Autóvásárlás Németországban

Több
12 éve 2 hónapja #15132 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Köszönöm a választ. Nekem azt mondta az üzletkötő, hogy már előzetesen is figyelembe veheti a bemondott kártörténetet, ha nem ez lesz az igazolásban, akkor majd utólag megemelik, persze visszamenőlegesen. De mivel nagyon rovid időről van szó, március legelején hazautazom, és kiverem belőlük :), így szinte mindegy.
Szép napot

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #15136 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

peteratde írta: Ki tud arra válaszolni, valóban lehet-e úgy biztosítást kötni, hogy az ember később adja le a magyar kártörténetet. Egy itteni biztosítási ületkötő mondta.

Én 1989-óta vagyok itt kint. Az első kocsink egy vadi új audi 80 volt, 1990-ben vettük. Azóta volt 2 kis fordunk, egy kis nissánunk, egy passátunk, egy kis A3-as DTI, s most van egy kis matizunk és egy toyota avensisunk, de még egyszer nem hallottam a "KÁRTÖRTÉNET"-ről!

Ez mi?

UI: A munkahelyemen van nekünk egy (intranet) hozzáférésünk (VW) , ahol ha egy kocsi alvázszámát beütöm, az összes javitását egy kocsinak meg lehet nézni ami hivatalosan egy szervizbe csináltak a garancia alatt. (Werdegang) Késöbbit is ha szakszervibe vitték.** Ezt ugyan csak első használatra lehet felhasználni, de hát emberek vagyunk..... Ilyet azonban soha egy kocsinál nem kért tőlem még biztosító!

**Már néztem meg magyar tiguan javitási listáját egy ismerősnek (vétel előtt), Át is verték
volna, mert karambolos volt, noha csak kis kárral, de a régi tulaj le akarta tagadni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #15151 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Szia Decotext!
A nemet autodnal tudjak a kartörtenetedet. Nekem is a magyar autokrol kertek, de minde biztositotol visszamenöleg, nemcsak az utolsot. Pont, hogy ne legyen visszaeles.
Amikor bemutattam öket, visszamenöleg visszautaltak a dijkülömbözetet.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15157 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

A gyengébbek kedvéért:
A "kártörténet" = Bonus-Malus. Ha így is kevés, dann frag' mal die Jungs vom "Gookel"

www.macif.de/de/tips-und-antworten/bonus-malus-in-deutschland

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #15164 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Eva10 írta: A nemet autodnal tudjak a kartörtenetedet. Nekem is a magyar autokrol kertek, de minde biztositotol visszamenöleg, nemcsak az utolsot. Pont, hogy ne legyen visszaeles.Amikor bemutattam öket, visszamenöleg visszautaltak a dijkülömbözetet.
szia:Eva

Közben már volt itt aki "mesterségesen lélegeztetett", köszi! Én tényleg nem tudtam, hogy mi ez, mert nálunk a cégnél ez mást jelent! Itt ha biztositót változtatsz akkor a biztosítók kommunikálnak egymással, eleve nem tudsz hamis adatot megadni arról, hogy volt e baleseted vagy sem! Ezenkivűl mi mindig ugyan annál a biztsoítónál voltunk, akkor is a kocsikat cseréltünk, igy soha nem kértek hasonlót!

Holtig tanul az ember.... :woohoo:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15185 Írta: Attila76
Attila76 válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Sziasztok,
ket kerdesem lenne hatha kapok valaszt :) :
1. szamomra meg mindig nem tiszta hogy mi a különbseg a kartörtenet es a bonusz malusz igazolas között vagy a kettö ugyan az?

2. Meg ervenyben levö magyarorszagi biztositas eseten(van magyarban a nevemen egy auto amit a testverem hasznal es a biztositas is a nevemen van) is figyelembe veszik a bonusz igazolast?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!