Kerékpárral Németországban

Több
9 éve 4 napja #39117 Írta: kenguru
kenguru válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

Egy szamomra figyelemre melto gyakorlatot osztanek meg veled. Felszallnak a kerekparra vagy rollerre, elmennek a legközelebbi allomasig, ott összecsukjak a bringat/ rollert, felszallnak a buszra /vonatra, majd ha megerkeznek a celhoz, kinyitjak az összecsukhato szallitasi eszközt, es tekernek/hajtanak rajta addig mig el nem jutnak a celhoz. Ez müködhet ha realisan elerhetö igy pl. a munkahely.

Nekem az automban vagy egy roller, ha kell, kettö. Azzal közlekedünk, nem parkolunk ott ahol pl. draga a parkolasi dij, vagy nincs szabad parkolo, nem hajtunk körbe-körbe amig valahol megüresedik.

Bar mindket terdem meg van mütve, jarni alig tudok miattuk, tele vagyok vassal, de a tekerest, hajtast meg nem tudom feladni.

Egyreszt a kiepitett kerekparutak nagyon jo minösegüek. Elvezetnek altalaban egy közlekedesi eszközhöz. A roller pedig maradhat a jardan, nem kell az utakat hasznalni mint a bringaval, ha valaki fel az uttol. 2-3 km könnyen kiküszöbölhetö igy akkor is, tapasztalat, ha jarni nem tudok rendesen.

Barhova mentem, nagy tisztelet övezte a rollerem. Meg a rendör bacsi is nagyot bolintott nekem mikor a jardan megbüntette a bringast. Es ugyanazzal a sebesseggel mentünk rajta. Csak a rollerröl leteszem a labam mindig, igy feltetelezhetöen meg tudok allni szerinte.

Ügyek elintezesekor ha a roller nalam van, nyert ügyem van. Miert en magam sem jöttem ra. Elegansan összecsukom, ott van mellettem.

Na jo, en itt csak par kilometerröl beszelek naponta.

Inkabb ugy kerdeznek töled, el tudsz e jutni a munkahelyre, ha a legutolso megallo kb. 2 km. Vagy annyira kiesöek ezek a munkahelyek? Lehet hogy tenyleg nem tudod akkor maskepp megoldani, csak autoval. Ha lesz munkad, egy nap alatt csak tudsz autot venni, ami birja valameddig, nem kerül sokba.

Csak azert szoltam hozza, mert nalam tenyleg nehez a jaras, de nem latom lehetetlennek hogy barhova eljussak csak szamomra szervezes kerdese. B)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 4 napja - 9 éve 4 napja #39119 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

:wasntme:

kenguru írta: Egy szamomra figyelemre melto gyakorlatot osztanek meg veled. Felszallnak a kerekparra vagy rollerre, elmennek a legközelebbi allomasig, ott összecsukjak a bringat/ rollert, felszallnak a buszra /vonatra, majd ha megerkeznek a celhoz, kinyitjak az összecsukhato szallitasi eszközt, es tekernek/hajtanak rajta addig mig el nem jutnak a celhoz. Ez müködhet ha realisan elerhetö igy pl. a munkahely. Barhova mentem, nagy tisztelet övezte a rollerem. Meg a rendör bacsi is nagyot bolintott nekem mikor a jardan megbüntette a bringast. Es ugyanazzal a sebesseggel mentünk rajta. Csak a rollerröl leteszem a labam mindig, igy feltetelezhetöen meg tudok allni szerinte. Ügyek elintezesekor ha a roller nalam van, nyert ügyem van. Miert en magam sem jöttem ra. Elegansan összecsukom, ott van mellettem.


Nagyon ügyes és sportos megoldás. Sok előnnyel! Azért ha megkérnélek ecseteld már, hogy mi van ha be kell vásárolnod?
Ide vagy oda is menned kell? Van hóláncod is a kütyün? :chuckle:
Mi van esőben, s egyéb rossz időben? Hogyan oldod ezt meg??

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 napja #39120 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

Válaszolok én! :laugh:
Ha be kell vásárolni akkor mint az elmúlt 5 év bevásárlásainak cca. 90%-át én ugyanúgy tenném. leülök a gép elé és megrendelem. :laugh: Max. 38 másodperc! :chuckle:
Mivel havas járdán szívás a rollerezés, ezeken a napokon nyílván ki sem nyitom. Hány ilyen nap lehetett ebben az évben? 5? :laugh:
Az emberek nem gyalogolnak szeles vagy esős időben? Dehogynem! Na, akkor rollerezni ugyanúgy lehet! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kenguru

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 napja #39129 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

DECOTEXT írta: :wasntme:

kenguru írta: Egy szamomra figyelemre melto gyakorlatot osztanek meg veled. Felszallnak a kerekparra vagy rollerre, elmennek a legközelebbi allomasig, ott összecsukjak a bringat/ rollert, felszallnak a buszra /vonatra, majd ha megerkeznek a celhoz, kinyitjak az összecsukhato szallitasi eszközt, es tekernek/hajtanak rajta addig mig el nem jutnak a celhoz. Ez müködhet ha realisan elerhetö igy pl. a munkahely. Barhova mentem, nagy tisztelet övezte a rollerem. Meg a rendör bacsi is nagyot bolintott nekem mikor a jardan megbüntette a bringast. Es ugyanazzal a sebesseggel mentünk rajta. Csak a rollerröl leteszem a labam mindig, igy feltetelezhetöen meg tudok allni szerinte. Ügyek elintezesekor ha a roller nalam van, nyert ügyem van. Miert en magam sem jöttem ra. Elegansan összecsukom, ott van mellettem.


Nagyon ügyes és sportos megoldás. Sok előnnyel! Azért ha megkérnélek ecseteld már, hogy mi van ha be kell vásárolnod?
Ide vagy oda is menned kell? Van hóláncod is a kütyün? :chuckle:
Mi van esőben, s egyéb rossz időben? Hogyan oldod ezt meg??


Pont neked kell elmagyarázni, hogy az a sok-sok ember, akit az utcán látsz gyalog, rollerrel, biciklivel, akik buszoznak, villamosoznak, metróznak, vonatoznak, stb., azoknak csak egy kis része teszi mindezt úri passzióból? A többi a "humanoid nixautója" fajhoz tartozik és bizony megél így ís. Sőt, egy részük egyenesen számításból, akár matematikai alapon dönt így ? Továbbmegyek, olyan is van köztük, aki évente két Toyota Avensis exkluzív delux-ot vehetne magának a kosztpénzből.... :sick:

Ne tegyél már úgy, mintha autó nélkül megállna az élet..... Persze azzal kényelmesebb, de annak ugye ára van.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 napja #39132 Írta: kenguru
kenguru válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

Egyenlöre csak MICRO scooter flex-et hasznalunk, mert a kerekei nagyobbak igy nem akad be az uthibakba, a csapagya svajci es szinte magatol megy, a lepcsöje eleg alacsonyan van, rugalmas, es nem nyirja ki az izületet. Esöben figyelembe kell vennem hogy az ut csuszos, igy akkor kevesbe hasznalom, attol függ mennyire esik vagy hideg van e.

A bevasarlas nem gond ugyanis aruhazba is bevihetem. Barhova bevihetem. Vagy csak összecsukom es viszem a kezemben, vagy felakasztom a bevasarlo kocsira.Ha nem vasarolok sok mindent akkor csak raakasztom a kormanyra a taskat igy teherszallitasra is hasznalom a mobilizaciom mellett. Nekünk hatalmas segitseg es nagy elmeny. Valamennyire elösegiti a mobilitasom.

Utolso mütetem utan szoba jött az elektromos valtozat, de azt nem akartam egyikben sem. Ma mar relativ rendben van az izom, felerösödött. Annyira, hogy a sulyfeleslegemtöl sikerült megszabadulnom, es ellenallobb lettem a betegseggel szemben is, gondolom mivel sokat vagyok szabadban es dolgoztatom az izmaim, nem cak az autoban ülök ha mennem kell.

A vegsö nagy magabiztossagot az adta mikor ket "idösebb" (50+) orvosommal talalkoztam, egyik allandoan kerekparral jar dolgozni, a masik... rollerrel. Ez a latvany minden felelmem elsöpörte.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 3 napja - 9 éve 3 napja #39133 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

Az állandó kerékpározást Hollandiában tudom elképzelni! Ott kiváló, lámpás kereszteződések és szuperül kiépített kerékpárutak vannak. Most én egy ideje bicajjal járok a melóba de ennek túlsúly az oka. Sajnos 1,5 km-t közúton, állandó forgalomban kell megtennem!
Ez nem alternatíva!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!