Autóvásárlás Németországban

Több
12 éve 1 hónapja #16341 Írta: stephan
stephan válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Sziasztok!
Erdemes vegigolvasni a hozzäszoläsokat mert rengeteg hasznos info megtudhato. Ami bennem meg kerdeskent felmerült, biztos van aki erre is tudja majd a välaszt, hogy ha a lakcimem megvältozik, egyik tartomänybol a mäsikba költözöm akkor pl. Stuttgartbol Münchenbe, akkor münchenben kell leadni, vagy stuttgartban? Es meg nehany fontos kerdes: TÜV mennyibe kerül jelenleg, ha nekem kell intezni? Az Umweltplakettnek mekkora a jelentösege? Ha a bajoroknäl veszem majd az autot, a kerekedö akkor is elintezi a rendszämot ha en Badenben elek?

Köszi a välaszokat!

A nap süssön räd!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #16355 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Szia stephan!
Nem tudom. mire gondolsz, mit kellene leadni, de a költözest be kell jelenteni.
Nalunk a Bürgerbüroban elinteztek mindent a költözessel kapcsolatosan, az auto forgalmijaba is beirtak az uj cimet, ezert kellett fizetni 10 euro körül.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16358 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

sziasztok!

tényleg jó kérdés...mi van ha máshová költözöm? Mert ugye a rendszám első pár betűjele megmutatja hol lakom (gondolom polizei meg ordnungsamt miatt kell) Ha elköltözöm akkor gondolom a rendszámot le kell cseréltetnem......vagy nem?

üdv kfz B)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #16364 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Hat ezt nem tudom, mert en a külvarosbol költöztem be a varosba, megmaradt a rendszamom

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16367 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

stephan írta: Sziasztok!Erdemes vegigolvasni a hozzäszoläsokat mert rengeteg hasznos info megtudhato. Ami bennem meg kerdeskent felmerült, biztos van aki erre is tudja majd a välaszt, hogy ha a lakcimem megvältozik, egyik tartomänybol a mäsikba költözöm akkor pl. Stuttgartbol Münchenbe, akkor münchenben kell leadni, vagy stuttgartban? Es meg nehany fontos kerdes: TÜV mennyibe kerül jelenleg, ha nekem kell intezni? Az Umweltplakettnek mekkora a jelentösege? Ha a bajoroknäl veszem majd az autot, a kerekedö akkor is elintezi a rendszämot ha en Badenben elek? Köszi a välaszokat!


Ott adod le ahol az újat kéred. Azonnal ki is lyukaszthatod sk. (Itt nálunk így megy. Leveszed a régit, felteszed az újat, van a folyosón egy lyukasztó, kilyuggatod és be kell mutatnod, hogy érvénytelenítetted.... Kész! Kint van egy rácsos rekesz ahova bedobhatod, mert az aluminium drága....

A TÜV az a Te dolgod vagy megcsináltatod egy szakműhellyel felárért! Jobb kereskedők "ingyen adják" a vett kocsihoz!!
(Vagy belekalkulálják.....? ) :P

A kereskedő olyan rendszámot tesz rá amilyet kérsz! A kocsimat mi is 100 km-re vettük, de lakhely szerinti rendszámot kapott!


Sajnos a standart TÜV árát nem tudom megmondani mert kocsitól függ > TÜV-PDF !

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: stephan

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16381 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

kfz írta: sziasztok!

tényleg jó kérdés...mi van ha máshová költözöm? Mert ugye a rendszám első pár betűjele megmutatja hol lakom (gondolom polizei meg ordnungsamt miatt kell) Ha elköltözöm akkor gondolom a rendszámot le kell cseréltetnem......vagy nem?

üdv kfz B)

Adó miatt. A jármüadó helyi dolog.
Eppen ezért veszik az átiratást nagyon komolyan.
A forgalmidban akkor is át kell iratni pl. a cimedet ha ugyanabban az utcában a szomszéd házba költözöl.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!