Tartózkodási igazolás

  • Bella
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #14419 Írta: Bella
Bella válaszolt a következő témában: Tartózkodási igazolás

Tudom, már kicsit késve, de ha ilyesmi előfordul bárkivel, hogy hivatalhoz időre be kell adnia valamilyen másik hivatalos papírt,és a határidő szűkös, akkor egyszerűen írni kell a követelő hivatalnak egy levelet, hogy a megadott határidőig nem lehetséges a kért iratok beadása, mert még nem érkeztek meg,nincsenek kiadva stb. és kérni kell a beadási határidő meghosszabbítását..
Ha pedig a hivatal azt mondja, hgoy febr. 5-ig megérkezik ,akkor február 6-tól nyugodtan rá lehet kérdezni, hogy mi az oka a késésnek.
Mert előfordulhat, hogyha nem adsz be írásban a határidő hosszabbítására egy kérelmet, akkor lezárják az ügyet, mondván, nem érkeztek meg sem a papírok, se más értesítés a késésről.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15934 Írta: Tomi
Tomi válaszolt a következő témában: Tartózkodási igazolás

Szervusztok!
6. hónapja dolgozom Németországban. Kell-e kiváltanom/igényelnem Freizügigkeitsbescheinigung-ot, s ha igen, hol, s mihez lesz rá szükségem? Bejelentkezésem a Polgármesteri Hivatalban az első napokban megtörtént, munkahelyem, bankszámlám, lakóhelyem van.
Köszönettel: Tomi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18241 Írta: Bizsu
Bizsu válaszolt a következő témában: Tartózkodási igazolás

Szia Tomi.Elmesz az ausländeramthoz es ott informalnak.nekünk egyszerüen ment minden, kb 2 het alatt megkaptuk.En most csereltem ki az enyemet (februarban)több mint 3 eve elek itt,de eddig sehol nem kellett bemutatnom( en ugy tudom, ezzel azt is igazolod,hogy külföldikent nincs szükseged munkavallalasi engedelyre stb,de inkabb erdeklöd meg,nem akarlak felrevezetni :) )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 órája - 12 éve 4 órája #18687 Írta: kordasb
kordasb válaszolt a következő témában: Tartózkodási igazolás

Gergoo írta: Szia pepe,
Ismerős volt nekem ez a Freizügigkeitsbescheinigung és jól emlékeztem, nem rég olvastam amikor a jogszabály cikket publikáltam.
Nekem úgy tűnik, hogy egyszerű lesz. ;)


Kedves Gergoo,

probaltam a fenti linket megnyitni de nem jott ossze, elerheto meg a cikk vagy csak en csinalok valamit rosszul.

Valaszodat elore is koszonom.

Temaval kapcsolatban on-line bankszamlnyitashoz lenne szuksegem: Meldebestaetigung papirra, kicsit keresgettem online de szamomra nem egyertemlu, hogy ezt mi alapjan allitjak ki.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 órája #18693 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Tartózkodási igazolás

kordasb írta: probaltam a fenti linket megnyitni de nem jott ossze, elerheto meg a cikk vagy csak en csinalok valamit rosszul.

Javítottam a linket. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kordasb

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!