Kerékpárral Németországban

Több
11 éve 10 hónapja #20958 Írta: BaumanT
BaumanT válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

Sziasztok!

Júliusban megyek Ulmba dolgozni, de mivel a raktár messze van mindentől, gondoltam viszek biciklit is a közlekedés miatt.
Mennyire nagy az ellenségeskedés az autósok és a biciklisták között arrafelé?
Bevett szokás egyáltalán a biciklivel munkába járás?

Köszönöm:
Tamás

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20978 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

BaumanT írta: Sziasztok!Júliusban megyek Ulmba dolgozni, de mivel a raktár messze van mindentől, gondoltam viszek biciklit is a közlekedés miatt.
Mennyire nagy az ellenségeskedés az autósok és a biciklisták között arrafelé?
Bevett szokás egyáltalán a biciklivel munkába járás?Köszönöm:Tamás

Kedves Tamás!
Ez itt az örök "gerilla háború"! Sajnos a német közlekedési szabályok erre még rátesznek azzal, hogy legtöbbször a kerékpárosnak van elsőbbsége! Nekem ezt kezdetben meg kellett szokni és bizony az első években nagy szerencsével kerültem el a bicajosokkal a baleseteket! (Pl. én megyek elől, jó 50 méterrel, indexelek jobbra, elvárhatom, hogy lát engem a bicajos, aki tőlem ugyan a jobbra levő kerékpáruton de egyenesen megy, mégis nekem kell fékeznem, pedig jóval előrébb vagyok!!! Szerintem mindig a hátul jövőnek kell engem figyelnie ha indexelek! (Kép) A gond, hogy a mai kerékpárokkal iszonyatosan gyorsan lehet hajtani és teszik is sokan. Azzal nem számolnak, hogy nem látni őket vagy nagyon késön lehet észrevenni kocsiból, pláne teherautókból! Neked sem ajánlom, hogy főuton biciklivel járj, ha nincs kerékpárút! Szuperül oldották meg a hollandok ezt a problémát, mert ott a kerékpárutaknál is van kreszlámpa, így az autós nyugdotan mehet! Ez neked azonban nem sok vigaszt jelent!

;)



Jegyzem, mi is kerékpározunk a nejemmel, de mivel tudjuk, hogy mennyit látni vagy nem látni belőlünk, így mi nagyon óvatosak vagyunk és soha nem száguldozunk, s mindig körültekitően megyünk ha közeli gékocsiforgalom van!!! Inkább áttolom (elvileg igy kell és törvény van rá, de nem teszik) a zebrán is, akkor is ha zöldem van!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20981 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

Tamas, nezz körül nagyobb plyaudvarok környeken - több 100 bicikli parkol altalaban....
Sokan közlekednek biciklivel szerintem. Mondjuk telen, jegben.-hoban nem annyira jo, de en akkor is latok kerekparost,bar kevesebbet.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22101 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

Van valami jó ötletetek, hogy hol érdemes kerékpárt vásárolni? Nem ragaszkodom újhoz, sőt. Mivel rengeteg a biciklis, azt gondoltam, hogy millió helyen árulnak majd használtakat is, de sehol sem látok. Hogy hívják itt a Sport bizományit? Vagy Flohmarket szeruen mukodik? Hol erdemes keresgelnem. Hamburgban vagyunk, ha ez szamit. Köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja - 11 éve 8 hónapja #22103 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

keeek írta: Van valami jó ötletetek, hogy hol érdemes kerékpárt vásárolni? Nem ragaszkodom újhoz, sőt. Mivel rengeteg a biciklis, azt gondoltam, hogy millió helyen árulnak majd használtakat is, de sehol sem látok. Hogy hívják itt a Sport bizományit? Vagy Flohmarket szeruen mukodik? Hol erdemes keresgelnem. Hamburgban vagyunk, ha ez szamit. Köszi!


Esetleg próbáld meg itt:
www.quoka.de

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja - 11 éve 8 hónapja #22107 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

keeek írta: Van valami jó ötletetek, hogy hol érdemes kerékpárt vásárolni? Nem ragaszkodom újhoz, sőt. Mivel rengeteg a biciklis, azt gondoltam, hogy millió helyen árulnak majd használtakat is, de sehol sem látok. Hogy hívják itt a Sport bizományit? Vagy Flohmarket szeruen mukodik? Hol erdemes keresgelnem. Hamburgban vagyunk, ha ez szamit. Köszi!

A legjobb "sportbizományi" az EBAY. Elöször is a közvetlen környezetedben kereshetsz, a másik, hogy azonnal el is hozhatod. Már 40-50 euróért adnak szuper bicajt! Ha ez sem jó ötlet, akkor van még egy. Vegyél egy ilyet 5,50 euróért (kép). Ezzel bárhol szerezhetsz kerékpárt, csak nem lássanak meg! ;)

melléklet nem található

Szerintem azonban jobb, ha elmész egy nagyobb
áruházba ( REAL ) és ott veszel újat, garanciával 150€
egy MTB Fully Crosswind 1.7, silber/rot .....
.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!