Tartózkodási igazolás

Több
12 éve 3 hónapja #13167 Írta: ilcsi75
ilcsi75 válaszolt a következő témában: Tartózkodási igazolás

Igazad van csak en nagybattyamhoz jottem ki segiteni neki nem dolgozni:(
Viszont mostmar keresgelek egy minijobot. Rajta vagyok az ügyön:)

Ilcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13492 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Tartózkodási igazolás

Sziasztok,

Segígtséget szeretnék kérni,azzal kapcsolatban hogy mennyi idő mire kiküldik a freizügkeitsbescheinigung-ot?Mi a párommal múlthét hétfőn voltunk kikérni,mert amink volt,az lejárt.Igazából azért fontos nagyon,mert a kindergeld-hez elméletileg már csak ez a papir szükséges,hogy végre megkapjuk.Nagyon bosszant a dolog,hogy ahogy itt olvastam,sokan megkapták azonnal,nekünk meg csak annyit mondtak miután lefénymásolták az biztosítási kártyát, és a papirt,amit a munkáltató töltött ki a familienkasse részére(munkáltatói igazolás végülis),hogy postázzák.Erre visszakérdeztem,hogy mennyi idő,mert nekem a familienkassénak ezen a héten fell kell adjam,hogy febr. 5-ig beérkezzen.Erre azt mondta,hogy még (múlt)hétvége körül megkapom.Ma már kedd van,de még mindig nem jött meg,és elég ideges vagyok,mert nemtudom mit csináljak.Nem akarok kicsúszni az időből,mert nem akarok a familienkassénál problémát,se azt,hogy megint csak csússzon az ügy.Ti mit tanácsoltok,mit tegyek?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 3 hónapja #13498 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Tartózkodási igazolás

De ez nem jár le soha! Vagy tévedek:huh: ??

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13504 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Tartózkodási igazolás

Én úgy tudom,mielőtt megkapja valaki a véglegest,előtte, határozott időre adják ki.. :S
Legalábbis nagyon sok esetben.. :( irigylem is azokat,akik nem így vannak ezzel.. :(
Nekünk április 1-től, január 1-ig szólt.Bementünk kérni,egy másikat,és több mint egy hete arra várunk,hogy megérkezzen..mert ugye az előzőt természetesen nem fogadják el,és azt,hogy ez a papir szükséges,nem tudták előbb kinyőgni..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #13533 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Tartózkodási igazolás

Most, hogy olvastam, hogy lejarhat, gyorsan en is megneztem. Az enyem nem jar le, viszont rajta van az utlevelszamom. Azota uj utlevelem van - lehet, hogy ezzel nem ervenyes? Holnap megkerdezzük.
sziasztok:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13544 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Tartózkodási igazolás

Szerintem akkor kapni fogsz egy másikat,az új útlevélszámoddal..egyépént tényleg nem értem,miért van az,hogy tartományonként,sőt néha városonként eltér a kiadása,és az ehhez szükséges papirok kérése..
Én nem még mindig bosszankodok,hogy nem jön semmi.. :( Nem tudom,hogy meg-e keressem őket,vagy nem.Félek,hogy rossznéven veszik :S
Csak hát eléggé kiborító egy helyzet,hogy tudod,már végre túl lennél a többhónapos ügyintézésen,és csak ez a papir,(amit mellesleg elméletben mindenképp meg kell kapjál) nem akar megérkezni.. :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!