Tartózkodási igazolás

Több
13 éve 1 hete #4085 Írta: TomTemplar
TomTemplar válaszolt a következő témában: Tartózkodási igazolás

Én ezt a papírt automatikusan megkaptam. Nem kértek se beteg biztosítás igazolást. EU-s állampolgárnak jár a tartózkodási engedély! Nem kérhetik a betegbiztosítást, mert EU-n belül csak egy tagállamban lehet. Simán fennállhat egy olyan eset, hogy neked Magyarországon és Németországban is van céged. Így csak az egyik helyre kell fizetned a TB-t, és az E104-es nyomtatvány segítségével a másik országban is megkapod a betegbiztosítási kártyát. Azt kell mondjam, hogy a Német hivatalok nincsenek a helyzet magaslatán az EU-s ügyintézések kapcsán. Totál káoszos az ügyintézés, szinte nincs két ugyanolyan eset...Egyetlen egy jó tapasztalatom, hogy nem kell sokat várni a hivatalokban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #4088 Írta: amandaa
amandaa válaszolt a következő témában: Tartózkodási igazolás

Szia Tom s hol lehet beszerezni mert a magyarok nem adjak vagyis nem tudtakrola valasz elöször adjanak kint nekem ez volt.
De kint azt mondtak a sima eus kartyara is kiadjak az itteni. De ugyan ugy teljes lörü elletasban reszesülülk vele is en enyit tudok
Üdv Amandaa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #4092 Írta: tomi1974
tomi1974 válaszolt a következő témában: Tartózkodási igazolás

hali

Én ugy tudom ,hogy a tartozkodásit akkor kapod meg ha van itt bejelentett lakcimed,legalábbis mikor én a munkahelyem miatt bementem kérni akkor kérték a bejelentőmet is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #4093 Írta: tomi1974
tomi1974 válaszolt a következő témában: Tartózkodási igazolás

kicsit vissza olvastam nekem az őnkormányzathoz kellett bemennem a tartozkodásiért de meg sem kérdezték mihez kell .ugy tudom hogy a landratsamtba a letelepedésit kell kérni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • mocsok555
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hete #4094 Írta: mocsok555
mocsok555 válaszolt a következő témában: Tartózkodási igazolás

olvastam az egyik hozzászólásban, hogy egyetlen pozitiv dolog, hogy nem kell sokat várni a hivatalokban... azért nem mert a hivatalnoknak sok-sok dologról (ami az EU-t illeti) halvány lila fogalma sincs, és gyorsan elküld egy másik hivatalba. Ezért nem kell sokat várni... Én elmentem megkérni a Freizügigkeitsbescheinigung-ot.. a hivatal azt mondta menjek a bevándorlási hivatalba.. ott azt mondták minek nekem, 3 hónapig turistának számitok, semmilyen papir nem kell. 3 hónap után azt mondták megkapom ha lesz munkám. Felhivtam a konzulátust, ott azt mondták, ha szerencsém van megkapom, ha nincs, nem kapom meg. Hahaha.... szuper...a mai napig sincs semmilyen papirom. Egy éve élek Németországban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4867 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Tartózkodási igazolás

Sziasztok!

Elolvasva amit írtatok tiszta káosz :(, szerencsére nálunk nem volt semmi gond.

Tavaly augusztus óta élek kinn, először a lakcímbejelentést csináltuk meg, aztán a lakcímigazolóval az Ausländerbehördé-be kellett mennünk, ott kaptam meg a Freizügigkeitsbescheinigungot. Nem igaz, hogy német biztosítás kell hozzá, nekem az EU-s biztosítási kártyámat elég volt bemutatni, bár már abban se vagyok biztos, hogy egyáltalán azt kérték-e.

Üdv., A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!