Autóvásárlás Németországban

  • partiroli
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #14170 Írta: partiroli
Autóvásárlás Németországban téma létrehozva partiroli által

Sziasztok!
Németországban élek már fél éve, és eljött az autóvásárlás ideje :D A kérdésem az lenne hogy az autó átírás és rendszám igénylés hogyan zajlik, illetve milyen papírok szükségesek hozzá? Ahogy hallottam nem egészen olyan mint otthon. Biztosítást mikor kell megkötni, az átírás előtt vagy után?
Remélem tudtok nekem segíteni :)
Üdv.: Roli

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Predator
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14183 Írta: Predator
Predator válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Szia, ha rendelkezel németországi bejelentett lakcímmel, vásárolhatsz autót. A biztosítást az átírás előtt kell megkötnöd. Amennyiben rendelkezel magyarországi bonusz igazolással és azt hivatalosan lefordíttatod, akkor a kedvezményedet tudod érvényesíteni. Ez fontos különben 130% ról indulsz. Az átírást a lakhely szerinti Zulassungstelle-ben intézed. Ott kapsz rendszámot is. A vásárlásnál figyelj arra, hogy a HU és az AU érvényes legyen, különben nem helyezik forgalomba az autót. Hirtelen ennyi.
Sok sikert: Predator

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • partiroli
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #14191 Írta: partiroli
partiroli válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Köszönöm a válaszod!
Ma megvettem az autót, nálam vannak a papírjai, de a forgalmiban (Zulassungsbescheinigung) csak a következő műszaki vizsga dátuma van feltüntetve (Nachste HU 06.2012). Azt hallottam hogy itt is összevonták a műszakit és a környezetvédelmi vizsgát, tehát a dátumnak azonosnak kellene lenni.. Ez elég lesz az átíráshoz, mert az AU és a HU meglétéről más papírt nem kaptam ...?! A biztosítást megkötöttem interneten, megkaptam az eVB számomat is, úgyhogy holnap megyek is intézni.. :D :D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14193 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Predator írta: .... Amennyiben rendelkezel magyarországi bonusz igazolással és azt hivatalosan lefordíttatod, akkor a kedvezményedet tudod érvényesíteni. Ez fontos különben 130% ról indulsz. ... Sok sikert: Predator


Egy apró kiegészítés :
A magyarországi biztosítótól kérheted német és/vagy angol nyelven az érdekmúlással törölt biztosításod kártörténeti igazolását, így nem kell fordíttatnod.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: magyaranyuka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14217 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Megkérhetlek arra, hogy a felmerülő költségeket részletezed amennyire tudod?.. már ha nem indiszkrét a kérés.. . :lol:
milyen autó, mennyi lett a biztosításod... meg ilyenek. azért is kérdem mert jelenleg fent áll nálam is egy esetleges vásárlás csak még nem tudom, hogy itt vagy magyar autó legyen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14218 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Woooowwwww Kevesebb mint egy éve nyitott a munkaerőpiac és már "mindenki" autót vesz :)
Ne felejtsetek el biztosítás ügyben körülnézni :) az Autóbiztosítás Németországban oldalon. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!