatt. Nem irígylem.
Nekem soha sam volt problémám a hatóságokkal, a szabad költözködéshez is rögtön kaptam engedélyt, mert a Magyar Munkaügyi Hivatalon keresztül jöttem ki. Így nagyon furcsa számomra, hogy ilyennel küzködtök.
Én édesanyámat szeretném kihozni vagy 5 év múlva, de félek, hogy nagyon nehéz lesz, mert ő otthon rokkantnyugdíjas, és nem tudom, hogy fogok neki betegbiztosítást kötni, és egy normális nyugdíjat biztosítani..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13082 Írta: ilcsi75
ilcsi75 válaszolt a következő témában: Tartózkodási igazolás

Sajnos ez igy van Brandenburgban is engem mindig elzavarnak csak akkor kapom meg a papirt ha konkret munkaszerzodessel megyek oda pedig nagybattyamnal vagyok bejelentve de elzavarnak mindig es kozlik igy csak 3honapot maradhatok......nem ertem en se ezt 2eve de 3havonta (elmeletileg) hazautazom.

Ilcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 3 hónapja #13139 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Tartózkodási igazolás

Szia Ilcsi!
Próbáld meg légyszíves mondandódat kicsit máshogy megfogalmazni, mert nem igazán értjük, hogy mit szeretnél mondani. :unsure:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: ilcsi75

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #13140 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Tartózkodási igazolás

ilcsi75 írta: Sajnos ez igy van Brandenburgban is engem mindig elzavarnak csak akkor kapom meg a papirt ha konkret munkaszerzodessel megyek oda pedig nagybattyamnal vagyok bejelentve de elzavarnak mindig es kozlik igy csak 3honapot maradhatok......nem ertem en se ezt 2eve de 3havonta (elmeletileg) hazautazom.

A megoldás egyszerü! Mutassd be nekik a munkaszerzödésedet!
Ha 2 éve kint vagy, csak összejött már egy munkahely! Ha
meg még mindig nem sikerült, akkor valamit rosszul csinálsz.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!