Autóvásárlás Németországban

Több
11 éve 7 hónapja #24591 Írta: laila7
laila7 válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

SZIASZTOK, NEM VILÁGOS ELŐTTEM MOST HA NÉMET LAKCIMEM VAN ÉS OTT AKAROK NÉMET RENDSZÁMOS AUTÓT VENNI AKKOR AZ SZÁMIT HOGY MIÓTA VAN JOGSIM, VAGY HÁNY AUTÓ VOLT AZ ÉVEK SORÁN A NEVEMEN AZAZ MILYEN BONUSZBAN VOLTAM ITTHON? BIZTOSITÁS SZEMPONTJA MIATT KÉRDEZEM HOGY MENNYI LENNE. KÖSZI

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #24596 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

laila7 írta: SZIASZTOK, NEM VILÁGOS ELŐTTEM MOST HA NÉMET LAKCIMEM VAN ÉS OTT AKAROK NÉMET RENDSZÁMOS AUTÓT VENNI AKKOR AZ SZÁMIT HOGY MIÓTA VAN JOGSIM, VAGY HÁNY AUTÓ VOLT AZ ÉVEK SORÁN A NEVEMEN AZAZ MILYEN BONUSZBAN VOLTAM ITTHON? BIZTOSITÁS SZEMPONTJA MIATT KÉRDEZEM HOGY MENNYI LENNE. KÖSZI


Ma egy biztositónál szinte minden számit és individuálisan számitják ki neked a biztsoitási dijat! Hány éve van jogsid, hány éve vezetsz (ne ugyan az!) milyen kocsid van (gyakran lopnak e ilyet vagy nem) hány éve vagy balesetmentes, sőt hány éves vagy (fiataloknak drágább), garázskocsi e vagy "csillaggarázs", van riasztó benne vagy nincs,.... 1000 dolog lehet és ugyan annál az opcióonál, a biztositóknál lehet különbség! Ezért jó ha előre informálod magad! stb.

Pl a kocsit amivel járok csak a nejem és én vezethetem, s nem adható kölcsön. Ezért kevesebbet fizetek valamivel havonta. Ha kölcsönadom mégis(idegennek) és valami gáz van, a biztositó nem fizet! A nejem kocsija egy másik biztositónál van, az a kocsi kölcsönadható, csak telefonon be kell jelenteni előre, ha pl a lányom akarja vezeti az kocsit! Szóval rengeteg olyan van amivel csökkenthető a biztositási dij!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25164 Írta: FVV
FVV válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

moin,

a német adóhivatal(?) oldalán hol lehet megnézni, hogy egy X autó után mennyit kell fizetni? (ha jól emlékszem, ccm-re számolják)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26280 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Sziasztok, a "szakemberek" segítségét kérem, nálam tapasztaltabbak vagytok.
A helyzet: anyám nevére vettem anno azt az autót amit ma is használok, Az autó itt van velem Németországban 13 hónapja anyám a tulaj.,
Mivel lassan megért bennem a német autó vásárlás gondolata, amit ha nem muszáj azért mégsem erőltetek, a kérdésem, melyik a jobb alternatíva:
1. ha még használnám a megszokott autómat tovább, átíratom otthon a nevemnre (kb. 80000 Ft kb 280 Euro), majd bejelentem itt és magyar rendszámmal használom egy éviug mint saját autót (valamit akkor is kell itt fizetni, súlyadót? De a magyar biztosítás megmarad, ami most 70-80 euro egy évre!!)
2. veszek egy német autót itt, fizetem a 5x-ös biztosítást. Vajon a kereskedő be tudja számolni a magyar rendszámos használtautót? Ha anyám nevén van, akinek nincs német lakóhelye...esetleg kijön úgyis karácsonyra, akkor?
3. Próbáljam eladni otthon és vegyek itt. tudom, hogy ez lenne az egyszerűbb, de ez a végső opció, sokáig tart, macerás stb.

Köszönöm a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Toma81
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja #26285 Írta: Toma81
Toma81 válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

bayer írta: Sziasztok, a "szakemberek" segítségét kérem, nálam tapasztaltabbak vagytok.
A helyzet: anyám nevére vettem anno azt az autót amit ma is használok, Az autó itt van velem Németországban 13 hónapja anyám a tulaj.,
Mivel lassan megért bennem a német autó vásárlás gondolata, amit ha nem muszáj azért mégsem erőltetek, a kérdésem, melyik a jobb alternatíva:
1. ha még használnám a megszokott autómat tovább, átíratom otthon a nevemnre (kb. 80000 Ft kb 280 Euro), majd bejelentem itt és magyar rendszámmal használom egy éviug mint saját autót (valamit akkor is kell itt fizetni, súlyadót? De a magyar biztosítás megmarad, ami most 70-80 euro egy évre!!)
2. veszek egy német autót itt, fizetem a 5x-ös biztosítást. Vajon a kereskedő be tudja számolni a magyar rendszámos használtautót? Ha anyám nevén van, akinek nincs német lakóhelye...esetleg kijön úgyis karácsonyra, akkor?
3. Próbáljam eladni otthon és vegyek itt. tudom, hogy ez lenne az egyszerűbb, de ez a végső opció, sokáig tart, macerás stb.

Köszönöm a segítséget!


bayer!

És ha Magyarországon cserélteted be egy német,magyarra még nem honosított autóra?Ráfizetéssel természetesen.Mert itthon rengeteg olyan autó van amit németként kínálnak még és talán ezzel időt tudnál spórolni.Nem tudom mennyi procedúrával jár,csak ez jutott eszembe,talán megéri utánakérdezni ennek is.
Üdv!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34710 Írta: fernag
fernag válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Sziasztok! Én valószínű, hogy magánszemélytől veszek autót. Mi a teendőm? Hol jelentem be, stb... Milyen első üzembe helyezési költséggel kell számolni, stb...
előre is köszönöm a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!