Autóvásárlás Németországban

Több
11 éve 9 hónapja #21870 Írta: nanasi
nanasi válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Sziasztok!Megszeretném kérdezni,ha új autót vásárolok cégest akkor is kell ideiglenes lakcím? Mert a szalon azt mondta nem kell,most meg a könyvelő irodánk azt írta mégis kell.Köszönöm a választ

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21892 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

nanasi, en ezt ugy ertelmezem, hogy nem a vasarlashoz kell, hanem az elszamolashoz, hogy ceges auto lehessen. De kerdezd meg meg a könyvelödet, hogyan csinald, hogy ceges auto lehessen. Nalam az elsö autonal kellett 3 honapig utnyilvantartast irni, es mar nem tudom hany% kellett, higy hivatalos ut legyen -. ez passzolt, mert szinte csak hivatalos utjaim voltak. Azota nem kell irni, es a következö autora sem kellett, es minden szamlat, nyugtat leadok.
persze lehet, higyha hazamegyek, azt nem szamolja bele, nem tudom,
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21900 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Csak annyit szeretnék hozzáfűzni Kfz és forsterh vitájához, hogy aki No-ból 130 autót importált Mo-ra, az valószínűleg jobban tisztában van az itteni használt autó kereskedéssel, mit aki már itt él, és már MÁSODIK autót nyüsztöli :) :huh: :lol:
Nekem nagyon kicsi még itt a tapasztalatom, de autószerelő műhelyben együtt dolgoztam vagy 7 hónapot itteni szakikkal, és a saját (igen kicsi) tapasztalatom, és a tőlük beszerzett infók is egyértelműen Kzf igazát támasztják alá.
Én szerelőtől vettem az autómat, aki kereskedéssel IS foglalkozik. Nagyon becsületes volt, semmiben nem vert át. A nyolc gumi, amit hozzá adott kb 70 %-os. A felnik használhatóak. Alkudni kb 5 % -ot lehetett, pedig a kollégám régról ismerte, és ő segített :).
Bennem az a kép alakult ki eddig (állandóan nézem a hirdetéseklet, és nagyon sok kereskedésben is voltam már), hogy érdemes kereskedőtől venni, főleg ha igazi német, de nem autószalonban. Ott nagyon sokkal drágábbak. Eddig 8000 km-t mentem az autóval, és 40 eurót költöttem rá az üzemanyagon kívül. A termosztátot kellett kicserélni, és mivel már megvételkor hibás volt netto nagyker árat kért érte, és ingyen beszerelte. Ha nagyon erőltettem volna, valszeg még a beszerzési árat is elengedte volna, de fontosabbnak tartottam a hosszútávú jó kapcsolatot, mint ezt a 40 eurót, ráadásul nevetségesen olcsó volt az autó.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kfz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21904 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

laolaj írta: Kéretik esetlegesen kihagyott információkat közzétennie. :blush:


Nem tudom mire gondolsz még...ha, a költségek érdekelnek...fogalmam sincs.
Illetve egy tájékoztató jellegű leírás itt van: (de erre a helyi pluszok, meg a vállalkozói díj rá jöhet még!)

KFZ - Gebühren
Dienstleistungen und Preise
Anmeldung: Neuwagen EUR 26,00
Anmeldung: Gebrauchtwagen innerhalb des Zulassungsbezirkes EUR 11,00
Anmeldung: Gebrauchtwagen innerhalb des Zulassungsbezirkes mit Halterwechsel EUR 18,00
Anmeldung: Gebrauchtwagen von außerhalb des Zulassungsbezirkes ohne Halterwechsel EUR 26,00
Anmeldung: Gebrauchtwagen von außerhalb des Zulassungsbezirkes mit Halterwechsel EUR 28,00
Ummeldung: ohne Halterwechsel EUR 26,00
Ummeldung: mit Halterwechsel EUR 29,00
Abmeldung für kreiszugehörige Fahrzeuge EUR 5,60
Abmeldung für auswärtige Fahrzeuge EUR 10,00
Berichtigung der Fahrzeugpapiere EUR 11,00
Kurzzeitkennzeichen (5 Tage) EUR 10,00 (ez pl a török rendszámosoknál 30-70 euro)
AusfuhrkennzeichenEUR 33,00
Oldtimerkennzeichen EUR 40,00
Saisonkennzeichen EUR 30,00
Rotes Kennzeichen EUR 100

Zulassungsbescheinigung Teil I (ehemals Fahrzeugschein)
bei Verlust bis zu EUR 45,00
bei Unbrauchbarkeit EUR 10,00

Zulassungsbescheinigung Teil II (ehemals Fahrzeugbrief)
bei Verlust bis zu EUR 70,00
bei Unbrauchbarkeit bis zu EUR 15,00
Umtausch von Fahrzeugbrief in Zulassungsbescheinigung Teil II EUR 5,00
Wunschkennzeichen EUR 10,20 (bundeseinheitlich)
Vorabreservierung Wunschkennzeichen EUR 2,60 (bundeseinheitlich)
Tempo 100-Plakette für Anhänger/Busse EUR 10,00 - 15,00
Feinstaubplakette EUR 5,00
Klebesiegel/Klebestempel/Prüfplakette/Prüfmarke EUR 0,50 - 1,00
Erteilung einer Betriebserlaubnis (z.B. Mofa) EUR 10,00 - 15,00

Én ennyit tudtam segíteni! Érdekes a színe a gépnek ;) vigyázz a sárgával...irdatlan nehéz eladni B)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21918 Írta: nanasi
nanasi válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

azt mondták amikor a rendszámért megyünk akkor kell az ideiglenes lakcím nem elég a cég telephely címe köszönöm válaszod szia Mica

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22005 Írta: nanasi
nanasi válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Akkor én vissza kanyarodnák a kérdésemhez:Jövvő héten itt az új autó cégesre kértük mivel nincs ideiglenes lakcímünk.A Drezdai irodánk címére mentek a kocsi papírjai oda kell mennünk a rendszámért,de most mégis kérnek ideiglenes lakcímet,legalábbis az irodánk azt mondja kell.Miért?Most futkozunk hogy valaki jelentsen be ahol dolgozunk de 10 naponta járunk haza igy nem egyszerű.Miért kell a lakcím miért nem elég a céges telephely.Hiszen mindig máshol dolgozunk.Köszi a választ

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!