Autóvásárlás Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #24317 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

mahlzeit írta: Ekkora arkulonbseg mar eleg erosen felvillantja nalam az alarm lampat. Honnan jonnek az autok? Lista arbol azert boven lehet 5-10%okat kapni azert, de 20-22% az bazi sok egy 30-40e EUR autonal..

Nekem is gyanús volt így utána néztem! Nos a trükk (?) egyszerű. Először is nincs telephelyük illetve nem tárolnak mintadarabokat nincs semmilyen ilyenirányú költségük! Se műhely, se müszakizás, se adminisztrásiós szöszi, se semmi. Gondolom csak egy kis iroda és egy parkoló ahova lerakják az érkező kocsit! Másodszor nagyobb mennyiségben rendelnek de (!) csak akkor hivják le a kocsit, amikor megrendeled. Tudtommal 2 ilyen kereskedő van az egész BRD-ben. Az egyik az Hannoverben van a másik úgy tudom Darmstadtban. A lényege a dolognak, hogy minimalizálják a költségüket! Hasnlóan mint az onlinebankok! Itt is van róluk infó:
http://www.autoplenum.de/

Mint irtam, lehet, hogy 600 km-t is kell a kocsi átvételekor utazni,
no de ekkora árkülönbségnél azt hiszem ez nem számít! Nem tudom,
hogy még mit csinálnak, de alkalom adtán tesztelni fogom! 2013 elején
aktuális a csere, mert 160 ezer van a mostaniban, s még nincs semmi
baja, de addig kell eladni amig nem kell a kocsinak "szívritmusszabályzó"....
Nem nagyon hiszem azonban, hogy ez kamu dolog, mert akkor már
régen megtorpedózta volna a WEB lapot és a két céget a kuncsaftréteg
és a média! Kiváncsi lennék mit szól ehez egy autókereskedő ahol a
mostani kocsit vettem!! Ha aktuális lesz, kinyomtatom ezt az itteni árat,.
s ezzel fogok odamenni! Lehet, hogy infarktust kap.....


Majd meglátom, hogy kiváncsi leszek e az eredményre?! ;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24417 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Ekkora arkulonbseg mar eleg erosen felvillantja nalam az alarm lampat. Honnan jonnek az autok? Lista arbol azert boven lehet 5-10%okat kapni azert, de 20-22% az bazi sok egy 30-40e EUR autonal..

Nekem is gyanús volt így utána néztem! Nos a trükk (?) egyszerű. Először is nincs telephelyük illetve nem tárolnak mintadarabokat nincs semmilyen ilyenirányú költségük! Se műhely, se müszakizás, se adminisztrásiós szöszi, se semmi. Gondolom csak egy kis iroda és egy parkoló ahova lerakják az érkező kocsit! Másodszor nagyobb mennyiségben rendelnek de (!) csak akkor hivják le a kocsit, amikor megrendeled. Tudtommal 2 ilyen kereskedő van az egész BRD-ben. Az egyik az Hannoverben van a másik úgy tudom Darmstadtban. A lényege a dolognak, hogy minimalizálják a költségüket! Hasnlóan mint az onlinebankok! Itt is van róluk infó:
http://www.autoplenum.de/

Mint irtam, lehet, hogy 600 km-t is kell a kocsi átvételekor utazni,
no de ekkora árkülönbségnél azt hiszem ez nem számít! Nem tudom,
hogy még mit csinálnak, de alkalom adtán tesztelni fogom! 2013 elején
aktuális a csere, mert 160 ezer van a mostaniban, s még nincs semmi
baja, de addig kell eladni amig nem kell a kocsinak "szívritmusszabályzó"....
Nem nagyon hiszem azonban, hogy ez kamu dolog, mert akkor már
régen megtorpedózta volna a WEB lapot és a két céget a kuncsaftréteg
és a média! Kiváncsi lennék mit szól ehez egy autókereskedő ahol a
mostani kocsit vettem!! Ha aktuális lesz, kinyomtatom ezt az itteni árat,.
s ezzel fogok odamenni! Lehet, hogy infarktust kap.....


Majd meglátom, hogy kiváncsi leszek e az eredményre?! ;)

Meg mindig gyanus. Autokereskedelemben nem azert nem terjedt el az "on-line" (ertsd. bemutato terem, szerviz, etc. nelkul) kereskedelem, mert nem lehetne, hanem azert mert a gyarto eloirja, hogy KELL. A gyarto kidobalja a kereskedoknek az autokat, kapnak egy listaarat, ami tartalmaz egy fix marzsot. A kereskedo ezzel a "marzs"al jatszhat. Ebbol kell fenntartania az az uzletet/szervizt amit a gyarto meghatarot. Ami megmarad az az o jutaleka eladas/szerviz utan.
Namarmost, egy gyarto csak ugy nem fogja tamogatni a fenti kereskedesi modszert, mert azzal alavag a sajat egyeb kereskedesi halozatanak, amit nem mellesleg maga a gyarto standardizalt.
Itt valami mas trukk van.. Kivancsi lennek mi, mert erdekelne.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #24428 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

mahlzeit írta: Namarmost, egy gyarto csak ugy nem fogja tamogatni a fenti kereskedesi modszert, mert azzal alavag a sajat egyeb kereskedesi halozatanak, amit nem mellesleg maga a gyarto standardizalt.Itt valami mas trukk van.. Kivancsi lennek mi, mert erdekelne.

Azért ez igy nem egészen van igy! A VW már gyártotta a golf 6-ot, amikor piacra dobtak közel 40%-a olcsóbban több száz "megmaradt" golf 5-öt! Annak idején még a telephelyet is lehetett látni az A2 autópálya mellett, egy magdeburgi volt orosz reptéren. Habár ez a két online kerskedés vadi új szériákat is árulnak! Lehet, hogy mégis EU kocsik csak itt szereznek rájuk már német papirokat? Én sem tudom mi a trükk, de nem "postaszekrény" cégek. Minden van: telefonszám, cim, nevek! Ha átverés lenne, már régen belebuktak volna....


Figyelni fogom a fejleményeket, mert évelején kocsicsere lesz nálunk!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24429 Írta: timitimi
timitimi válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Sziasztok!!
Azt szeretném kérdezni tőletek hogy ha vásárolok autót Németországban Dachau-ban,hogy kell és hol kell rendszámot és biztosítást intézni .Kell e bónuszigazolás?Ha valaki tud címet,biztosítót ,éds hogy kb.mennyibe kerül és menyi idő elintézni nagyon megköszönném!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #24435 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

timitimi írta: Sziasztok!!Azt szeretném kérdezni tőletek hogy ha vásárolok autót Németországban Dachau-ban,hogy kell és hol kell rendszámot és biztosítást intézni . Kell e bónuszigazolás?Ha valaki tud címet,biztosítót ,éds, hogy kb.mennyibe kerül és menyi idő elintézni nagyon megköszönném!!!

Fordulj a lakóhelyed szerinti hatósagokhoz! Ha kerskedönél veszed akkor az elintéz mindent. rendszámot, müszakit, átiratást. Bónusz igazolás Mo.-ról csak akkor kell, ha igénybe akarod venni a kedvezményesebb biztositás fizetést. (tehát ez nem KELL, de jó ha van.) A költségeket senki nem tduja neked megmondani, mert függ a kocsitól és a biztositótól, hogy melyikhez mész!! Az egész : vétel kezdetétöl hogy rendszámmal hazavihesd a kocsit meg lehet 2 óra alatt csinálni**. Attól függ, hogy mit hol csináltatsz!

** Ez lehet sokkal rövidebb idö is, ha kereskedönél veszed. Nekünk telefonált a kereskedö, hogy mindent elintézett lehet jönni a kocsiért! (Tele is tankolta.) Igaz mi már megkötöttük a biztositást elöre a kocsira mert tudtuk mit akarunk! (A rendszámot a kereskedö telefonon mondta meg.) Nekünk csak a számlát kellett rendeznünk!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24444 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Kedves Timi,
kicsit pontosabban.
Ha már kinézted az autót, akkor először a biztosításnak kell utána nézni. Érdemes a neten megkeresni azt a biztosítót, amelyik a legjobb kondiciókkal biztosít. Ha tudtok otthonról balesetmentes éveket igazolni, akkor olyan biztosítót kell választani, amelyik ezt elfogadja. Nem mindegyik. Az igazán rugalmasak hajlandóak bemondás alapján ajánlatot tenni, és elég utólag bevinni az igazolást. Persze, he nem viszed, akkor a szerződést már nem úgy kötik meg. Az ajánlattal egyidejűleg kapsz egy előzetes kódot, amivel már át lehet íratni az autót. Ez itt egyébként Anmeldung, ami annyit tesz, hogy bejelentés, és tartalmában is az. Egyszerűen be kell jelenteni, hogy az adott naptól te használod az autót. Ehhez a következők kellenek:

Lakcím bejelentés,
Bankszámlaszám,
Az autó papírjai (két forgalmi, az egyik kicsi az megfelel a magyar forgalminak, a másik a nagyobb a magyar törzskönyvenek
Az előzetes igazolás a biztosítótól
Ja a rendszámot a Zulassungstelle környékén árulják magásn cégek. Akkor és ott gyártják le. A hivatal ad egy cetlit,azt oda adod, legyártja (3-4 perc) kifizeted, vissza a hivatalba, ráragasztják a matricákat (tüv érvényesség), és kész is vagy
Mindezt a területileg illetéskes Zulassungstellénél kell intézni. Neten rá kell keresni. Beírod hogy Zulassungstelle + a városnév ahol laksz és a google kidobja.
Én tegnap intéztem másodszor. Nyitásra odamentem és 25 perc múlva kész voltam. A vadonatújonan legyártott rendszámtáblával együtt eddig tartott.
Az ára 22 euró volt a rendszám, 30,5 euró a bejelentés. Ennyi.
Ha olyan kereskedőnél veszel autót aki mindezt elintézi, akkor kb 80 euró költséggel számolj, és valszeg 1-2 munkanap. Viszont nem kell neked ügyintézni. De a biztosítási szám lásd fent, akkor is kell
Van aki ad piros rendszámot az ügyintézéshez. Ezzel el lehet menni az autóval a hivatalhoz, de persze vissza kell vinni.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!