Autóvásárlás Németországban

Több
10 éve 2 hete #35904 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Szia gyömát,
az átíráshoz nem kell a régi tulaj, Te magad tudod intézni az általad felsorolt papírokkal + TÜV vizsgapapír (akkor is kell, ha érvényes rajta a TÜV - mármint kell a papír a korábbi vizsgáról) + EVB (elektronische Versicherungsbestätigung - biztosítótól kapott fedezetigazolás). A régi rendszámot nem kell érvényteleníteni, ha Zulassungsbezirk-en belül lakik az új tulaj is és a régi nem akarja megtartani a rendszámot. Tehát ha pl. Te frankfurti lakosként frankfurti rsz.-ú autót veszel, és a régi tulajnak nem kell, akkor maradhat rajta az eredeti rendszám - nem kell fizetni 25-30 €-t az új táblákért:::)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gyömát

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 2 hete #35908 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

gyömát írta: Szép reggelt, egy gyors kérdés.....Használt autó vásárlásakor, ha magán eladótól vásárolok, kijelenthetem én is az autót a Zulassungstelle -nél? Nálam van az adásvételi, kicsi zöld és a nagy zöld papír B) Mert ugye a kocsi átírásakor érvényteleníttettni kell a régi rendszámot. Vagy ezt csak a régi tulajdonos tudja csak megtenni? :thinking:


Ha nálad van a nagy forgalmi és minden papírja a kocsinak, valamint egy érvényes adásvételi, akkor Te is átjelentheted! Sőt, a legtöbbször úgy van magán vételnél, hogy a kocsi még egy darabig fut a régi redszámmal, s csak később jelentik át! Viszoont feltétlenül tedd ezt meg, mert a volt tulaj azonnal jelzi a biztosító felé, hogy eladta a kocsit! Ekkor úgy tudom, hogy mág 30 napig a kocsi biztosított, utána már neked kell ezt megtenned! Egyébként ha új rendszámot kérsz, akkor ez nem fog menni érvényes biztosítás nélkül!!! (Érvényes müszaki és biztosítás nélkül még csak a garázsból se hozd ki a kocsidat, mert ha valami gáz van akkor életed végéig fizetsz......)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gyömát

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hete - 10 éve 2 hete #35910 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

DECOTEXT írta: Sőt, a legtöbbször úgy van magán vételnél, hogy a kocsi még egy darabig fut a régi redszámmal, s csak később jelentik át! Viszoont feltétlenül tedd ezt meg, mert a volt tulaj azonnal jelzi a biztosító felé, hogy eladta a kocsit! Ekkor úgy tudom, hogy mág 30 napig a kocsi biztosított, utána már neked kell ezt megtenned!


Rosszul tudod és rossz tanácsokat adsz... (Ha nem vagy valamiben biztos, miért nem nézel elöször utána..?)
Szóval: az az ominózus 30 nap csak akkor van az átjelentésre, ha elköltözöl. :chuckle: Tulajdonosváltásnál azonnali átjelentési kötelezettség van, "unverzügliche Ummeldepflicht"), ez gyakorlatilag max. 3 napot jelent, de már ez is Kulanz. Sok eladó éppen ezért lejelentve adja át a kocsit, utána ö már semmiért nem felel... A biztosításváltást pedig gyakorlatilag óra percre be kell jegyezni az adásvételire is. A biztosító is ez alapján veszi át a kockázatot. Ha az eladó a saját biztosítójának (saját érdekében) bejelenti az eladás/tulajdonba adás idöpontját, akkor (ha nincs meg meg az EVB-d) te már gyakorlatilag biztosítás nélküli autóval jársz. Gubanc esetén a gatyád rámehet. .. Csak szóltam, még mielött valaki ráfázik :angry:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 2 hete #35911 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

gejza írta: ..... ez gyakorlatilag max. 3 napot jelent, de már ez is Kulanz. Sok eladó éppen ezért lejelentve adja át a kocsit, utána ö már semmiért nem felel... :


Irtam, hogy "úgy tudom".... Mivel mi nem szoktunk privát kocsit venni csak kereskedötöl, igy átjelentve, müszakival és rendszámmal veszem át a kocsit! Jó, hogy szótlál! Tehát max. 3 nap!

Egyébként ezt is irtam:
"...Viszont feltétlenül tedd ezt meg, mert a volt tulaj azonnal jelzi a biztosító felé, ...."

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hete #35912 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

DECOTEXT írta: Egyébként ezt is irtam:
"...Viszont feltétlenül tedd ezt meg, mert a volt tulaj azonnal jelzi a biztosító felé, ...."


Jaja, utána meg azt:

Ekkor úgy tudom, hogy mág 30 napig a kocsi biztosított, utána már neked kell ezt megtenned!


De akkor most már mindent helyretettünk.........ugye?

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hete #35913 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Na most azt hiszem mégiscsak össze is bogoztam a szálakat. Tehát átjelentés a Zulassungsstellé-nél max. 3 napon belül. A biztosítónál viszont azonnal (pl. telefonon), vagy akár már elöre, mivel az EVB-t már a vásárlás/birtokba vétel elött lekérheted...
Így korrekt az elöbbi. A biztosító a fontosabb dolog, mert a Zulassungsstellé-nél max. ejnye-bejnyét, vagy minimális Verspätungsgebühr-t kaphatsz, de a biztosító kár esetén nem tréfál... :ohmy:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!