Kerékpárral Németországban

Több
9 éve 3 napja #39134 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

Miért csak Hollandiában tudod elképzelni? Ilyen alapon az is nehezen elképzelhető, hogy Romániában ahol aztán trágya utak vannak használnak gépkocsikat? :laugh:
Amúgy meg mahlzeit korábban jól írta, a magyar gyilkos hajlamú, idióta gépjárművezetőkhöz képest Németországban egy álom bringázni! :P
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 napja - 9 éve 2 napja #39135 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

kenguru írta: Egyenlöre csak MICRO scooter flex-et hasznalunk, mert a kerekei nagyobbak igy nem akad be az uthibakba, a csapagya svajci es szinte magatol megy, a lepcsöje eleg alacsonyan van, rugalmas, es nem nyirja ki az izületet. Esöben figyelembe kell vennem hogy az ut csuszos, igy akkor kevesbe hasznalom, attol függ mennyire esik vagy hideg van e.

A bevasarlas nem gond ugyanis aruhazba is bevihetem. Barhova bevihetem. Vagy csak összecsukom es viszem a kezemben, vagy felakasztom a bevasarlo kocsira.Ha nem vasarolok sok mindent akkor csak raakasztom a kormanyra a taskat igy teherszallitasra is hasznalom a mobilizaciom mellett. Nekünk hatalmas segitseg es nagy elmeny. Valamennyire elösegiti a mobilitasom.

Utolso mütetem utan szoba jött az elektromos valtozat, de azt nem akartam egyikben sem. Ma mar relativ rendben van az izom, felerösödött. Annyira, hogy a sulyfeleslegemtöl sikerült megszabadulnom, es ellenallobb lettem a betegseggel szemben is, gondolom mivel sokat vagyok szabadban es dolgoztatom az izmaim, nem cak az autoban ülök ha mennem kell.

A vegsö nagy magabiztossagot az adta mikor ket "idösebb" (50+) orvosommal talalkoztam, egyik allandoan kerekparral jar dolgozni, a masik... rollerrel. Ez a latvany minden felelmem elsöpörte.

Egy volt kollegamnak annyira megtetszett itt kint a roller, hogy mikor hazakoltozott Budapestre vitte magaval. Letette az autot, marmint Bp.-en es tomegkozlekedes+rollerrel jar.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 napja #39136 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

DECOTEXT írta: Az állandó kerékpározást Hollandiában tudom elképzelni! Ott kiváló, lámpás kereszteződések és szuperül kiépített kerékpárutak vannak. Most én egy ideje bicajjal járok a melóba de ennek túlsúly az oka. Sajnos 1,5 km-t közúton, állandó forgalomban kell megtennem!
Ez nem alternatíva!

Itt NRW-ben pontosan olyan jo kerekparutak vannak mint Hollandiaban.
1,5km az meg semmi kozuton. Ettol fuggetlenul a mi kornyekunkon mindig van valamilyen alternativa bicoutakon, legfeljebb kisse hosszabb az ut:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 napja #39139 Írta: kenguru
kenguru válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

mahlzeit írta: Egy volt kollegamnak annyira megtetszett itt kint a roller, hogy mikor hazakoltozott Budapestre vitte magaval. Letette az autot, marmint Bp.-en es tomegkozlekedes+rollerrel jar.


Nekem van mindket orszagban rollerem. Mivel repülövel megyek, Mo-on nincs autom csak ha berlek. Egy ismerösöm mondta, annyira bioorszag, hogy a földutak is megmaradtak illetve nehany tersegben a müut is földutta valik lassan. Tehat ugy is at lehet elni hogy közelebb vagyunk a termeszethez.

Felfele a hegynek busszal mentem (latogatoba), vissza a kerekparuton rollerrel. Azota is azt hallgatom, akik lattak akkor, hogy nagyon sporolos vagyok :silly: , pedig csak nem akartam kihagyni a jo idö adta lehetöseget. Ja, es fel oraval hamarabb ertem vissza mintha a buszra vartam volna es utazom a kiterökkel együtt. Igaz a fekem egy kicsit bemelegedett :hyper:

A hozzaallason eleg nehez valtoztatni, ha valaki megszokta az autot, hogy valtson. Ahhoz egy igen komoly esemenyre van szükseg. Leginkabb egeszsegi, testi.

A fejben kezdödik minden mondtak nekem a rehabilitacion mikor nem tudtam mozogni, es igazuk volt igy utolag. Alapos szemleletvaltozas nelkül (menni fog ez nekem es csinalnom kell ha esik ha fuj) nem jutottam volna el idaig.

Az ismerösök csak neznek Mo-on, hogyhogy en nem hizom (mertmar biztosan kellene :P ) es nem adom fel a mozgast ennyi mütet utan. Hat eppen azert nem! :laugh:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 20 órája - 9 éve 20 órája #39156 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

mahlzeit írta: 1,5km az meg semmi kozuton.


Hát nem, ha 10 cm-re húznak el melletted a teherautók csak azért mert szemben is forgalom van! Én nem érzem magam semennyire biztonságban....!
Én mint autóvezető, magam is írtózom a kerékpárosoktól!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 órája - 9 éve 2 órája #39166 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Kerékpárral Németországban

kenguru írta:

mahlzeit írta: Egy volt kollegamnak annyira megtetszett itt kint a roller, hogy mikor hazakoltozott Budapestre vitte magaval. Letette az autot, marmint Bp.-en es tomegkozlekedes+rollerrel jar.


Nekem van mindket orszagban rollerem. Mivel repülövel megyek, Mo-on nincs autom csak ha berlek. Egy ismerösöm mondta, annyira bioorszag, hogy a földutak is megmaradtak illetve nehany tersegben a müut is földutta valik lassan. Tehat ugy is at lehet elni hogy közelebb vagyunk a termeszethez.

Felfele a hegynek busszal mentem (latogatoba), vissza a kerekparuton rollerrel. Azota is azt hallgatom, akik lattak akkor, hogy nagyon sporolos vagyok :silly: , pedig csak nem akartam kihagyni a jo idö adta lehetöseget. Ja, es fel oraval hamarabb ertem vissza mintha a buszra vartam volna es utazom a kiterökkel együtt. Igaz a fekem egy kicsit bemelegedett :hyper:

A hozzaallason eleg nehez valtoztatni, ha valaki megszokta az autot, hogy valtson. Ahhoz egy igen komoly esemenyre van szükseg. Leginkabb egeszsegi, testi.

A fejben kezdödik minden mondtak nekem a rehabilitacion mikor nem tudtam mozogni, es igazuk volt igy utolag. Alapos szemleletvaltozas nelkül (menni fog ez nekem es csinalnom kell ha esik ha fuj) nem jutottam volna el idaig.

Az ismerösök csak neznek Mo-on, hogyhogy en nem hizom (mertmar biztosan kellene :P ) es nem adom fel a mozgast ennyi mütet utan. Hat eppen azert nem! :laugh:

Ja, csak az jut az eszukbe, hogy sporolos vagy :)
Ilyenkor felremlik a kep, amikor megerkezik itt haziorvosom es bevillant a rendelobe bicos ruhaba, bicos sisakban:) Vagy javaban 50+ kollegam Mo.-on munkabol elkepzelhetetlen exisztenciaval, napi 2*10km-et tekerve egy szakadt Holland bicoval. Minden nap hoban, esoben, szelben.:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!