Autóvásárlás Németországban

Több
11 éve 9 hónapja #22007 Írta: nanasi
nanasi válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Sziasztok!Akkor én visszakanyarodnék a vásárláshoz.Igaz lehet egyszer már elküldtem de nem jelzi igy még egyszer leírom.Azt szeretném kérdezni Ha megrendeltük az új autót ami jövő héten meg is jön.Céges lesz tehát a cég telephely címére már meg is küldték a papirjait,hogy mehessünk a rendszámért viszont a drezdai irodánk azt mondta kell ideiglenes lakcím ami nincs mert mindig más helyen dolgozunk épitőipar" igy most nem tudom honnan akaszunk le egy lakcímet.Ki tudja közületek miért kell ha egy céges lesz és a cég papírjai is rendben vannak Eddig ugy volt,hogy nem kell most meg mégis?Köszönöm a választ.Szép napot minden fórumozonak

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #22028 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

nanasi írta: Sziasztok!Akkor én visszakanyarodnék a vásárláshoz.Igaz lehet egyszer már elküldtem de nem jelzi igy még egyszer leírom.Azt szeretném kérdezni Ha megrendeltük az új autót ami jövő héten meg is jön.Céges lesz tehát a cég telephely címére már meg is küldték a papirjait,hogy mehessünk a rendszámért viszont a drezdai irodánk azt mondta kell ideiglenes lakcím ami nincs mert mindig más helyen dolgozunk épitőipar" igy most nem tudom honnan akaszunk le egy lakcímet.Ki tudja közületek miért kell ha egy céges lesz és a cég papírjai is rendben vannak Eddig ugy volt,hogy nem kell most meg mégis?Köszönöm a választ.Szép napot minden fórumozonak


Minden kocsi forgalomba helyezésénél kell egy lakcim, mert a BRD-ben az adott terület betüjelzése alapján kapják a kocsik a rendszámot! Jelöljétek meg a telephely (központ) cimét! Valahol csak van könyvelés, adminsztráció, elszámolás, stb. M=München, H=Hannover, stb. Nálatok a drezdai iroda cimét lehet megadni mivel a cég a tuljadonos!Drezdai rendszámot fogtok kapni!
Cim nélkül nem fogtok rendszámot kapni!

Van kivétel: az Y (katonaság) és néhány diplomáciai, rendörségi
és NATO jármünek általános a rendszáma, s nem függ cimtöl!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: nanasi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23468 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Sziasztok,
Volt itt tema regebben, hogy magyar rendszamos hasznalt autot "behozni" BRD-be.. Volt vegul valaki aki vegig csinalta a procedurat? Erdekelne egy kb. koltsegvetes:) Mennyibe fajt a vegen valojaban egy ilyen procedura? Koszonom!

(Most ne nyissunk vitat ujbol, miert nem jo behozni egy autot BRD-be :) Nyilvan nem ez az ajanlott ut, de lehetnek kivetelek. Nem veletlenul kerdezem megint)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23537 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

mahlzeit írta: Sziasztok,
Volt itt tema regebben, hogy magyar rendszamos hasznalt autot "behozni" BRD-be.. Volt vegul valaki aki vegig csinalta a procedurat? Erdekelne egy kb. koltsegvetes:) Mennyibe fajt a vegen valojaban egy ilyen procedura? Koszonom!

(Most ne nyissunk vitat ujbol, miert nem jo behozni egy autot BRD-be :) Nyilvan nem ez az ajanlott ut, de lehetnek kivetelek. Nem veletlenul kerdezem megint)


Ottan van a 26 és 27. oldalon a történet ;) :lol:

De csak a jogi oldalt másoltam be, hogy mennyi a vége azt nem tom :huh:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #24085 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem a németkocsivásárlás kapcsán. A párom(nem vagyunk házasok) nevén már van egy német kocsi, most szeretnénk még egyet vásárolni. Mennyire érdemes a másik kocsit is az ő nevére venni,mert azt hallottam hogy van kint luxus adó ha valakinek van 2kocsija.Az mennyi lenne kb, ha tudja vki. Tehát megéri az ő nevére venni az új kocsit?
Köszönöm előre is a választ!
Üdv.
Andi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #24091 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

minerva írta: Sziasztok!Lenne egy kérdésem a németkocsivásárlás kapcsán. A párom(nem vagyunk házasok) nevén már van egy német kocsi, most szeretnénk még egyet vásárolni. Mennyire érdemes a másik kocsit is az ő nevére venni,mert azt hallottam hogy van kint luxus adó ha valakinek van 2kocsija.Az mennyi lenne kb, ha tudja vki. Tehát megéri az ő nevére venni az új kocsit?Köszönöm előre is a választ!
Üdv.Andi

Az attól függ, hogy Te hány éve vezetsz balesetmentesen az az hány %-on vagy a biztositónál! Egy tulajnál a 2. kocsi biztositása dragább igy gyakran jobban megéri ha valaki más nevén van a második autó! A kocsi adója szempontjából tök mindegy, hogy egy személynek hány kocsija van, mert ezt a "Finanzamt" a köbcenci alapján veti ki!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!